Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Yazı Detayı
24 Aralık 2017 - Pazar 23:58 Bu yazı 8968 kez okundu
 
GENÇ BAKIŞ
Güngör Efe
 
 

İçimizdeki uçurum o kadar arttı ki mutlu olmak her geçen gün biraz daha zorlaşıyor ben mutsuzluğun veya mutlu olamamanın başlıca nedenini teknoloji olarak görüyorum ilk başlarda hepimizin işine yarayan bir araç olsa da şimdilerde herkesin ayağına takılan bir engel 7 den 70 e herkesin kullandığı bu teknoloji resmen insanları donduruyor ve diş dünyayla ilişkisini kesiyor.

Ben Türkiye de antidepresan kullanımını 5 yılda 70 arttıran ve her 10 kişiden birinin antidepresan kullanıyor olmasını bu şekilde açıklıyorum bu yüzden hep büyüklerimizin bahsettiği eskiyi arar olduk bu dönemde arkadaşlıklar ve hatta aşklar bile sosyal medya üzerinden işte biz bu yüzden mutsuz oluyoruz kendimizi dış dünyadan soyutlayıp içimize kapanıyoruz.

Mutsuzluk bu devrin en büyük sorunu ama bundan kurtulmak o kadarda zor değil  aslında bunun çaresi özümüze dönmek , eskisi gibi olmalıyız teknoloji yüzünden hayatı bırakmamalı hayat yüzünden teknolojiyi bırakmalıyız , bayramları mesaj Çekerek değil de el öperek geçirmeliyiz , bu dediklerime kulak asın ve her şeyi boş verip derin bi nefes alın ve hayatınızı dolu dolu yaşayın.

Biz gençlerin her zaman yapması gereken temel davranışlar mutlaka vardır. Teknoloji ile iç içeyiz ama yanlış kullanım hepimizi esir almakta.Yukarıda bahsettiğim temel değerleri hiç kaybetmeyelim.

“Bağlan ama bağımlı olma” sözü internete girerken aklımızdan hiç çıkmasın genç arkadaşlarım.

 

Hey gençlik, gençlik, gençlik

Avarelik günleri

Ne tatlıdır o yok mu

Duymamak yokluğunu

Dünyada hiçbir şeyin.

Hey gençlik, gençlik, gençlik

Kitaplarda bunalmış

Bir gencin hüzünleri

Elde yok, avuçta yok

Mahrumiyet günleri

 
Etiketler: Güngör Efe, Genç Bakış
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı