Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Yazı Detayı
28 Kasım 2015 - Cumartesi 18:51 Bu yazı 1544 kez okundu
 
Aydın’da Basın ve Klavyeci Silahşorlar
Erdal Demir
akd.aydin@hotmail.com
 
 

Satırlarıma da, ben okuyucularımın karşısına böyle çıktığım için üzüntülerimi belirtmek istiyorum.

İki yıla yakın bir süreç oluyor sanırım Aydın’da basının içinde yer alışım.

Analiz ve elimize etmek, sonucu betimlemek ve kanıksamak, iç tensellik kazandırmak, doğru kalem ve bilgi donanımlı kafa yapısı ve gazeteciliğin ilim ve irfan işi olduğunu kabullenmekten geçer. Ahlak ve nizam gazeteciliğin ana kavramıdır çünkü taraftar olarak arkasına alacağı güç halktır. Halkın bilgilendirilmesi, devletin muhakeme edilmesi, ülke çıkarlarının korunması; bu dördüncü gücün ahlaklı kalemine ve kurumsal şahsiyetine bağlıdır

Bölge gazetelerinin Avrupa da ne denli önemli kariyle yaptığını daha öncede yazmış, bölge gazetelerinin yaşam haklarının desteklenmesi aslında o bölgenin halkının sosyolojik ve ekonomik anlamda korunması demektir diye yazmıştım. Bunu yapamıyorsa bu bölge kurum ve kuruluşları, bunun nedenini yine anlamak, çözmek, halka doğru bir dille yazmak yine o bölgenin, basının direnç gücü ile mümkün olacaktır.

Bu şu değildir ama yaşamak için, kurum, kuruluş, birilerinin ya da yerel yönetimlerinin klavye silahşörlüğünü yapmak ve ayakta durmanın çözümünü bu şekilde basının ve gazeteciliğin ahlak ve duruş anlayışına ihanet ederek yapmak hiç değildir.

İki yıla yakındır Aydın’da basın nasıldır ve nasıl işliyor diye sürek yapıp analiz etmeye, kendimden ve kendimin yer aldığı gazetemin köşesinde kimseye ama kimseye en ufak bir menfaat karşılığında ödün vermeden yaptığım basın emekçiliği.

Merak ediyorsunuz değil mi şimdi yazacaklarımı?

Hiç ama hiç çekindiğim yok. Kendini gazeteci sayan sosyal medyada ki sözde sitelerde basın rollerini yapmaya çalışan, ama aslında mesele birlerine klavye silahşörlüğü yaparak, düştükleri kör kuyudan kurtulma çırpınışlarında bulunanlardan. Unutmasınlar çırpınır iken, tutundukları paçalardan, kuyunun ışığı görüldüğünde tekrar bir geri vuruşla kuyunun karanlığına dip yapacaklarını unutmasınlar asla. Bir başka İspanyol paça tekrar kuyunun dibine ipi salabilir, yani hayatları böyle kişilik erozyonu ile geçecektir Ama onlar Aydın’ının gözde ve önemsenen basın medya gurubu ya da gücü olduklarını sanadursunlar. Bölge gazeteciliğini adım adım öldürdüklerini görüyorum. Buradan sesleniyorum. Asaleti, hak ettikleri yeri ve basının emekçiliğini yapanlara sesleniyorum. Susmayın ve yazın, ilk ben olayım demeden yazıyorum. Hepinizin sesi olayım varsayın. Atılan taşlar bana gelsin. Yok, olan bölge gazeteciliğinin yerini hala İstanbul’un doldurduğunu görmüyor musunuz?

Şaşkınlığın biri bitmeden, şokun artçıları geliyor. Gazeteci diye dördüncü güce bölgesel güç katacağımıza, yerelde yaşadığımız sosyal ve ekonomik şartların çıtasını yükseltecek araştırmalar ve projeler peşinde koşacağımıza, Aydın’ın dışarıdan gelen baronlar tarafından yağmalandığını gösteren haberleri ve yorumları, ülke gündemine düşüreceğimize, öğrenci, ev hanımı, işsizlerin ve bölgenin kullanılmayan kaynaklarının sorunları ile uğraşacağımıza, bakın neler yapıyoruz.

AYDIN SİYASETİNDE BASIN

Aydın’da siyaset denince akla Özlem Çerçioğlu geliyor. Ne bu ya! Kim bu ve ne iş yapar?

Bu açıdan neden bakmıyoruz Başkana. Neden bazen ilah bazen mat ediyoruz. Neden mi çıkarlarımız yüzünden! Bakın bu bizim ilimizin Belediye Başkanı ve görevi bu il için en iyi şekilde hizmet etmek. Özal’dan gelen bir anlayış; “İş ve aş” yaratmak, sosyal ve ekonomik imkânlar için Aydın’ın değerlerini ve katma değerlerini iyi kullanmak ve korumak. “Tabi ki AKP’den fırsat kalırsa. Bu hizmetler yapıldığı müddetçe halk takdir eder, geleceğini ve siyasetini destekler. Değilse bu eleştiriyi halk yapar, basında halkın dili kulağı olur. Halkın bilemediğini, göremediğini basın denetler halka bildirir.

Eyvallah bu kadarına basın ve gazetecilik adına sözümüz yok. Ama bir zamanlar Aydın Büyük Şehir Belediye Başkanı’nın her gittiği yerde mum gibi ben basınım diye yanacaksın, bir ordu gibi arkasından gideceksin, kadıncağızı ben ne oldum havasında sokacaksınız, halkın sevgilisi iken sayenizde uzaklaşmaya başlayacak, bu arada biz daha ne kadar başkanı yağlayıp yıkaya bilirizin, güzelliklerden daha ne kadar faydalanabilirizin hesaplarını yapacaksınız. İşlerinizde tıkırında olacak, peki sonra ne olacak! Bakın ne olduğunu size net bir şekilde yazayım;

At jokeyini değiştirecek, jokey boşluğa düşecek, varsa elinde üç beş dişe değer sözde gizli belge! Uzaktan uzağa sallayacak, bak başkan bunu bana yapma diye, tehditler savuracak! Başkan kolay pabuç bırakacak cinsten değil. Blöf hiç işe yaramıyor. Elinde ki belgeler ile bir zamanlar aynı kulvarda koştukları halde başkanın uzağında kalan bir başka ata yanaşacaksın ve o atın jokeyisin artık! Ayıptır ayıp. Basın ve gazetecilik adına ayıptır! Bunun adını siz koyun ey Aydınlılar. Özlem hanımın basın ordusunun içindeyseniz, gazeteniz ayakta duruyorsa Özlem Hanım iyi, nemalar yoksa tu kaka! Şimdi soruyorum tüm böyle sözde gazeteci, basın ya da neyse ney diye dolaşanlara, sizin adınız ne demek gerekiyor size. Siz olsanız, olsanız Aydın’a zarar verenler, gazeteciliği kirletenlersiniz. Sen Söke’de kendi ilçenin sorunları ile uğraşarak gazetecilik yap ki söke seni kendinden bilsin, sen Kuşadası’nda oranın sorunlarına sahip çık ki kendilerinden bilsinler, Aydın basını ve gazeteciliği kendi sorunlarına ve bölge sorunlarına sahip çıksın ki, Başkan ve kurumlar daha dikkatli olsunlar.

Sizler dedikodu ve nifak işleri ile uğraşıp basının midesini bulandırıyorsunuz! Kendi sorunlarımızla bile ciddi makamlar bulup uğraşamıyoruz. Siz sözde basın diye dolaşanlarının yüzünden Cemiyet’in bir binası yok, boş verin kiralık dairesi yok. İşte sizler bu gücün oluşmasını engelleyenlerdensiniz!..

Özlem Hanım’a söyleyeceklerim var.

-Sayın Başkan basınla ne kadar barışıksınız?

-Gerçekten doğru noktada, Basın ve gazeteciliği yapanlarla ilgili misiniz?

-Bölge basınını önemsiyor musunuz, onların giderek güçlenip, sizin doğru işlerinize dördüncü güç olarak katkı koymasını istiyor musunuz?

-Hiç aklınızdan basının ve gazeteciliğin doğru argümanları ile bir olup, bu bölgenin ortak sorunlarını birlikte yüklenmek için bir araya aralıklarla gelmeyi düşünüyor musunuz?

-Siz tüm Aydın’ın Başkanısınız. Kabul ediyorum bir siyasi partinin de Belediye Başkanısınız. Siyasi kimliğinizi ve uğraşınızın yoğunluğunu siyasi partinize bırakıp, sadece ama sadece Aydın’ın sorunları ile uğraşmanın yorgunluğunu yaşamak istiyor musunuz?

Belli, sözde basın mensupları yanınızda bir sürede olsa çok kolay yer alıyor ve sonuç hep aleyhinize işliyor. Bizler Aydın’ın basını olarak bundan üzüntü duyuyoruz. Hangi kriterlere göre yanınızda yer almalarına müsaade ediyorsunuz?

-Siyasetin bu kadar dedikodu kazanında kaynaması ve kan kaybetmesi, Aydın’ın asli meselelerine zarar vermiyor mu?

Sorulacak birçok sorulara gerek görmüyorum. İnanın sizin hizmet olarak yaptıklarınızı sizin içinizden birilerinin, ilk başlarda birlikte siyaset yaptıklarınız, sizi takdir etmek bir yana, nasıl başarısız kılar ve Aydın’ı eski günlerine dönecek nedenlere bulaştırmak isteyenleri görmekte daha fazla gecikmezsiniz umarım!

Bir başka şey daha yiğidin hakkı yiğide derler ya! Bir bilene sordunuz mu hiç? En yakınınızda ki yiğitler yaşıyor mu diye?

Cesaretli yürekli ve iş bilen bir Başkansınız. Siz Aydın ile ve Aydın’ın işleri ile uğraşın isterseniz. Bırakın siyaseti örgüt ve örgütün kademeleri yapsın. Hatta Milletvekillerinin bile Ankara’da siyaset yapmalarını tasvip edin. Kurtarın Aydın’ı bu siyasi yoğunluktan ve kendinizi de aynı zamanda.

Benim içinde bulunduğum gazetem sizden hiçbir şey istemedi, istemez de! Biz işimizi yaparız, gazetecilik ve basın ne ise onu yaparız. Ama sizde sözde medyanın klavye silah sörlerinin ne iş yaptığına dikkat edin isterseniz!

 
Etiketler: Erdal Demir, Aydın’da Basın ve Klavyeci Silahşorlar
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
23 Ağustos 2019
Ormanda ölmek
1070 Okunma.
13 Ağustos 2019
Bayramlar sevinç dolu olmalı
210 Okunma.
05 Ağustos 2019
Jeotermal ölüm müdür?
401 Okunma.
27 Temmuz 2019
Gazetecilik uzun ince bir yolda...
198 Okunma.
23 Temmuz 2019
Adı değişimse demokrasi diyelim
371 Okunma.
15 Temmuz 2019
Türkiye ve CHP kuşak devrimini yapmalı!
424 Okunma.
08 Temmuz 2019
İstanbul İstanbul olalı
292 Okunma.
01 Temmuz 2019
Sivas Katliamı
301 Okunma.
23 Haziran 2019
Bu ülke nereye koşuyor
373 Okunma.
16 Haziran 2019
Yenidünya ve esen rüzgâr
454 Okunma.
03 Haziran 2019
Modern dünyanın İstanbul’u
858 Okunma.
11 Mayıs 2019
Kendimize gelelim
654 Okunma.
02 Mayıs 2019
Anayasa Mahkemesi... Evrensel değerler
672 Okunma.
23 Nisan 2019
İmamoğlu diye biri
792 Okunma.
22 Nisan 2019
Yürekli adamsın
791 Okunma.
13 Nisan 2019
Benim derdim ülkemdir vatanımdır
657 Okunma.
08 Nisan 2019
Ne seçimmiş, nasıl bir bahara giriş böyle
828 Okunma.
01 Nisan 2019
Efeler Kuvayi Milliye oynadılar
881 Okunma.
29 Mart 2019
Ömer Günel finale koşuyor
669 Okunma.
26 Mart 2019
Ramak kala
487 Okunma.
21 Mart 2019
Soyut kavramın somut uygulanması
461 Okunma.
18 Mart 2019
Sandık şeffaf
439 Okunma.
08 Mart 2019
Muhalefet konuşuyor
484 Okunma.
04 Mart 2019
Dur demek lazım daha fazla gecikmeden
586 Okunma.
25 Şubat 2019
Yerelden genele siyaset
561 Okunma.
17 Şubat 2019
CHP yerel seçim tablosu
1055 Okunma.
09 Şubat 2019
Saat güne yeniden çalsa
1147 Okunma.
04 Şubat 2019
Aydın’da bir bilim adamı
982 Okunma.
28 Ocak 2019
Yağız delikanlı
1892 Okunma.
22 Ocak 2019
Zaman aşımına uğramak
760 Okunma.
14 Ocak 2019
Bugünler yarınları aratmasın
777 Okunma.
07 Ocak 2019
Bu çocuk büyüyecek mi!
851 Okunma.
01 Ocak 2019
2018 unutmak adına
650 Okunma.
24 Aralık 2018
Yerele ve ülkeye hayırlı olsun
1086 Okunma.
17 Aralık 2018
Türkiye'nin varoluş nedini
680 Okunma.
11 Aralık 2018
Bir siyasi partinin kaderi bu olmamalı
745 Okunma.
05 Aralık 2018
Ben bu siyasetin göbeğine kalem kırarım
865 Okunma.
26 Kasım 2018
Yenidünyada düşler harikası
1013 Okunma.
18 Kasım 2018
Dönme dolap
1019 Okunma.
12 Kasım 2018
Mustafa Kemal'i anmak
852 Okunma.
07 Kasım 2018
Didim’de siyaset cadı kazanın da
1113 Okunma.
27 Ekim 2018
Ahhh siyaset senin adın…
950 Okunma.
27 Ekim 2018
Aydın nefes alamıyor
715 Okunma.
17 Ekim 2018
Bu nasıl bir siyasettir
1275 Okunma.
13 Ekim 2018
Yazılınca alınacak derslere kızılmayacak
1176 Okunma.
30 Eylül 2018
Yerel seçimlerde aday halkın tercihidir
1687 Okunma.
24 Eylül 2018
CHP’yi izliyoruz
1470 Okunma.
07 Eylül 2018
Dünya Barış Günü
1401 Okunma.
06 Eylül 2018
CHP'de demokrasi ve örgütün gücü
823 Okunma.
30 Ağustos 2018
Yerelden yönetmek hayatı
1378 Okunma.
25 Ağustos 2018
Didim'de Aleviler üzerinden siyaset yapmak
3107 Okunma.
25 Ağustos 2018
Bize ABD anlatanlara sözüm var
1069 Okunma.
11 Ağustos 2018
Büyük şehri ele geçirmek
1923 Okunma.
03 Ağustos 2018
Biz neler yaşıyoruz
1055 Okunma.
30 Temmuz 2018
Oynanan oyunlar
1538 Okunma.
20 Temmuz 2018
Genel ve yerelde siyaset
1966 Okunma.
15 Temmuz 2018
Türkiye ve CHP kuşak devrimini yapmalı...
1350 Okunma.
07 Temmuz 2018
Siyaseti doğru okumak
1786 Okunma.
26 Haziran 2018
Kolej takımı
1676 Okunma.
22 Haziran 2018
Ekonomi alabora
1112 Okunma.
18 Haziran 2018
24 Haziran'da umutlar bir demet mavi atlasta
1312 Okunma.
10 Haziran 2018
Bir yiğit tek başına iktidar
1838 Okunma.
02 Haziran 2018
Hesap veren olmak siyasetin yüzü olmalı
1263 Okunma.
26 Mayıs 2018
İrade pazara düşmedi daha
1035 Okunma.
19 Mayıs 2018
19 Mayıs güneşin doğuşudur, umuttur
1172 Okunma.
15 Mayıs 2018
TBMM ve ulusumuz böyle bir dönem görmedi
1106 Okunma.
09 Mayıs 2018
Temiz ve yükselen siyaset
1007 Okunma.
29 Nisan 2018
Anayasa Mahkemesi... Evrensel değerler
1499 Okunma.
21 Nisan 2018
Erken kuşatma çemberi
1406 Okunma.
13 Nisan 2018
Dilin sivri ucu
913 Okunma.
06 Nisan 2018
Unutulanları yeşertmek liderliktir
1733 Okunma.
01 Nisan 2018
Yiğidim aşka ağlar, aşk vatandır
1304 Okunma.
27 Mart 2018
Bir bu eksikti
1090 Okunma.
19 Mart 2018
İslami fobi
1360 Okunma.
12 Mart 2018
Kadınım anayım emekçiyim insanım
1822 Okunma.
06 Mart 2018
Yokolan Anadolu kültürü ve ahlak yapımızdır
1510 Okunma.
24 Şubat 2018
Hadi tam zamanı sözde değil özde tüzük
1528 Okunma.
19 Şubat 2018
Hızır Oruçları Aleviler ve Suriye
1705 Okunma.
11 Şubat 2018
Milli olmak
1739 Okunma.
06 Şubat 2018
Teşekkürler Kılıçdaroğlu
2249 Okunma.
05 Şubat 2018
Bizi uyandırmak ateşten gömlek giymektir
1498 Okunma.
28 Ocak 2018
Afrin'den Fıratın doğusuna yükselen ses
2003 Okunma.
21 Ocak 2018
Basın Aydın'ın sesi olmalı
1447 Okunma.
14 Ocak 2018
Yozlaşan dünya ve Topuklu'nun iktidar gerçeği
1470 Okunma.
08 Ocak 2018
Aydın ilde fırtına gibi bir kongre
3573 Okunma.
03 Ocak 2018
Güz zamanı 2017
2376 Okunma.
27 Aralık 2017
Hangi partinin incisisin sen
2013 Okunma.
25 Aralık 2017
Ali Çankır diye bir yiğit
2571 Okunma.
19 Aralık 2017
Aydın ilinde lider olmak
2208 Okunma.
16 Aralık 2017
Ortadoğu beddua altında
1344 Okunma.
11 Aralık 2017
CHP'de siyasetin yüzü
1596 Okunma.
08 Aralık 2017
Terlikli Efe mi dedin...
2408 Okunma.
01 Aralık 2017
Benim ülkem karanlığı aydınlatmalı
1858 Okunma.
29 Kasım 2017
Barışı kucaklamak
1681 Okunma.
25 Kasım 2017
Başöğretmenim
1764 Okunma.
17 Kasım 2017
Madem öyle yanıtta böyle
1945 Okunma.
10 Kasım 2017
10 Kasım ve Asrın Lideri
1316 Okunma.
07 Kasım 2017
Cumhuriyet mucizedir
1482 Okunma.
01 Kasım 2017
Didim'de siyaset kirliliği nereye koşuyor
2219 Okunma.
29 Ekim 2017
Bugün 29 Ekim!
1541 Okunma.
27 Ekim 2017
Var olmak ülküdür
1341 Okunma.
21 Ekim 2017
Senin adın Topuklu Efe
2918 Okunma.
11 Ekim 2017
Paraşütle inen başkan
1625 Okunma.
09 Ekim 2017
İnsan ve din
1490 Okunma.
05 Ekim 2017
Rusya, İran, Türkiye
1870 Okunma.
29 Eylül 2017
Bu değil midir Alevilik?
1747 Okunma.
24 Eylül 2017
Muharrem ayı akıl ve idrak ayıdır yassı matem ayıdır
1625 Okunma.
14 Eylül 2017
12 Eylül kayıp olan Türkiye
2003 Okunma.
07 Eylül 2017
CHP'de demokrasi ve örgütün gücü
2024 Okunma.
03 Eylül 2017
Dünya barışa muhtaç
1438 Okunma.
31 Ağustos 2017
30 Ağustos'u yaşamak yaşatmak
1492 Okunma.
30 Ağustos 2017
Siyasetin yeni yüzünde CHP
1618 Okunma.
26 Ağustos 2017
Aydın ili AGC ve yerel basın
1079 Okunma.
19 Ağustos 2017
“C” ile problemi anlamak
1249 Okunma.
12 Ağustos 2017
Onur, gazetecinin gördüğü saygınlıktır
1350 Okunma.
31 Temmuz 2017
İnci'den de aynı açıklama bekliyorum
2031 Okunma.
29 Temmuz 2017
Muamelat ve ukubat
2108 Okunma.
24 Temmuz 2017
Gazetecilik uzun ince bir yolda...
1528 Okunma.
24 Temmuz 2017
Lider olmak devletli olmaktır
1235 Okunma.
16 Temmuz 2017
15 Temmuz yaşanan dönemin yansımasıdır
1715 Okunma.
13 Temmuz 2017
Maltepe'nin ruh ikizi
2112 Okunma.
06 Temmuz 2017
Aziz Nesin Hocam
1600 Okunma.
02 Temmuz 2017
Canıma ten deydi tenimde ateş uyandı
1120 Okunma.
01 Temmuz 2017
Adalete yürüyoruz
1696 Okunma.
26 Haziran 2017
Memleketim benim memleketim
2440 Okunma.
19 Haziran 2017
Ülkemde ilklere imza atmış başarının sırrı
1768 Okunma.
16 Haziran 2017
Bu feryadı duyalım
1587 Okunma.
14 Haziran 2017
Enis Berberoğlu ve Kılıçdaroğlu
1543 Okunma.
14 Haziran 2017
Birlikte düşünmek gücü doğurur
1275 Okunma.
12 Haziran 2017
Benim adım kapitalizm
1399 Okunma.
09 Haziran 2017
Nasıl anlamalıyız
1423 Okunma.
05 Haziran 2017
Zeytin azizidir
1636 Okunma.
05 Haziran 2017
Zorlamayın daha fazla
1343 Okunma.
01 Haziran 2017
Neden böyle olduk
1860 Okunma.
30 Mayıs 2017
Güneşin battığı yerdir
1408 Okunma.
29 Mayıs 2017
Toplumsal duyarlılık
1625 Okunma.
28 Mayıs 2017
Mutlu ve umutlu yaşam adına
1435 Okunma.
25 Mayıs 2017
Türkiye Trump ile daha kötüye gidecek
1629 Okunma.
21 Mayıs 2017
Güneşin Kendisidir 19 Mayıs
1825 Okunma.
15 Mayıs 2017
Baykal lider değildi
1655 Okunma.
11 Mayıs 2017
CHP kumpasa düşürülürse
1391 Okunma.
07 Mayıs 2017
İki sevimli insandan biri
1834 Okunma.
02 Mayıs 2017
Kemal Kılıçdaroğlu ne demeli
2905 Okunma.
02 Mayıs 2017
1 Mayıs işçi ile güçlüdür
1529 Okunma.
30 Nisan 2017
Çanakkale
2059 Okunma.
27 Nisan 2017
Barışı özledik
1960 Okunma.
26 Nisan 2017
Şimdine olacak
1029 Okunma.
25 Nisan 2017
Kim sorumlu
1765 Okunma.
22 Nisan 2017
Meşru olmak devlet geleneğidir
1537 Okunma.
19 Nisan 2017
Ortalık nasıl görünüyor
2075 Okunma.
17 Nisan 2017
Değişim zamanı
1969 Okunma.
14 Nisan 2017
Hangi devlet
1922 Okunma.
12 Nisan 2017
Sırtımızda yığınla büyüyen mülteciler
1418 Okunma.
07 Nisan 2017
Didim'de siyaset kirliliği nereye koşuyor
2740 Okunma.
06 Nisan 2017
Yangınların içinde yangınlar eşikte
1279 Okunma.
04 Nisan 2017
Konuşmak delicesine özgürcesine
1454 Okunma.
02 Nisan 2017
Anayasa nasıl yapılmalı/hazırlanmalı
1494 Okunma.
30 Mart 2017
Yiğit aşka ağlarsa
1756 Okunma.
28 Mart 2017
Anayasa nasıl olmalı
1443 Okunma.
26 Mart 2017
Demokrasiyi bırakmadılar öğrenelim, yaşayalım
1655 Okunma.
23 Mart 2017
Demokratik ülkede demokrasiyi yaşamak
1337 Okunma.
20 Mart 2017
Medeniyet hayat ve yaşam kaynağıdır
1568 Okunma.
19 Mart 2017
Oğullar anaların incileridir
1660 Okunma.
15 Mart 2017
Düşmanı aramak
1705 Okunma.
13 Mart 2017
Devletlerin sorununu hükümetler çözer
1577 Okunma.
11 Mart 2017
Demokrasi Türkiye'nin ismidir
1420 Okunma.
09 Mart 2017
Evet ve hayır bir oyundur ve Bahçeli de aktördür
2352 Okunma.
07 Mart 2017
Kadınım anayım insanım
1876 Okunma.
05 Mart 2017
3 Mart 1924 ve devrimlerimiz
1463 Okunma.
03 Mart 2017
Uyan güzel senin adın…
1836 Okunma.
01 Mart 2017
Halkın gücü ve iradesi hakkın tecellisidir.
2300 Okunma.
28 Şubat 2017
ABD Irak’a geri dönüyorsa!
1824 Okunma.
27 Şubat 2017
Ahtı vefa insan olmanın gereğidir
1559 Okunma.
24 Şubat 2017
Ortadoğu hülyasında can vermek
2396 Okunma.
22 Şubat 2017
Umutların hayırlısı
1715 Okunma.
20 Şubat 2017
ABD samimi değil olmayacaktır da
2097 Okunma.
17 Şubat 2017
Aklın yoluyla yaşamak gerek
2012 Okunma.
15 Şubat 2017
Özgecan’nın feryadını duydunuz mu
1815 Okunma.
13 Şubat 2017
Kin ve nefretle dünya yönetilemez
1661 Okunma.
12 Şubat 2017
Emperyalizm ile dans edilmez
1670 Okunma.
09 Şubat 2017
Nasıl ve niçin
1708 Okunma.
08 Şubat 2017
Nereden koşuyoruz
1560 Okunma.
06 Şubat 2017
ABD ve Türkiye referandum gerçeği
1046 Okunma.
04 Şubat 2017
Devlet halkının sırtından inmeli
1618 Okunma.
02 Şubat 2017
İmzalamayın Cumhurbaşkanım!
2902 Okunma.
31 Ocak 2017
Bu ülke HAYIR’ı, nede EVET’i kaldıracak durumda değil
1704 Okunma.
29 Ocak 2017
İçeride yığınla büyüyen mülteciler
1707 Okunma.
27 Ocak 2017
OHAL mi referandum mu?
955 Okunma.
23 Ocak 2017
Dünyanın yeni patronu ve yeni Türkiye
1882 Okunma.
20 Ocak 2017
Kadının kadına şiddeti gök mavinin kararmasıdır
2344 Okunma.
19 Ocak 2017
Radikalleşme ve terörizm
2121 Okunma.
17 Ocak 2017
Geç kalmamak geleceği yakalamaktır
2032 Okunma.
15 Ocak 2017
Deli Dumrul hikâyesi
2441 Okunma.
13 Ocak 2017
Emperyalizmin eli cebimizde, ya biz ne yapıyoruz
2318 Okunma.
12 Ocak 2017
Karanlığa giden yol
2552 Okunma.
10 Ocak 2017
Anayasa demokrasilerde asıldır
2314 Okunma.
09 Ocak 2017
Demokrasi devletin ve milletin teminatıdır
2116 Okunma.
08 Ocak 2017
Sistemin günahı ne
2164 Okunma.
06 Ocak 2017
Türkiye Pakistan olur mu?
2963 Okunma.
04 Ocak 2017
Umuda yolculuk
1642 Okunma.
02 Ocak 2017
Güz zamanı 2016
1428 Okunma.
31 Aralık 2016
Yılbaşı yoldaşın olsun
1308 Okunma.
29 Aralık 2016
Devlette liyakat esastır
1610 Okunma.
27 Aralık 2016
Devletin karakteri milletin gururudur
1526 Okunma.
26 Aralık 2016
İlim evrensel değerlerin özüdür
1465 Okunma.
24 Aralık 2016
Özlem Çerçioğlu'na bir çift sözüm var
2050 Okunma.
22 Aralık 2016
Aydın ili dünya ve siyasetin dengesi
1571 Okunma.
20 Aralık 2016
Neler oluyor?
1349 Okunma.
18 Aralık 2016
Vatan ve şehitler
1883 Okunma.
16 Aralık 2016
Haleb'in arşını
2016 Okunma.
14 Aralık 2016
Kasırganın önündeki Türkiye
1296 Okunma.
12 Aralık 2016
Özlem Efedir... Mesut Ağabey
1569 Okunma.
11 Aralık 2016
Terör Azrail'den zalimsin
3496 Okunma.
10 Aralık 2016
CHP'de siyasetin yüzü
1225 Okunma.
07 Aralık 2016
Millet olmak ve kültürel değerler
1473 Okunma.
04 Aralık 2016
Kapitalistler yönetmeye kalkışınca
1431 Okunma.
01 Aralık 2016
Güle güle melekler
1363 Okunma.
29 Kasım 2016
Avrupa denilen medeniyet siz neredeydiniz
1964 Okunma.
27 Kasım 2016
Celal… Celal diye biri
7779 Okunma.
26 Kasım 2016
Ben devletim ben insanım
1851 Okunma.
24 Kasım 2016
Çocuklar üşümesin öğretmenlere emanet
2344 Okunma.
23 Kasım 2016
Sona doğru
1597 Okunma.
20 Kasım 2016
Delegasyon sistemi ayrıştırır
1473 Okunma.
18 Kasım 2016
32 yıl sonra gelen iktidar (1)
1457 Okunma.
15 Kasım 2016
ABD ve Donald Turump
1470 Okunma.
14 Kasım 2016
Türkiye ve dinamizm
1369 Okunma.
12 Kasım 2016
Yozlaşan Kültür ve Türkiye
1857 Okunma.
10 Kasım 2016
10 Kasım'ı anlamak
1480 Okunma.
07 Kasım 2016
Ne yani ne yapmalı Türkiye
1798 Okunma.
03 Kasım 2016
Neler oluyor bu panik niye
2116 Okunma.
01 Kasım 2016
Büyük olayda küçük hesapların ismi Bülent Tezcan olmamalı
2712 Okunma.
31 Ekim 2016
Aydın’da bir iyi bir kötü
1390 Okunma.
29 Ekim 2016
Cumhuriyet ve onun bayramı ilelebet var olacak
1469 Okunma.
26 Ekim 2016
Umutlar hep yeşerecek
1285 Okunma.
25 Ekim 2016
Barış doğmayan çocuk, barış toprağın anası
1348 Okunma.
23 Ekim 2016
Ben devletin güvencesinde insanca yaşamalıyım
1675 Okunma.
21 Ekim 2016
Demokrasi sevdası ve CHP’li olmak
1692 Okunma.
19 Ekim 2016
Demokrasi adına gelecek adına yeni anayasa
1463 Okunma.
17 Ekim 2016
Aleviler kurban kesince
1672 Okunma.
14 Ekim 2016
İnsan ve Akıl = Zeki ve Dahi
1395 Okunma.
13 Ekim 2016
Neden Hep Ortadoğu?
1384 Okunma.
11 Ekim 2016
Bundan sonra ne olacak?
1612 Okunma.
10 Ekim 2016
Vatan için ölünürse
1778 Okunma.
08 Ekim 2016
Yarbay Ali Tatar'ın katili kim?
1485 Okunma.
06 Ekim 2016
İnsan ile var olan din
1660 Okunma.
05 Ekim 2016
Öğretmenim ve öğretmen adaylarım
1566 Okunma.
04 Ekim 2016
Düşünebilen ve özgürleşen toplum geleceği yazar
1353 Okunma.
02 Ekim 2016
Tüm dünya insanlığına
1211 Okunma.
01 Ekim 2016
Tarih gerçekleri yazar
1198 Okunma.
29 Eylül 2016
Muharrem Ayı ve Didim Cemevi
1779 Okunma.
28 Eylül 2016
CHP VE FATÖ (2)
1296 Okunma.
26 Eylül 2016
CHP ve FETÖ (1)
2077 Okunma.
24 Eylül 2016
15 Temmuz siyasi sorun ve kriptolar
1268 Okunma.
23 Eylül 2016
ABD de öksürük dünyada fırtına
1371 Okunma.
22 Eylül 2016
Ortadoğu'da dengeler kimden yana gelişiyor
1587 Okunma.
20 Eylül 2016
Toplumsal mutabakat demokrasinin gereğidir
1077 Okunma.
19 Eylül 2016
Türkiye de eğitime devrim gerekiyor
1486 Okunma.
18 Eylül 2016
Sanatçı ülkenin sürekliliğidir
1182 Okunma.
15 Eylül 2016
Amerika katil katil… işine bak işine…
1197 Okunma.
09 Eylül 2016
CHP hangi heyecanla
1564 Okunma.
08 Eylül 2016
Yerelde dayanışma yereldeki güç
1014 Okunma.
07 Eylül 2016
Biz neden böyleyiz?
1450 Okunma.
05 Eylül 2016
Sevgi bağının çiçekleri solmasın
1564 Okunma.
03 Eylül 2016
Konuşmak delice ve çılgınca
1702 Okunma.
02 Eylül 2016
Rüzgar nereden eserse
1918 Okunma.
01 Eylül 2016
Barış kardeşlik barış sevgidir
1463 Okunma.
31 Ağustos 2016
30 Ağustos'u anlamak
1411 Okunma.
30 Ağustos 2016
Ulusal Zafer Bayramı kimin?
1270 Okunma.
29 Ağustos 2016
Stratejik düşünce analizi
1443 Okunma.
27 Ağustos 2016
Yılların sorunu
1629 Okunma.
26 Ağustos 2016
CHP Aydın'da ayağına sıkıyor
1480 Okunma.
24 Ağustos 2016
Hak edilmeyen kader değildir
1280 Okunma.
22 Ağustos 2016
Türkiye'nin hassasiyetleri
1301 Okunma.
20 Ağustos 2016
İki değil bir olmak, iri olmak gerek
1148 Okunma.
17 Ağustos 2016
Yaşamak tek ve hür demokrasi adına
2706 Okunma.
16 Ağustos 2016
Bu FETÖ neyin hikayesi
1548 Okunma.
15 Ağustos 2016
Türkiye siyasetin eşiğinde
1321 Okunma.
15 Ağustos 2016
Ekonomi seferberliği
1295 Okunma.
12 Ağustos 2016
Ben insanım sen insansın biz insanız
1348 Okunma.
11 Ağustos 2016
Darbe kalkışması ve ekonomide güven
1420 Okunma.
10 Ağustos 2016
Toplumsal mutabakat
1867 Okunma.
09 Ağustos 2016
Yeni Kapı'dan dünyaya sesleniş
1764 Okunma.
05 Ağustos 2016
Çemberi kırmak
1375 Okunma.
03 Ağustos 2016
KHK uyumlu kararlar olmalı
1423 Okunma.
01 Ağustos 2016
Kaostan Demokrasiye
1441 Okunma.
29 Temmuz 2016
Kendini görmek kendini bilmek
1307 Okunma.
28 Temmuz 2016
Onur bu kadar ucuz mu?
1403 Okunma.
27 Temmuz 2016
Humeyni ve Fetö
1586 Okunma.
26 Temmuz 2016
Demokrasi ve özgürlük
1482 Okunma.
25 Temmuz 2016
Sistem basın günü ve yavru vatan
1362 Okunma.
21 Temmuz 2016
Doğru söylem
1597 Okunma.
20 Temmuz 2016
Ülkem Türabımdır
1531 Okunma.
19 Temmuz 2016
Şimdi ne olacak?
1199 Okunma.
18 Temmuz 2016
Darbeyi önlemek demokrasiyi kurtarmaksa
1479 Okunma.
16 Temmuz 2016
Darbe biletleri pahalıydı
1569 Okunma.
15 Temmuz 2016
AB İngiltere ve Türkiye
1133 Okunma.
12 Temmuz 2016
Savaş acılar ve yeni şehitler
1079 Okunma.
11 Temmuz 2016
Devleti hiçe saymak
1458 Okunma.
10 Temmuz 2016
Ali İsmail Korkmaz neden linç edildi?
1111 Okunma.
08 Temmuz 2016
Çatışan kültürler
1759 Okunma.
07 Temmuz 2016
Aziz Nesin Hocam
1159 Okunma.
28 Haziran 2016
Bir sen varsın
1295 Okunma.
27 Haziran 2016
Türkiye savrulacak ülke mi?
1152 Okunma.
22 Haziran 2016
Bebeler
1153 Okunma.
21 Haziran 2016
Olmadı böyle
1453 Okunma.
20 Haziran 2016
Çoban Sülo ve Sülolar
1268 Okunma.
17 Haziran 2016
Kavramlar ve Kurumlar KHK ile nasıl yönetilir?
1320 Okunma.
16 Haziran 2016
Şaştım kaldım
1260 Okunma.
15 Haziran 2016
"Yaşasın Cumhuriyet" demek yetmiyor yaşatmalıyız
1067 Okunma.
13 Haziran 2016
Güç ve kuvvetlerin tek noktada ki riski
1544 Okunma.
13 Haziran 2016
İçimizde ki firavun
1293 Okunma.
10 Haziran 2016
Devletle oyun olmaz
999 Okunma.
09 Haziran 2016
Feriştahı gelse bizi durduramaz!
1801 Okunma.
08 Haziran 2016
Kalem Susunca
1286 Okunma.
07 Haziran 2016
Dış Politika ve Türkiye gerçeği
1398 Okunma.
06 Haziran 2016
Alman Faşizmi
1486 Okunma.
03 Haziran 2016
Dönme dolapta siyaset
1368 Okunma.
02 Haziran 2016
Ermeni soykırımı ve emperyalizmin oyunları
1237 Okunma.
31 Mayıs 2016
Muhalefet olmadan demokrasi
1189 Okunma.
28 Mayıs 2016
Devrimcilik, Deniz Baykal ve Metin Lütfü Baydar
2017 Okunma.
27 Mayıs 2016
Sivilleştirilmeyen demokrasi ve başkanlık
1248 Okunma.
26 Mayıs 2016
Anayasayı bilmek mi, bilmemezlik mi?
1244 Okunma.
25 Mayıs 2016
Bir dönem kapanmadı
1525 Okunma.
21 Mayıs 2016
Türkiye meselesi mecliste çözülür
1535 Okunma.
20 Mayıs 2016
Bugün Cumhuriyetin günü
1209 Okunma.
19 Mayıs 2016
Güneşin Doğuşudur 19 Mayıs
1338 Okunma.
18 Mayıs 2016
Dokunulmazlık aba altında sopa
1261 Okunma.
17 Mayıs 2016
Parlamento yok sayılırsa, yol partili devlete gider!
1494 Okunma.
15 Mayıs 2016
Siyasete yön vermek(2)
1360 Okunma.
13 Mayıs 2016
Siyasete yön vermek (1)
1633 Okunma.
11 Mayıs 2016
Yolun sonu görülüyor
1555 Okunma.
08 Mayıs 2016
Ayağınıza turap olsak azdır
1355 Okunma.
05 Mayıs 2016
Lobi olmanın önemi
1261 Okunma.
04 Mayıs 2016
Alevilikte din ve inanç anlayışı
1388 Okunma.
03 Mayıs 2016
Barışı Kucaklamak
1261 Okunma.
28 Nisan 2016
İsmail Kahraman kendini yok saymıştır
1380 Okunma.
27 Nisan 2016
Ermeni soykırımı ve emperyalizm
1217 Okunma.
26 Nisan 2016
Barış adı, toprağın anası
1444 Okunma.
25 Nisan 2016
Demokrasi ve gerekli olan CHP
1173 Okunma.
23 Nisan 2016
Türkiye’nin var oluş nedenidir 23 Nisan
1123 Okunma.
22 Nisan 2016
Orta oyun bunun adı
1128 Okunma.
21 Nisan 2016
Ortadoğu ceheneminde bir düş
1242 Okunma.
20 Nisan 2016
Legal ideolojilere hukuk sahip çıkmalıdır
1270 Okunma.
19 Nisan 2016
Son virajda ki Türkiye!
1112 Okunma.
18 Nisan 2016
Aydın’da ve bölgede iktidar olmak
1123 Okunma.
17 Nisan 2016
Aydın’da ve bölgede iktidar olmak
1248 Okunma.
15 Nisan 2016
Kuşadası ve Özlem Çerçioğlu
1274 Okunma.
15 Nisan 2016
Yenilenebilir enerjiler varken Erzurum niye?
1125 Okunma.
13 Nisan 2016
Kendimizi anlayalım sema hanım
1312 Okunma.
12 Nisan 2016
Maraş’taki direnişi anlamak adına
1468 Okunma.
11 Nisan 2016
Dil çirkinleşirse
1338 Okunma.
10 Nisan 2016
Dünya Savaşlarından Teröre-2
1306 Okunma.
09 Nisan 2016
Dünya Savaşlarından Teröre(3)
1141 Okunma.
08 Nisan 2016
Gelinen noktada yokuz
1141 Okunma.
06 Nisan 2016
Kendimize gelelim
1171 Okunma.
05 Nisan 2016
Dünya Savaşlarından Teröre(1)
1105 Okunma.
02 Nisan 2016
Aklımızı başımıza alalım
1273 Okunma.
01 Nisan 2016
Özlem Çerçioğlu başarır
1243 Okunma.
31 Mart 2016
Ağlamak yetmez söylemeliyiz
1082 Okunma.
29 Mart 2016
Yiğidim aşka ağlarsa
1089 Okunma.
28 Mart 2016
Terör nereye, böyle mi çözülür
1215 Okunma.
25 Mart 2016
Kuzuların çığlığı
1396 Okunma.
24 Mart 2016
Bal arıları
1172 Okunma.
23 Mart 2016
Bülent Tezcan der ki!
1282 Okunma.
21 Mart 2016
Demokratik ülkede yaşamak
1184 Okunma.
18 Mart 2016
Aydın’da yerele lider olmak
1136 Okunma.
17 Mart 2016
Biz bize ve korkusuzluğa yakınız
1194 Okunma.
16 Mart 2016
Doğan Demir uğurlar ola
1539 Okunma.
15 Mart 2016
Acılar nasır bağladı
1262 Okunma.
15 Mart 2016
Büyük Söze Sarılmak Gerek Başkan
1266 Okunma.
13 Mart 2016
Sevgili Can Berkin
1221 Okunma.
11 Mart 2016
Anaların oğulları
1450 Okunma.
09 Mart 2016
İnsan amaç din araçtır
1487 Okunma.
08 Mart 2016
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününe atfen
1269 Okunma.
07 Mart 2016
Hilafet ve laiklik
1248 Okunma.
04 Mart 2016
Türkiye ve enflasyon
1226 Okunma.
03 Mart 2016
Acı ve sağlık kader mi?
1109 Okunma.
02 Mart 2016
Devlet, anayasa ile doğar ve yaşar
1686 Okunma.
29 Şubat 2016
Yanlışa direnmek gerek
1424 Okunma.
27 Şubat 2016
Sözde değil özde tüzük
1164 Okunma.
24 Şubat 2016
Atabay kamuyu neden önemsemiyor!
1107 Okunma.
23 Şubat 2016
Ahtı vefa
1416 Okunma.
22 Şubat 2016
Siyasetin ses verme zamanıdır
1119 Okunma.
20 Şubat 2016
Samimi değiller
1362 Okunma.
19 Şubat 2016
Birliğe çağrı
1115 Okunma.
18 Şubat 2016
ADÜ Aydın’ın sorumluluğunu hmeli(2)
1251 Okunma.
17 Şubat 2016
ADÜ Aydın’ın sorumluluğunu hmeli
1235 Okunma.
16 Şubat 2016
Savaşlar ekonomiyi yok ediyor
1109 Okunma.
15 Şubat 2016
Hızır oruçları
1218 Okunma.
15 Şubat 2016
Neler oluyor
1179 Okunma.
12 Şubat 2016
İnsan pazarlamak(2)
1198 Okunma.
11 Şubat 2016
İnsan pazarlamak
1271 Okunma.
09 Şubat 2016
Kuşak devrimi olacak ise tam zamanı
1355 Okunma.
08 Şubat 2016
Son Noktada Ahmet Deniz Atabay
1835 Okunma.
06 Şubat 2016
Atabay suskunluğunu bozdu
1328 Okunma.
04 Şubat 2016
Yerel yönetimlerde adalet
1273 Okunma.
03 Şubat 2016
Didim Belediye Başkanı nereden koşuyor!
1842 Okunma.
02 Şubat 2016
Didim’de sosyal demokrat başkan
1607 Okunma.
30 Ocak 2016
Anayasa evrensel değerdir
1168 Okunma.
29 Ocak 2016
Riyakat
1484 Okunma.
27 Ocak 2016
Hukuk zayıflarsa
1157 Okunma.
26 Ocak 2016
Türkiye Cenevre’ye gitmeli mi?
1158 Okunma.
25 Ocak 2016
Uğur Mumcu olmak
1320 Okunma.
24 Ocak 2016
Karne çocukların sevinci olsun
1221 Okunma.
22 Ocak 2016
Yol ve yola erkân
1277 Okunma.
21 Ocak 2016
Kurultay serin sularda terlemektir(2)
1388 Okunma.
20 Ocak 2016
Kurultay serin sularda terlemektir
1369 Okunma.
19 Ocak 2016
Basın Aydın’ın sesi olmalı
1380 Okunma.
18 Ocak 2016
Kurultay barışın ve değişimin aydınlığı olsun
1245 Okunma.
15 Ocak 2016
Birlikte yönetmek
1292 Okunma.
14 Ocak 2016
İlim irfan pazara düşerse
1276 Okunma.
13 Ocak 2016
Kurultaya giderken (5)
1312 Okunma.
11 Ocak 2016
Kardeşlik ve barış evrenseldir
1273 Okunma.
11 Ocak 2016
Kurultaya giderken(4)
1183 Okunma.
08 Ocak 2016
Kurultaya giderken(3)
1212 Okunma.
07 Ocak 2016
Kurultaya giderken (2)
1505 Okunma.
06 Ocak 2016
Kurultaya giderken
1195 Okunma.
06 Ocak 2016
İnsan yaşamında ekonomi ve basın
1192 Okunma.
04 Ocak 2016
Bu çocuk büyüyecek mi?
1258 Okunma.
01 Ocak 2016
Umuda yolculuk
1093 Okunma.
31 Aralık 2015
Yılbaşı yoldaşın olsun
1220 Okunma.
29 Aralık 2015
CHP Aydın ilde siyaset ve samimiyet
1408 Okunma.
28 Aralık 2015
Devlette Devamlılık Esastır
1651 Okunma.
26 Aralık 2015
İkinci Adam
1243 Okunma.
25 Aralık 2015
KUBİLAY
1282 Okunma.
24 Aralık 2015
Yaşamak ve Yaşatmak
1317 Okunma.
23 Aralık 2015
Büyük Söze Sarılmak Gerek Başkan
1342 Okunma.
22 Aralık 2015
Güçler Dengesi ve Aydın
1586 Okunma.
20 Aralık 2015
Maraş Katliamı insanlık suçudur
1207 Okunma.
19 Aralık 2015
Aydın’da Yerele Lider Olmak
1203 Okunma.
18 Aralık 2015
Terör Nereye, Böylemi Çözülür
1097 Okunma.
17 Aralık 2015
CHP Aydın Sırat Üstünde
1393 Okunma.
16 Aralık 2015
Nereye Gidiyoruz
1242 Okunma.
15 Aralık 2015
17 YAŞINDA OLMAK
1852 Okunma.
14 Aralık 2015
Ortadoğu Beddua Altında
1461 Okunma.
12 Aralık 2015
Durumu Kurtarmak Değil Düzeltmek Lazım
1270 Okunma.
11 Aralık 2015
Türkiye’nin var oluş nedeni
1284 Okunma.
10 Aralık 2015
LİDER OLMAK
1178 Okunma.
09 Aralık 2015
Onur’u Kırmasınlar
1236 Okunma.
08 Aralık 2015
Kuşadası’nda Siyasetin Yüzü
1292 Okunma.
07 Aralık 2015
Bir Başkanın Haykırışı
1256 Okunma.
05 Aralık 2015
Rusya ne yapmak istiyor
1393 Okunma.
04 Aralık 2015
DEMOKRASİ ve CHP
1199 Okunma.
03 Aralık 2015
Bu Gol Yenir mi?
1308 Okunma.
02 Aralık 2015
Rusya Neler Yapar?
1382 Okunma.
01 Aralık 2015
Bunları Neden Söylediniz?
1224 Okunma.
30 Kasım 2015
Barışı Kucaklamak
1312 Okunma.
27 Kasım 2015
İnançların Gölgesinde Kadın
1327 Okunma.
26 Kasım 2015
İktidar Olmak Senkronize Hükümet de
1311 Okunma.
25 Kasım 2015
Bayırbucak’ta Kızıltepe
1352 Okunma.
24 Kasım 2015
Öğretmenim Atamdır
1403 Okunma.
23 Kasım 2015
Çocuklar Üşümesin
1204 Okunma.
21 Kasım 2015
GÜÇLER DENGESİ
1375 Okunma.
20 Kasım 2015
Delegasyon Sistemi Ayrıştırır
1393 Okunma.
19 Kasım 2015
IŞİD Denilen Yüz Yılın Belası(3)
1506 Okunma.
18 Kasım 2015
Buna Parti İçi Demokrasi mi Diyorsunuz?
1603 Okunma.
14 Kasım 2015
Cumhuriyet ile yüzleşmek vazifedir
1330 Okunma.
14 Kasım 2015
Aleviler Kendilerini Korumalıymış
1128 Okunma.
12 Kasım 2015
Merkez Ölçekli Deprem
1289 Okunma.
11 Kasım 2015
Türkiye Yönetebilir Hükümetini Bekliyor(6)
1403 Okunma.
10 Kasım 2015
10 Kasım Kaybedilen Karakterdir
1235 Okunma.
09 Kasım 2015
Türkiye Yönetebilen Hükümetini Bekliyor(5)
1354 Okunma.
07 Kasım 2015
Türkiye Yönetilebilir Hükümetini Bekliyor(4)
1286 Okunma.
06 Kasım 2015
Türkiye Yönetebilir Hükümetini Bekliyor(3)
1552 Okunma.
05 Kasım 2015
Türkiye Yönetebilir Hükümetini Bekliyor(2)
1196 Okunma.
04 Kasım 2015
Hoş Görünün Barış Dili
1294 Okunma.
03 Kasım 2015
Türkiye Yönetebilir İktidarını Bekliyor(1)
1680 Okunma.
02 Kasım 2015
ÖZGÜRLÜK MAVİLİKTİR
1115 Okunma.
31 Ekim 2015
HOŞ GÖRÜNÜN BARIŞ DİLİ
1650 Okunma.
31 Ekim 2015
Ayrışan Türkiye'den Bir Olmaya 1 Kasım’a Yol Almaya
1298 Okunma.
30 Ekim 2015
ELDE KALAN CUMHURİYET BİZİMDİR
1241 Okunma.
30 Ekim 2015
TÜRKİYE KAYYUM ALTINDA
1281 Okunma.
28 Ekim 2015
Türkiye Yeni Bir Dil Bekliyor
1550 Okunma.
27 Ekim 2015
Sistemi Değiştirmek Sizin İşiniz İdi Sayın Arınç!
1395 Okunma.
27 Ekim 2015
Bu Yolu Karartma Bülent Arınç
1305 Okunma.
24 Ekim 2015
Umutların Yeşerdiği Yerdeyiz
1396 Okunma.
23 Ekim 2015
İslami Siyaset ve Sentez
1238 Okunma.
22 Ekim 2015
CHP ve GÜÇ BİRLİĞİ
1317 Okunma.
21 Ekim 2015
Kendine “HUKUK” Bireye Suç
1236 Okunma.
20 Ekim 2015
Seçimi Okumak Sonucu Belirleme İradesini Yazmak
1378 Okunma.
19 Ekim 2015
Merkel, Mülteci ve Avrupa Birliği
1709 Okunma.
18 Ekim 2015
Kavramların Özerkliği, Kurumların Dinamiği
1217 Okunma.
17 Ekim 2015
IŞİD Neden Sterilize Edilmiyor
1329 Okunma.
15 Ekim 2015
NEREYE TIRMANIYORUZ?
1412 Okunma.
14 Ekim 2015
Vicdanlar Konuşuyor, Akıllar Tutuluyor
1404 Okunma.
13 Ekim 2015
Devletin Bekasında Büyük Oynamak
1049 Okunma.
11 Ekim 2015
MUHARREM AYI
1279 Okunma.
09 Ekim 2015
Aydın’ın Mallarının Alınışı Kader mi?
1309 Okunma.
08 Ekim 2015
SİYASİ BAŞARI
1390 Okunma.
06 Ekim 2015
Rusya ve Amerika “Emperyalizm Haddini Bilecek”2
1464 Okunma.
04 Ekim 2015
Rusya ve İran;”Emperyalizm Haddini Bilecek”1
1369 Okunma.
03 Ekim 2015
İnsanı Harmana Çevirip Eze Eze Öldürmek
1353 Okunma.
02 Ekim 2015
Sistemin Holiganları
1479 Okunma.
01 Ekim 2015
Ortadoğuda Roller Değişiyor
1368 Okunma.
29 Eylül 2015
AZİZ HOCAM NESİN
1481 Okunma.
27 Eylül 2015
Bu Yaptığınız Millete Zuldür!
1682 Okunma.
25 Eylül 2015
SİYASİ BAŞARI
1148 Okunma.
23 Eylül 2015
Dünya Savaşlarından Teröre-3
1329 Okunma.
21 Eylül 2015
Dünya Savaşlarından Teröre-2
1462 Okunma.
20 Eylül 2015
Siyasal Zeminde Örgütsel Boyut ve Akademik Yapılanma
1505 Okunma.
19 Eylül 2015
DÜNYAYI YÖNETMEK
1440 Okunma.
18 Eylül 2015
BİR YAZARIN GÜNLÜĞÜ
1191 Okunma.
16 Eylül 2015
GENÇLİK KOLLARI
1416 Okunma.
15 Eylül 2015
Anarşiye Nereden Bakıyorsunuz-3
1453 Okunma.
14 Eylül 2015
Anarşiye Nereden Bakıyorsunuz-2
1371 Okunma.
12 Eylül 2015
Anarşiye Nereden Bakıyorsunuz
1516 Okunma.
12 Eylül 2015
Geçmişi Anmak Geleceğe Işık Tutmak
1382 Okunma.
11 Eylül 2015
HOŞ GÖRÜ
1425 Okunma.
09 Eylül 2015
Ülkemizin ve Milletimizin Bekası
1413 Okunma.
07 Eylül 2015
Muktedirlerin Çöküsü, Kandırılan Zihniyetler
1350 Okunma.
06 Eylül 2015
AKP PARELEL DEVLETE KARŞI
1389 Okunma.
04 Eylül 2015
MUHALFET OLMAK
1452 Okunma.
03 Eylül 2015
ALEVİLİKTE DİN VE İNANÇ ANLAYIŞI
1472 Okunma.
02 Eylül 2015
ONURLU DEVLET DURUŞU
1494 Okunma.
01 Eylül 2015
DÜNYA BARIŞ GÜNÜ
1278 Okunma.
28 Ağustos 2015
DENKLEMİ ÇÖZMEK
1399 Okunma.
27 Ağustos 2015
BARIŞ OLMALI ADI
1390 Okunma.
26 Ağustos 2015
ALEVİLER TAŞIYICILIĞA SON DİYOR
1528 Okunma.
23 Ağustos 2015
GAZETE ve HABERCİLİK
1480 Okunma.
21 Ağustos 2015
DEVRİMLERİMİZ VE İSLAMİ SİYASET
1424 Okunma.
19 Ağustos 2015
SİSTEMİ DEĞİŞTİRMEK
1359 Okunma.
18 Ağustos 2015
GÜÇ KİRLİLİĞİ
1457 Okunma.
15 Ağustos 2015
FARKLILIKLAR ZENGİNLİKTİR
1478 Okunma.
14 Ağustos 2015
TÜRKİYE’DE SİYASETİ OKUMAK
1438 Okunma.
10 Ağustos 2015
BEZ BEBEK
1527 Okunma.
26 Temmuz 2015
SİZ DEĞİL MİYDİNİZ?
1689 Okunma.
20 Temmuz 2015
BUNUN ADI IŞİD İSE
1548 Okunma.
17 Temmuz 2015
BAYRAMI YAŞAMAK
1409 Okunma.
15 Temmuz 2015
Oruç Tutmuyorsan Linç Edilirsin
1242 Okunma.
08 Temmuz 2015
DOĞAN DEMİR, İÇİMİZDE Kİ HINZIR PAŞA
1853 Okunma.
05 Temmuz 2015
Didim Cem Evi Genel Kurulu Alevilerin Sınavıdır
1809 Okunma.
30 Haziran 2015
Güney ve Kuzey Irak'taki Cehennem
1432 Okunma.
23 Haziran 2015
KAN ÇİÇEKLERİ
1722 Okunma.
19 Haziran 2015
Buharlaşan Devlet
1560 Okunma.
17 Haziran 2015
PARLAMENTER SİSTEM
1500 Okunma.
16 Haziran 2015
Kral Çıplak Kalırsa
1520 Okunma.
15 Haziran 2015
ÜFÜRÜN DÜŞSÜNLER
1347 Okunma.
11 Haziran 2015
Sür Restorasyon
1520 Okunma.
09 Haziran 2015
Bugün Dünden İyidir
1563 Okunma.
08 Haziran 2015
Bunun adı halk ne derse o
1579 Okunma.
04 Haziran 2015
EL İNSAF
1428 Okunma.
25 Mayıs 2015
Devletin Parası Çerez Parası
1482 Okunma.
19 Mayıs 2015
19 Mayıs Kalpaklı Devrim
1894 Okunma.
14 Mayıs 2015
Üstünlerin üstünlüğü akreditasyon
1318 Okunma.
13 Mayıs 2015
CHP Neleri Önerdi? AKP Neleri Reddetti?
1636 Okunma.
07 Mayıs 2015
On İki Yıldır Bu Ekonomiyi Siz Yönettiniz!
1492 Okunma.
04 Mayıs 2015
Helal Etmiyor Bu Millet Size
1783 Okunma.
01 Mayıs 2015
Aleviler katlediliyor!
1661 Okunma.
30 Nisan 2015
CHP Aydın Aday Adayları ve İl Başkanı Hikmet Saatçi
2298 Okunma.
25 Nisan 2015
Muhtar Amca Bilirse En İyisini Yapar
1850 Okunma.
23 Nisan 2015
23 Nısan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramıdır
1341 Okunma.
19 Nisan 2015
Son Yüz Yılın Kaderini Değiştirecek Seçim Bildirgesi
1660 Okunma.
13 Nisan 2015
Ölmek Barış Değildir
1639 Okunma.
10 Nisan 2015
Doğa Ana Kızarsa Hiroşima Kaç Yazar
1414 Okunma.
07 Nisan 2015
Cumhuriyet ve Demokrasi
1532 Okunma.
04 Nisan 2015
Türkiye’de Neler Oluyor!
1604 Okunma.
01 Nisan 2015
Türkiye Eşiğin Neresinde?
1428 Okunma.
09 Mart 2015
AYDIN'IN DEĞERLERİ ve TOPRAKLARI YAĞMALANIYOR
2172 Okunma.
02 Mart 2015
DEVRİMLERİMİZ
1882 Okunma.
25 Şubat 2015
Sevgi, CHP ve Güç Birliği
1664 Okunma.
16 Şubat 2015
Özgecan Sevgili Kız Kardeşim...
1556 Okunma.
12 Şubat 2015
Ermeni oyunu nereye kadar?
1519 Okunma.
05 Şubat 2015
GÜÇ KİRLİLİĞİ...
1543 Okunma.
03 Şubat 2015
Kapılar Böyle Kalsın...
1541 Okunma.
30 Ocak 2015
Cumhurbaşkanı Aleviliği Konuşursa!
1737 Okunma.
29 Ocak 2015
Aydın'ın Malları ''Aydınlının Alın teridir''
1773 Okunma.
25 Ocak 2015
Şevket Bedir diye bir sevgili kardeş...
1720 Okunma.
22 Ocak 2015
Özgürleşen Toplum Sesinin, Siyasetteki Gücü
1555 Okunma.
16 Ocak 2015
BENDEN SANA ÜSTAD
1712 Okunma.
12 Ocak 2015
Bir Sabah Uyandık, Baktık Dil Yok Olmuş
1941 Okunma.
11 Ocak 2015
Duymuyorsan Duyurayım Sayın Vekil!
1813 Okunma.
10 Ocak 2015
BABIALİ
2029 Okunma.
08 Ocak 2015
ŞEPER'E SU VERELİM
1667 Okunma.
05 Ocak 2015
Nasıl Bir Anayasa İstiyoruz!
2179 Okunma.
02 Ocak 2015
2014 DİYE BİR YIL ESTİ GEÇTİ
1767 Okunma.
01 Ocak 2015
ANAYASA ASIL OLANDIR
2954 Okunma.
23 Aralık 2014
MAHKUM OLAN TÜRKİYEDİR
1975 Okunma.
16 Aralık 2014
Özgürlükler Darbe Kaldırmaz
2736 Okunma.
04 Aralık 2014
CANLAR ALEVİ CANLAR
2207 Okunma.
28 Kasım 2014
Muhteva Analizi
2088 Okunma.
22 Kasım 2014
24 Kasım Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini Kabul Ettiği Gündür…
2915 Okunma.
20 Kasım 2014
Zeytin de sever..
1836 Okunma.
16 Kasım 2014
Siyasette Emek Hırsızlığı
1898 Okunma.
14 Kasım 2014
Selam Olsun AKP’ye Gönül Verenlere…
2370 Okunma.
10 Kasım 2014
On Kasım Güneşin Battığı Gündür…
2618 Okunma.
07 Kasım 2014
Görmeyen Gözleri Değil, Konuşamayan Dilleri Çözmek İçin
1734 Okunma.
01 Kasım 2014
Cumhuriyet Ulus Devlet Olmaktır
1790 Okunma.
26 Ekim 2014
Vatan Kan Gölü, Güldürmeyin İnsanı
1917 Okunma.
24 Ekim 2014
Ortadoğu Cehenneminde Yüzen Gemi "TÜRKİYE"
1714 Okunma.
15 Ekim 2014
Bir Sonraki Hamle Nereye?
2072 Okunma.
08 Ekim 2014
Kobali'de Katledilen Aşağılanan İnsandır
1926 Okunma.
03 Ekim 2014
CHP’yi Aydın'da Tanımlamak
2744 Okunma.
01 Ekim 2014
İNSAN ve AKIL
1723 Okunma.
27 Eylül 2014
Ya Onlarda Geri Dönerse!!..
2171 Okunma.
21 Eylül 2014
Size Yakışmadı Bekir Coşkun!
1848 Okunma.
19 Eylül 2014
ZORUNLU DİN DERSLERİ
1658 Okunma.
12 Eylül 2014
12 Eylül ve Darağacı
1908 Okunma.
12 Eylül 2014
12 Eylül ve Darağacı
2107 Okunma.
02 Eylül 2014
BASIN VE İLAN KURUMU...
1873 Okunma.
30 Ağustos 2014
30 Ağustos ve Aydın'ın Malı Aydın'ındır...
1950 Okunma.
24 Ağustos 2014
Yeni Türkiye ve Kaybolan Cumhuriyet Değerleri
2264 Okunma.
19 Ağustos 2014
Kurultay ve Kemal Kılıçdaroğlu...
1710 Okunma.
16 Ağustos 2014
Kerbela'da İmam Hüseyin… Zeytinköy'de Alevi Mezar Taşları...
2674 Okunma.
14 Ağustos 2014
Sağduyu CHP... Biraz Sağduyu CHP'liler...
1676 Okunma.
13 Ağustos 2014
SEÇİMDEN KARELER...
1779 Okunma.
08 Ağustos 2014
MARKA KIRILIRSA?...
1813 Okunma.
07 Ağustos 2014
DİNDARLIK MI? DİNCİLİK Mİ?
2064 Okunma.
04 Ağustos 2014
Samimiyetsiz Arınç
1846 Okunma.
01 Ağustos 2014
Taypelere Meşruiyet Kazandırmaktır Bunun Adı...
1792 Okunma.
27 Temmuz 2014
Gel de Yazma...
1840 Okunma.
25 Temmuz 2014
Gel de Yazma...
2083 Okunma.
22 Temmuz 2014
Gazetecilik Uzun İnce Bir Yolda...
1707 Okunma.
19 Temmuz 2014
Müslümanız Hani Neredeyiz!
1811 Okunma.
18 Temmuz 2014
Müslüman Kim?
1947 Okunma.
17 Temmuz 2014
TC'ne Cumhurbaşkanı Seçmek Vebal İster...
1466 Okunma.
16 Temmuz 2014
Yürekler Ağlıyor mu? Ağlıyor mu?
1833 Okunma.
12 Temmuz 2014
Türkiye ve CHP Kuşak Devrimini Yapmalı...
1791 Okunma.
07 Temmuz 2014
Din Medeniyettir…
2485 Okunma.
28 Haziran 2014
RAMAZAN AYI...
1904 Okunma.
26 Haziran 2014
Sahipsizlik ve Ülkenin Çobanı
1937 Okunma.
15 Haziran 2014
NASIL BİRİ...
2052 Okunma.
13 Haziran 2014
Cumnuriyet
1901 Okunma.
Haber Yazılımı