Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Yazı Detayı
07 Nisan 2020 - Salı 16:35 Bu yazı 759 kez okundu
 
Evde yapabileceklerimiz
Belgin Sarı
mayaguzeliksln@gmail.com
 
 

Tüm dünyada hızla yayılan ve 11 Mart’ta ülkemizde de görülen yeni tip koronavirüs nedeniyle birçoğumuz gün boyu evlerimizde oturuyoruz. İnsanların zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları evlerinde kalmaları gerekiyor ki bu virüsün yayılmasını önlemek için son derece önemli.

Evde geçirdiğimiz zamanlar birçoğumuza ertelediğimiz şeyleri uygulamak ve yeteneklerimizi geliştirmek için bir fırsat. Günlük hayatımızda yakındığımız koşuşturma yetişememek zamanı yakalayamamak, kalabalık, telaş hepsi yerini büyük bir belirsizlik panik ve kaosa çevirdi. Sıkılıp, bunalıp yeni düzene isyanı bırakıp kendimiz ve sevdiklerimiz için yaptıklarımız ve yapamadıklarımız, çevre ve doğaya sunduklarımız ve kaçırdıklarımız neler varsa bu dinlenme ve bekleme sürecinde karşımızda ve bunun için bolca vakit var.

Geçen haftaki yazımızda sağlıklı beslenmenin öneminden bahsetmiştik. Bu günler geçecek elbette. Evde kalmaya zor alışsak ta daha keyifli hale getirebildiğimizi düşünmekteyim. Hem beden hem ruhen sonrasında evden çıkamaz hale gelmememiz için imkanlarımız dahilinde hepimizin yapabileceği aktiviteler mutlaka vardır.

Sevdiklerimizle kaliteli zaman geçirebileceğimiz sinema saatleri, oyun saatleri, yapboz yapmak, yeni hobiler keşfetmek ve öğrenmek, kitap okumak, yoga ve meditasyon yapmak, değişik yemek tarifleri denemek, evimizi düzenlemek, bahçe bakımı ve bitki yetiştirmek, online eğitim ve aktivitelerle kendimizi geliştirmek ve en önemlisi egzersiz yapmak bu süreçte bize iyi gelecektir.

Şimdiye kadarki kazanımlarınızı gözden geçirme ve uygulama zamanı başka başka neler olabilecekse hayata geçirme zamanı.

Sağlıklı güzel günlerde hep beraber görüşmek üzere hoşçakalın...

 
Etiketler: Belgin Sarı, Evde yapabileceklerimiz
Yorumlar
Haber Yazılımı