Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Yazı Detayı
13 Nisan 2019 - Cumartesi 10:40 Bu yazı 1398 kez okundu
 
Yüreğiniz çürümüş
Selva Demirci
selvademirci09@gmail.com
 
 

İnsan olmayı unutmuş, insanlık vasıflarını yitirmiş bir toplum şekline büründük. Değerlerimiz, vicdanımız yerle bir olmuş vaziyette. Biz Türk milleti olarak sevgiyi sevmeyi bilen zarar ve kötülükten korkan kimsenin hatta ve hatta “hayvanların” bile canını acıtmaktan sakınan yufka yürekli insanlardık. Birbirimize ettiğimiz kötülükler bir yana o da yetmiyormuş gibi o masum hiçbir kötülüğü olmayan sadece sevgi yemek ile yaşam savaşı veren hayvanlara yapılan zulüm artık bardağı taşırdı. Sabırlar tükendi. Vicdanlar kömürleşti. İnsanlık karardı. Acı çektirmek bir zevk haline dönüştü bazı ruhu bozuklarda. Bir köpeğin gözünün içine bak tiksinirsin içindeki nefretten. O köpeklere yapılan işkence ve bile bile ölüme terk eden resmen katliam düzenleyen tiniyeti bozuklar... Size bela okumaya bile gerek yok; belanızı bulacaksınız zaten. En beterinden hem de…

Hayvanlar bize muhtaçlar… Düşünün ki yuva yapmazsak evsizler, yemek vermezsek açlar ne konuşabilme yetileri var ne de dertlerini anlatabilme özelliklerine sahipler. Yazık çok yazık.. Rahat bırakın onları. Sizin gibiler kendi pisliklerinde yok olup giderler eninde sonunda buna adım kadar eminim. Ankara Batıkent’te yaşanan bu işkence sebebi olanlar, sizi de zehirleyelim mi? Aynı zulüm size yapılsa? Sayın en büyükler görün, ülkenin bazı insanları şuurunu yitirircesine zarar veriyor her şeye. Cehennem insanın yüreğinde sevginin son bulduğu yerde başlarmış. Bunların “yüreği çürümüş”.

Öğretin; çocuklarınıza insan sevgisini hayvan sevgisini doğa sevgisini. İnanın bundan ötesi yok. Neyi sevdiğinin de bir önemi yok aslına bakarsanız. Her şey sevgiyle başlar çünkü. Sevgi yoksunluğu işte böyle kötülüklere sebebiyet verir dünyanın her bir yerinde.

“Onlar konuşamıyor. Bari sen susma.”

 
Etiketler: Selva Demirci, Yüreğiniz çürümüş
Yorumlar
Haber Yazılımı