Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Yazı Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 14:56 Bu yazı 532 kez okundu
 
Umut dolu nesillere
Selva Demirci
selvademirci09@gmail.com
 
 

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemiz ve tüm dünya çocuklarına armağan ettiği, 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı haftası. Son derece önem teşkil eden çok kıymetli bu bayramı, daha coşkulu, inançlı, anlamını iyi idrak ederek kutlanmasını samimiyetimle temenni ediyorum inşallah diyerek. Dünya üzerinde çocuklar adına yapılan tek bayramdır 23 Nisan. Yüce ATATÜRK TBMM açılışı gününü çocuklara hediye etmiştir ki devlete, millete, daha iyi, güçlü, ilim sahibi, çalışkan ve güvenilir ülkesine sahip çıkan nesiller yetiştirme düşüncesini içeren bir eylem gerçekleştirmiştir. Bu tema içinden yola çıkarak bizlerde bu yol üzerinden atamızın ön gördüğü ve istediği fikirleri icraat etme çabası içinde olmalıyız ilelebet.

Her yıla nazaran bilinç içinde milli bayramımıza sahip çıkma olgusunun baki olmasını temenni ediyorum. Sadece kısıtlı koşullarda değil, ülkemin evlatlarının daha geniş daha da onlara atfedilen bu bayramı yaşayarak, bilerek kutlamalarını istiyorum her daim. Çocuklarımıza bir günlüğüne dahi olsa devletin başlı birimlerinde devir teslim yapılıyor bayram sebebiyetiyle. Çünkü ileride o makam sahipleri onlar olacaktır.  Onları o kadar iyi yetiştirmeliyiz ki öncelikle cumhuriyeti, egemenliği, demokrasiyi, dürüst devlet yönetimi ve anlayışını işlemek boynumuzun borcu olmalıdır.

Çocuklarımız bizim geleceğimiz, temsilcimiz, aynamız, umutlarımız... Ne denli iyi yetiştirirsek, ülkemiz adına çok daha aydınlık yarınlar bizimle olur.

Nasıl güzel söylemiş büyük önder;

“Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak”

Eşsiz bayramımız KUTLU olsun.

 
Etiketler: Selva Demirci, Umut dolu nesillere
Yorumlar
Haber Yazılımı