Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Yazı Detayı
03 Haziran 2019 - Pazartesi 16:03 Bu yazı 467 kez okundu
 
Hayaller özgürdür
Selva Demirci
selvademirci09@gmail.com
 
 

Hayal kuralım mı biraz. Sıradan ya da basit olmasın. Büyük düşünelim, hedefleri ve vizyonu geniş olsun; gerçekleşmesi zor olsa veya zaman alsa da değsin beyni ilhamı yorduğumuza. Şöyle derinden çekilen bir nefes ve hoyratça savrulan düşünceler de olsun ki tıkanmasın beklentiler. Hepsi bir olsun, içi boş ve altyapısız olmasın.

Hayallerimiz ebedi olsun…

Bir taraftan gerçeklerin aksine hayal kısmında her şey daha da yolunda olsun çünkü orası özgürlükler dünyasıdır orası bizim fikr-i zenginliğimizdir. Neler kurmaz ki insanoğlu neler istemez. Hayallerimiz bazen önümüzden koşar gider ve yetişemediğimiz anlar olur belki de. Kendi kendimizle kaldığımızda yoğun bir trafik olur beynimizde sanki. Bir sürü hür ve özgün düşünceler sarar bizi. Korkmamak lazım hayal etmekten; çekinceler olmadan, tüm yaratıcılığını hayalleri ve zekâsıyla üretir ve doruğa çıkarır insanoğlu. Yaşamda gerçekliğe ve odak noktanıza erişmede en başrolde gelir hayaller.

Hedefi hızlandırır, güç katar eylemlerinize ve direnmede etkilidir her zaman. Çok fazla da kapılmadan, uçuş modunu fazla aşmadan kursak daha sağlıklı bir bakıma diyeceğim ama uçuk kaçık hayaller olmasaydı belki bundan yıllar öncesinde bilim adamlarının bu inanılmaz buluşlarıyla şimdi birçok gerekli yaşamı idame ettiren şeyleri kullanamıyor olabilirdik. İnanılmaz ve erişilemeyecek hiçbir şey yoktur hayatta. Bir hayal kürarasınız dünyayı değiştirirsiniz; bir hayal kurarsınız tüm insanlığa fayda sağlarsınız.

Diyeceğim o ki hayaller insanı var eden şeylerin bir kısmında yer alır. Çünkü hayaller bize özgüdür çünkü hayaller bizim beyin jimnastiğimizdir, çünkü hayaller bizim yaratıcılığımızdır, çünkü hayaller biz de özgürdür.

Mantık bir yere kadar ilerler hayatınızda yalnız “hayaller sizi götürür uçsuz bucaksızlığa”

 
Etiketler: Selva Demirci, Hayaller özgürdür
Yorumlar
Haber Yazılımı