Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Yazı Detayı
07 Nisan 2020 - Salı 15:11 Bu yazı 488 kez okundu
 
Evinde kal
Enver Delioğlan
enverdelioglan20@gmail.com
 
 

Ülkemizde virüsün başladığı ilk günlerde, Türklere virüs gelmiyormuş, gençlere bulaşmıyormuş, aman nezle gibiymiş, grip gibiymiş diyor ciddiye almıyorduk. Fakat bugün ülkemizin geldiği nokta Dünya’da 15. sıra. Şu an kadar iki bine yakın hasta, 300’e yakın ölüm gerçekleşti ve maalesef her geçen gün artıyor vaka ve ölüm sayısı. Şimdiden kaç ailenin ocağına ateş düştü. Anneler, babalar, evlatlar kaybedildi. Acımız çok büyük.

Herkes soruyor neden daha fazla test yapılıp, hızlıca hastalık belirlenip çözüm bulunmuyor ve neden ülkece karantina uygulanmıyor diye. Bunun cevabını tam olarak bilemesek de birçok kişinin fikri ülke ekonomisinin karantinayı kaldıramayacağından dolayı karantina uygulanmadığı yönünde. Elimizde tüm ülkeye uygulanacak kadar çok test olmayabilir veya uygulasak da bugün negatif çıkan biri üç gün sonra pozitif olabilir. Maalesef tek çözüm elinden gelen herkesin EVDE KALMASI ve kimseyle temas etmeyip, hijyen konularına ekstra hassasiyet göstermesi.

Eleştirmek, şikâyet etmek Devlet gerekeni yapmıyor demek çok kolay. Lütfen şikâyet etmeyi bırakıp bize Sağlık Bakanlığınca yapılan uyarıları dikkate alalım ve bu ölümcül virüsün bir an önce bitmesi için hepimiz üstümüze düşeni yapalım. Hala park ve bahçelerde temiz hava alıyorum, yürüyüş yapıyorum, bisiklete biniyorum, ne olacak açık havadayım demeyi bırakıp, evimizde oturalım. İnanın sevdiklerimizi kaybetmemizin acısı can sıkıntısından milyon kez ağır. O yüzden evde sıkıntıdan patlayalım ama kimsenin acısını yaşamayalım artık.

Herkese sağlıklı günler diliyorum.

 
Etiketler: Enver Delioğlan, Evinde kal
Yorumlar
Haber Yazılımı