Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Yazı Detayı
28 Kasım 2015 - Cumartesi 18:51 Bu yazı 1774 kez okundu
 
Aydın’da Basın ve Klavyeci Silahşorlar
Erdal Demir
akd.aydin@hotmail.com
 
 

Satırlarıma da, ben okuyucularımın karşısına böyle çıktığım için üzüntülerimi belirtmek istiyorum.

İki yıla yakın bir süreç oluyor sanırım Aydın’da basının içinde yer alışım.

Analiz ve elimize etmek, sonucu betimlemek ve kanıksamak, iç tensellik kazandırmak, doğru kalem ve bilgi donanımlı kafa yapısı ve gazeteciliğin ilim ve irfan işi olduğunu kabullenmekten geçer. Ahlak ve nizam gazeteciliğin ana kavramıdır çünkü taraftar olarak arkasına alacağı güç halktır. Halkın bilgilendirilmesi, devletin muhakeme edilmesi, ülke çıkarlarının korunması; bu dördüncü gücün ahlaklı kalemine ve kurumsal şahsiyetine bağlıdır

Bölge gazetelerinin Avrupa da ne denli önemli kariyle yaptığını daha öncede yazmış, bölge gazetelerinin yaşam haklarının desteklenmesi aslında o bölgenin halkının sosyolojik ve ekonomik anlamda korunması demektir diye yazmıştım. Bunu yapamıyorsa bu bölge kurum ve kuruluşları, bunun nedenini yine anlamak, çözmek, halka doğru bir dille yazmak yine o bölgenin, basının direnç gücü ile mümkün olacaktır.

Bu şu değildir ama yaşamak için, kurum, kuruluş, birilerinin ya da yerel yönetimlerinin klavye silahşörlüğünü yapmak ve ayakta durmanın çözümünü bu şekilde basının ve gazeteciliğin ahlak ve duruş anlayışına ihanet ederek yapmak hiç değildir.

İki yıla yakındır Aydın’da basın nasıldır ve nasıl işliyor diye sürek yapıp analiz etmeye, kendimden ve kendimin yer aldığı gazetemin köşesinde kimseye ama kimseye en ufak bir menfaat karşılığında ödün vermeden yaptığım basın emekçiliği.

Merak ediyorsunuz değil mi şimdi yazacaklarımı?

Hiç ama hiç çekindiğim yok. Kendini gazeteci sayan sosyal medyada ki sözde sitelerde basın rollerini yapmaya çalışan, ama aslında mesele birlerine klavye silahşörlüğü yaparak, düştükleri kör kuyudan kurtulma çırpınışlarında bulunanlardan. Unutmasınlar çırpınır iken, tutundukları paçalardan, kuyunun ışığı görüldüğünde tekrar bir geri vuruşla kuyunun karanlığına dip yapacaklarını unutmasınlar asla. Bir başka İspanyol paça tekrar kuyunun dibine ipi salabilir, yani hayatları böyle kişilik erozyonu ile geçecektir Ama onlar Aydın’ının gözde ve önemsenen basın medya gurubu ya da gücü olduklarını sanadursunlar. Bölge gazeteciliğini adım adım öldürdüklerini görüyorum. Buradan sesleniyorum. Asaleti, hak ettikleri yeri ve basının emekçiliğini yapanlara sesleniyorum. Susmayın ve yazın, ilk ben olayım demeden yazıyorum. Hepinizin sesi olayım varsayın. Atılan taşlar bana gelsin. Yok, olan bölge gazeteciliğinin yerini hala İstanbul’un doldurduğunu görmüyor musunuz?

Şaşkınlığın biri bitmeden, şokun artçıları geliyor. Gazeteci diye dördüncü güce bölgesel güç katacağımıza, yerelde yaşadığımız sosyal ve ekonomik şartların çıtasını yükseltecek araştırmalar ve projeler peşinde koşacağımıza, Aydın’ın dışarıdan gelen baronlar tarafından yağmalandığını gösteren haberleri ve yorumları, ülke gündemine düşüreceğimize, öğrenci, ev hanımı, işsizlerin ve bölgenin kullanılmayan kaynaklarının sorunları ile uğraşacağımıza, bakın neler yapıyoruz.

AYDIN SİYASETİNDE BASIN

Aydın’da siyaset denince akla Özlem Çerçioğlu geliyor. Ne bu ya! Kim bu ve ne iş yapar?

Bu açıdan neden bakmıyoruz Başkana. Neden bazen ilah bazen mat ediyoruz. Neden mi çıkarlarımız yüzünden! Bakın bu bizim ilimizin Belediye Başkanı ve görevi bu il için en iyi şekilde hizmet etmek. Özal’dan gelen bir anlayış; “İş ve aş” yaratmak, sosyal ve ekonomik imkânlar için Aydın’ın değerlerini ve katma değerlerini iyi kullanmak ve korumak. “Tabi ki AKP’den fırsat kalırsa. Bu hizmetler yapıldığı müddetçe halk takdir eder, geleceğini ve siyasetini destekler. Değilse bu eleştiriyi halk yapar, basında halkın dili kulağı olur. Halkın bilemediğini, göremediğini basın denetler halka bildirir.

Eyvallah bu kadarına basın ve gazetecilik adına sözümüz yok. Ama bir zamanlar Aydın Büyük Şehir Belediye Başkanı’nın her gittiği yerde mum gibi ben basınım diye yanacaksın, bir ordu gibi arkasından gideceksin, kadıncağızı ben ne oldum havasında sokacaksınız, halkın sevgilisi iken sayenizde uzaklaşmaya başlayacak, bu arada biz daha ne kadar başkanı yağlayıp yıkaya bilirizin, güzelliklerden daha ne kadar faydalanabilirizin hesaplarını yapacaksınız. İşlerinizde tıkırında olacak, peki sonra ne olacak! Bakın ne olduğunu size net bir şekilde yazayım;

At jokeyini değiştirecek, jokey boşluğa düşecek, varsa elinde üç beş dişe değer sözde gizli belge! Uzaktan uzağa sallayacak, bak başkan bunu bana yapma diye, tehditler savuracak! Başkan kolay pabuç bırakacak cinsten değil. Blöf hiç işe yaramıyor. Elinde ki belgeler ile bir zamanlar aynı kulvarda koştukları halde başkanın uzağında kalan bir başka ata yanaşacaksın ve o atın jokeyisin artık! Ayıptır ayıp. Basın ve gazetecilik adına ayıptır! Bunun adını siz koyun ey Aydınlılar. Özlem hanımın basın ordusunun içindeyseniz, gazeteniz ayakta duruyorsa Özlem Hanım iyi, nemalar yoksa tu kaka! Şimdi soruyorum tüm böyle sözde gazeteci, basın ya da neyse ney diye dolaşanlara, sizin adınız ne demek gerekiyor size. Siz olsanız, olsanız Aydın’a zarar verenler, gazeteciliği kirletenlersiniz. Sen Söke’de kendi ilçenin sorunları ile uğraşarak gazetecilik yap ki söke seni kendinden bilsin, sen Kuşadası’nda oranın sorunlarına sahip çık ki kendilerinden bilsinler, Aydın basını ve gazeteciliği kendi sorunlarına ve bölge sorunlarına sahip çıksın ki, Başkan ve kurumlar daha dikkatli olsunlar.

Sizler dedikodu ve nifak işleri ile uğraşıp basının midesini bulandırıyorsunuz! Kendi sorunlarımızla bile ciddi makamlar bulup uğraşamıyoruz. Siz sözde basın diye dolaşanlarının yüzünden Cemiyet’in bir binası yok, boş verin kiralık dairesi yok. İşte sizler bu gücün oluşmasını engelleyenlerdensiniz!..

Özlem Hanım’a söyleyeceklerim var.

-Sayın Başkan basınla ne kadar barışıksınız?

-Gerçekten doğru noktada, Basın ve gazeteciliği yapanlarla ilgili misiniz?

-Bölge basınını önemsiyor musunuz, onların giderek güçlenip, sizin doğru işlerinize dördüncü güç olarak katkı koymasını istiyor musunuz?

-Hiç aklınızdan basının ve gazeteciliğin doğru argümanları ile bir olup, bu bölgenin ortak sorunlarını birlikte yüklenmek için bir araya aralıklarla gelmeyi düşünüyor musunuz?

-Siz tüm Aydın’ın Başkanısınız. Kabul ediyorum bir siyasi partinin de Belediye Başkanısınız. Siyasi kimliğinizi ve uğraşınızın yoğunluğunu siyasi partinize bırakıp, sadece ama sadece Aydın’ın sorunları ile uğraşmanın yorgunluğunu yaşamak istiyor musunuz?

Belli, sözde basın mensupları yanınızda bir sürede olsa çok kolay yer alıyor ve sonuç hep aleyhinize işliyor. Bizler Aydın’ın basını olarak bundan üzüntü duyuyoruz. Hangi kriterlere göre yanınızda yer almalarına müsaade ediyorsunuz?

-Siyasetin bu kadar dedikodu kazanında kaynaması ve kan kaybetmesi, Aydın’ın asli meselelerine zarar vermiyor mu?

Sorulacak birçok sorulara gerek görmüyorum. İnanın sizin hizmet olarak yaptıklarınızı sizin içinizden birilerinin, ilk başlarda birlikte siyaset yaptıklarınız, sizi takdir etmek bir yana, nasıl başarısız kılar ve Aydın’ı eski günlerine dönecek nedenlere bulaştırmak isteyenleri görmekte daha fazla gecikmezsiniz umarım!

Bir başka şey daha yiğidin hakkı yiğide derler ya! Bir bilene sordunuz mu hiç? En yakınınızda ki yiğitler yaşıyor mu diye?

Cesaretli yürekli ve iş bilen bir Başkansınız. Siz Aydın ile ve Aydın’ın işleri ile uğraşın isterseniz. Bırakın siyaseti örgüt ve örgütün kademeleri yapsın. Hatta Milletvekillerinin bile Ankara’da siyaset yapmalarını tasvip edin. Kurtarın Aydın’ı bu siyasi yoğunluktan ve kendinizi de aynı zamanda.

Benim içinde bulunduğum gazetem sizden hiçbir şey istemedi, istemez de! Biz işimizi yaparız, gazetecilik ve basın ne ise onu yaparız. Ama sizde sözde medyanın klavye silah sörlerinin ne iş yaptığına dikkat edin isterseniz!

 
Etiketler: Erdal Demir, Aydın’da Basın ve Klavyeci Silahşorlar
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
05 Ağustos 2019
Jeotermal ölüm müdür?
657 Okunma.
16 Haziran 2019
Yenidünya ve esen rüzgâr
730 Okunma.
03 Haziran 2019
Modern dünyanın İstanbul’u
1238 Okunma.
23 Nisan 2019
İmamoğlu diye biri
1213 Okunma.
22 Nisan 2019
Yürekli adamsın
1072 Okunma.
13 Nisan 2019
Benim derdim ülkemdir vatanımdır
1025 Okunma.
08 Nisan 2019
Ne seçimmiş, nasıl bir bahara giriş böyle
1143 Okunma.
01 Nisan 2019
Efeler Kuvayi Milliye oynadılar
1119 Okunma.
29 Mart 2019
Ömer Günel finale koşuyor
958 Okunma.
26 Mart 2019
Ramak kala
715 Okunma.
21 Mart 2019
Soyut kavramın somut uygulanması
697 Okunma.
18 Mart 2019
Sandık şeffaf
638 Okunma.
08 Mart 2019
Muhalefet konuşuyor
724 Okunma.
04 Mart 2019
Dur demek lazım daha fazla gecikmeden
887 Okunma.
25 Şubat 2019
Yerelden genele siyaset
832 Okunma.
17 Şubat 2019
CHP yerel seçim tablosu
1293 Okunma.
09 Şubat 2019
Saat güne yeniden çalsa
1332 Okunma.
04 Şubat 2019
Aydın’da bir bilim adamı
1209 Okunma.
28 Ocak 2019
Yağız delikanlı
2294 Okunma.
22 Ocak 2019
Zaman aşımına uğramak
1007 Okunma.
14 Ocak 2019
Bugünler yarınları aratmasın
977 Okunma.
07 Ocak 2019
Bu çocuk büyüyecek mi!
1089 Okunma.
01 Ocak 2019
2018 unutmak adına
844 Okunma.
24 Aralık 2018
Yerele ve ülkeye hayırlı olsun
1269 Okunma.
17 Aralık 2018
Türkiye'nin varoluş nedini
865 Okunma.
11 Aralık 2018
Bir siyasi partinin kaderi bu olmamalı
955 Okunma.
05 Aralık 2018
Ben bu siyasetin göbeğine kalem kırarım
1034 Okunma.
26 Kasım 2018
Yenidünyada düşler harikası
1186 Okunma.
18 Kasım 2018
Dönme dolap
1208 Okunma.
12 Kasım 2018
Mustafa Kemal'i anmak
1046 Okunma.
07 Kasım 2018
Didim’de siyaset cadı kazanın da
1356 Okunma.
27 Ekim 2018
Ahhh siyaset senin adın…
1129 Okunma.
27 Ekim 2018
Aydın nefes alamıyor
892 Okunma.
17 Ekim 2018
Bu nasıl bir siyasettir
1460 Okunma.
13 Ekim 2018
Yazılınca alınacak derslere kızılmayacak
1369 Okunma.
30 Eylül 2018
Yerel seçimlerde aday halkın tercihidir
1856 Okunma.
24 Eylül 2018
CHP’yi izliyoruz
1645 Okunma.
07 Eylül 2018
Dünya Barış Günü
1580 Okunma.
06 Eylül 2018
CHP'de demokrasi ve örgütün gücü
999 Okunma.
30 Ağustos 2018
Yerelden yönetmek hayatı
1575 Okunma.
25 Ağustos 2018
Didim'de Aleviler üzerinden siyaset yapmak
3311 Okunma.
25 Ağustos 2018
Bize ABD anlatanlara sözüm var
1235 Okunma.
11 Ağustos 2018
Büyük şehri ele geçirmek
2123 Okunma.
03 Ağustos 2018
Biz neler yaşıyoruz
1222 Okunma.
30 Temmuz 2018
Oynanan oyunlar
1728 Okunma.
20 Temmuz 2018
Genel ve yerelde siyaset
2202 Okunma.
15 Temmuz 2018
Türkiye ve CHP kuşak devrimini yapmalı...
1543 Okunma.
07 Temmuz 2018
Siyaseti doğru okumak
2006 Okunma.
26 Haziran 2018
Kolej takımı
1902 Okunma.
22 Haziran 2018
Ekonomi alabora
1293 Okunma.
18 Haziran 2018
24 Haziran'da umutlar bir demet mavi atlasta
1491 Okunma.
10 Haziran 2018
Bir yiğit tek başına iktidar
2048 Okunma.
02 Haziran 2018
Hesap veren olmak siyasetin yüzü olmalı
1459 Okunma.
26 Mayıs 2018
İrade pazara düşmedi daha
1225 Okunma.
19 Mayıs 2018
19 Mayıs güneşin doğuşudur, umuttur
1359 Okunma.
15 Mayıs 2018
TBMM ve ulusumuz böyle bir dönem görmedi
1292 Okunma.
09 Mayıs 2018
Temiz ve yükselen siyaset
1202 Okunma.
29 Nisan 2018
Anayasa Mahkemesi... Evrensel değerler
1702 Okunma.
21 Nisan 2018
Erken kuşatma çemberi
1619 Okunma.
13 Nisan 2018
Dilin sivri ucu
1115 Okunma.
06 Nisan 2018
Unutulanları yeşertmek liderliktir
1929 Okunma.
01 Nisan 2018
Yiğidim aşka ağlar, aşk vatandır
1529 Okunma.
27 Mart 2018
Bir bu eksikti
1283 Okunma.
19 Mart 2018
İslami fobi
1685 Okunma.
12 Mart 2018
Kadınım anayım emekçiyim insanım
2073 Okunma.
06 Mart 2018
Yokolan Anadolu kültürü ve ahlak yapımızdır
1695 Okunma.
24 Şubat 2018
Hadi tam zamanı sözde değil özde tüzük
1721 Okunma.
19 Şubat 2018
Hızır Oruçları Aleviler ve Suriye
1889 Okunma.
11 Şubat 2018
Milli olmak
1947 Okunma.
06 Şubat 2018
Teşekkürler Kılıçdaroğlu
2450 Okunma.
05 Şubat 2018
Bizi uyandırmak ateşten gömlek giymektir
1690 Okunma.
28 Ocak 2018
Afrin'den Fıratın doğusuna yükselen ses
2202 Okunma.
21 Ocak 2018
Basın Aydın'ın sesi olmalı
1621 Okunma.
14 Ocak 2018
Yozlaşan dünya ve Topuklu'nun iktidar gerçeği
1666 Okunma.
08 Ocak 2018
Aydın ilde fırtına gibi bir kongre
3801 Okunma.
03 Ocak 2018
Güz zamanı 2017
2600 Okunma.
27 Aralık 2017
Hangi partinin incisisin sen
2257 Okunma.
25 Aralık 2017
Ali Çankır diye bir yiğit
2903 Okunma.
19 Aralık 2017
Aydın ilinde lider olmak
2485 Okunma.
16 Aralık 2017
Ortadoğu beddua altında
1641 Okunma.
11 Aralık 2017
CHP'de siyasetin yüzü
1780 Okunma.
08 Aralık 2017
Terlikli Efe mi dedin...
2618 Okunma.
01 Aralık 2017
Benim ülkem karanlığı aydınlatmalı
2070 Okunma.
29 Kasım 2017
Barışı kucaklamak
1874 Okunma.
25 Kasım 2017
Başöğretmenim
2002 Okunma.
17 Kasım 2017
Madem öyle yanıtta böyle
2167 Okunma.
10 Kasım 2017
10 Kasım ve Asrın Lideri
1539 Okunma.
07 Kasım 2017
Cumhuriyet mucizedir
1810 Okunma.
01 Kasım 2017
Didim'de siyaset kirliliği nereye koşuyor
2401 Okunma.
29 Ekim 2017
Bugün 29 Ekim!
1711 Okunma.
27 Ekim 2017
Var olmak ülküdür
1569 Okunma.
21 Ekim 2017
Senin adın Topuklu Efe
3134 Okunma.
11 Ekim 2017
Paraşütle inen başkan
1806 Okunma.
09 Ekim 2017
İnsan ve din
1687 Okunma.
05 Ekim 2017
Rusya, İran, Türkiye
2032 Okunma.
29 Eylül 2017
Bu değil midir Alevilik?
1922 Okunma.
24 Eylül 2017
Muharrem ayı akıl ve idrak ayıdır yassı matem ayıdır
1816 Okunma.
14 Eylül 2017
12 Eylül kayıp olan Türkiye
2202 Okunma.
07 Eylül 2017
CHP'de demokrasi ve örgütün gücü
2240 Okunma.
03 Eylül 2017
Dünya barışa muhtaç
1632 Okunma.
31 Ağustos 2017
30 Ağustos'u yaşamak yaşatmak
1683 Okunma.
30 Ağustos 2017
Siyasetin yeni yüzünde CHP
1808 Okunma.
26 Ağustos 2017
Aydın ili AGC ve yerel basın
1286 Okunma.
19 Ağustos 2017
“C” ile problemi anlamak
1428 Okunma.
12 Ağustos 2017
Onur, gazetecinin gördüğü saygınlıktır
1518 Okunma.
31 Temmuz 2017
İnci'den de aynı açıklama bekliyorum
2214 Okunma.
29 Temmuz 2017
Muamelat ve ukubat
2317 Okunma.
24 Temmuz 2017
Gazetecilik uzun ince bir yolda...
1726 Okunma.
24 Temmuz 2017
Lider olmak devletli olmaktır
1397 Okunma.
16 Temmuz 2017
15 Temmuz yaşanan dönemin yansımasıdır
1872 Okunma.
13 Temmuz 2017
Maltepe'nin ruh ikizi
2301 Okunma.
06 Temmuz 2017
Aziz Nesin Hocam
1771 Okunma.
02 Temmuz 2017
Canıma ten deydi tenimde ateş uyandı
1286 Okunma.
01 Temmuz 2017
Adalete yürüyoruz
1875 Okunma.
26 Haziran 2017
Memleketim benim memleketim
2643 Okunma.
19 Haziran 2017
Ülkemde ilklere imza atmış başarının sırrı
1946 Okunma.
16 Haziran 2017
Bu feryadı duyalım
1755 Okunma.
14 Haziran 2017
Enis Berberoğlu ve Kılıçdaroğlu
1700 Okunma.
14 Haziran 2017
Birlikte düşünmek gücü doğurur
1421 Okunma.
12 Haziran 2017
Benim adım kapitalizm
1590 Okunma.
09 Haziran 2017
Nasıl anlamalıyız
1595 Okunma.
05 Haziran 2017
Zeytin azizidir
1849 Okunma.
05 Haziran 2017
Zorlamayın daha fazla
1496 Okunma.
01 Haziran 2017
Neden böyle olduk
2056 Okunma.
30 Mayıs 2017
Güneşin battığı yerdir
1573 Okunma.
29 Mayıs 2017
Toplumsal duyarlılık
1817 Okunma.
28 Mayıs 2017
Mutlu ve umutlu yaşam adına
1622 Okunma.
25 Mayıs 2017
Türkiye Trump ile daha kötüye gidecek
1780 Okunma.
21 Mayıs 2017
Güneşin Kendisidir 19 Mayıs
1984 Okunma.
15 Mayıs 2017
Baykal lider değildi
1899 Okunma.
11 Mayıs 2017
CHP kumpasa düşürülürse
1556 Okunma.
07 Mayıs 2017
İki sevimli insandan biri
2009 Okunma.
02 Mayıs 2017
Kemal Kılıçdaroğlu ne demeli
3067 Okunma.
02 Mayıs 2017
1 Mayıs işçi ile güçlüdür
1693 Okunma.
30 Nisan 2017
Çanakkale
2232 Okunma.
27 Nisan 2017
Barışı özledik
2153 Okunma.
26 Nisan 2017
Şimdine olacak
1212 Okunma.
25 Nisan 2017
Kim sorumlu
1978 Okunma.
22 Nisan 2017
Meşru olmak devlet geleneğidir
1702 Okunma.
19 Nisan 2017
Ortalık nasıl görünüyor
2219 Okunma.
17 Nisan 2017
Değişim zamanı
2141 Okunma.
14 Nisan 2017
Hangi devlet
2102 Okunma.
12 Nisan 2017
Sırtımızda yığınla büyüyen mülteciler
1576 Okunma.
07 Nisan 2017
Didim'de siyaset kirliliği nereye koşuyor
2878 Okunma.
06 Nisan 2017
Yangınların içinde yangınlar eşikte
1429 Okunma.
04 Nisan 2017
Konuşmak delicesine özgürcesine
1619 Okunma.
02 Nisan 2017
Anayasa nasıl yapılmalı/hazırlanmalı
1677 Okunma.
30 Mart 2017
Yiğit aşka ağlarsa
1961 Okunma.
28 Mart 2017
Anayasa nasıl olmalı
1625 Okunma.
26 Mart 2017
Demokrasiyi bırakmadılar öğrenelim, yaşayalım
1955 Okunma.
23 Mart 2017
Demokratik ülkede demokrasiyi yaşamak
1485 Okunma.
20 Mart 2017
Medeniyet hayat ve yaşam kaynağıdır
1720 Okunma.
19 Mart 2017
Oğullar anaların incileridir
1836 Okunma.
15 Mart 2017
Düşmanı aramak
1894 Okunma.
13 Mart 2017
Devletlerin sorununu hükümetler çözer
1836 Okunma.
11 Mart 2017
Demokrasi Türkiye'nin ismidir
1558 Okunma.
09 Mart 2017
Evet ve hayır bir oyundur ve Bahçeli de aktördür
2496 Okunma.
07 Mart 2017
Kadınım anayım insanım
2033 Okunma.
05 Mart 2017
3 Mart 1924 ve devrimlerimiz
1607 Okunma.
03 Mart 2017
Uyan güzel senin adın…
2010 Okunma.
01 Mart 2017
Halkın gücü ve iradesi hakkın tecellisidir.
2501 Okunma.
28 Şubat 2017
ABD Irak’a geri dönüyorsa!
1975 Okunma.
27 Şubat 2017
Ahtı vefa insan olmanın gereğidir
1723 Okunma.
24 Şubat 2017
Ortadoğu hülyasında can vermek
2549 Okunma.
22 Şubat 2017
Umutların hayırlısı
1877 Okunma.
20 Şubat 2017
ABD samimi değil olmayacaktır da
2249 Okunma.
17 Şubat 2017
Aklın yoluyla yaşamak gerek
2162 Okunma.
15 Şubat 2017
Özgecan’nın feryadını duydunuz mu
1959 Okunma.
13 Şubat 2017
Kin ve nefretle dünya yönetilemez
1811 Okunma.
12 Şubat 2017
Emperyalizm ile dans edilmez
1833 Okunma.
09 Şubat 2017
Nasıl ve niçin
2163 Okunma.
08 Şubat 2017
Nereden koşuyoruz
1705 Okunma.
06 Şubat 2017
ABD ve Türkiye referandum gerçeği
1199 Okunma.
04 Şubat 2017
Devlet halkının sırtından inmeli
1770 Okunma.
02 Şubat 2017
İmzalamayın Cumhurbaşkanım!
3044 Okunma.
31 Ocak 2017
Bu ülke HAYIR’ı, nede EVET’i kaldıracak durumda değil
1849 Okunma.
29 Ocak 2017
İçeride yığınla büyüyen mülteciler
1837 Okunma.
27 Ocak 2017
OHAL mi referandum mu?
1128 Okunma.
23 Ocak 2017
Dünyanın yeni patronu ve yeni Türkiye
2034 Okunma.
20 Ocak 2017
Kadının kadına şiddeti gök mavinin kararmasıdır
2490 Okunma.
19 Ocak 2017
Radikalleşme ve terörizm
2283 Okunma.
17 Ocak 2017
Geç kalmamak geleceği yakalamaktır
2227 Okunma.
15 Ocak 2017
Deli Dumrul hikâyesi
2807 Okunma.
13 Ocak 2017
Emperyalizmin eli cebimizde, ya biz ne yapıyoruz
2476 Okunma.
12 Ocak 2017
Karanlığa giden yol
2723 Okunma.
10 Ocak 2017
Anayasa demokrasilerde asıldır
2737 Okunma.
09 Ocak 2017
Demokrasi devletin ve milletin teminatıdır
2275 Okunma.
08 Ocak 2017
Sistemin günahı ne
2338 Okunma.
06 Ocak 2017
Türkiye Pakistan olur mu?
3122 Okunma.
04 Ocak 2017
Umuda yolculuk
1970 Okunma.
02 Ocak 2017
Güz zamanı 2016
1736 Okunma.
31 Aralık 2016
Yılbaşı yoldaşın olsun
1462 Okunma.
29 Aralık 2016
Devlette liyakat esastır
1776 Okunma.
27 Aralık 2016
Devletin karakteri milletin gururudur
1682 Okunma.
26 Aralık 2016
İlim evrensel değerlerin özüdür
1645 Okunma.
24 Aralık 2016
Özlem Çerçioğlu'na bir çift sözüm var
2192 Okunma.
22 Aralık 2016
Aydın ili dünya ve siyasetin dengesi
1762 Okunma.
20 Aralık 2016
Neler oluyor?
1517 Okunma.
18 Aralık 2016
Vatan ve şehitler
2091 Okunma.
16 Aralık 2016
Haleb'in arşını
2309 Okunma.
14 Aralık 2016
Kasırganın önündeki Türkiye
1613 Okunma.
12 Aralık 2016
Özlem Efedir... Mesut Ağabey
2137 Okunma.
11 Aralık 2016
Terör Azrail'den zalimsin
3737 Okunma.
10 Aralık 2016
CHP'de siyasetin yüzü
1361 Okunma.
07 Aralık 2016
Millet olmak ve kültürel değerler
1624 Okunma.
04 Aralık 2016
Kapitalistler yönetmeye kalkışınca
1608 Okunma.
01 Aralık 2016
Güle güle melekler
1526 Okunma.
29 Kasım 2016
Avrupa denilen medeniyet siz neredeydiniz
2116 Okunma.
27 Kasım 2016
Celal… Celal diye biri
7973 Okunma.
26 Kasım 2016
Ben devletim ben insanım
2037 Okunma.
24 Kasım 2016
Çocuklar üşümesin öğretmenlere emanet
2501 Okunma.
23 Kasım 2016
Sona doğru
1758 Okunma.
20 Kasım 2016
Delegasyon sistemi ayrıştırır
1657 Okunma.
18 Kasım 2016
32 yıl sonra gelen iktidar (1)
1633 Okunma.
15 Kasım 2016
ABD ve Donald Turump
1602 Okunma.
14 Kasım 2016
Türkiye ve dinamizm
1535 Okunma.
12 Kasım 2016
Yozlaşan Kültür ve Türkiye
2042 Okunma.
10 Kasım 2016
10 Kasım'ı anlamak
1665 Okunma.
07 Kasım 2016
Ne yani ne yapmalı Türkiye
1938 Okunma.
03 Kasım 2016
Neler oluyor bu panik niye
2342 Okunma.
01 Kasım 2016
Büyük olayda küçük hesapların ismi Bülent Tezcan olmamalı
2974 Okunma.
31 Ekim 2016
Aydın’da bir iyi bir kötü
1538 Okunma.
29 Ekim 2016
Cumhuriyet ve onun bayramı ilelebet var olacak
1632 Okunma.
26 Ekim 2016
Umutlar hep yeşerecek
1430 Okunma.
25 Ekim 2016
Barış doğmayan çocuk, barış toprağın anası
1511 Okunma.
23 Ekim 2016
Ben devletin güvencesinde insanca yaşamalıyım
1847 Okunma.
21 Ekim 2016
Demokrasi sevdası ve CHP’li olmak
1859 Okunma.
19 Ekim 2016
Demokrasi adına gelecek adına yeni anayasa
1629 Okunma.
17 Ekim 2016
Aleviler kurban kesince
1859 Okunma.
14 Ekim 2016
İnsan ve Akıl = Zeki ve Dahi
1604 Okunma.
13 Ekim 2016
Neden Hep Ortadoğu?
1526 Okunma.
11 Ekim 2016
Bundan sonra ne olacak?
1765 Okunma.
10 Ekim 2016
Vatan için ölünürse
1948 Okunma.
08 Ekim 2016
Yarbay Ali Tatar'ın katili kim?
1633 Okunma.
06 Ekim 2016
İnsan ile var olan din
1826 Okunma.
05 Ekim 2016
Öğretmenim ve öğretmen adaylarım
1705 Okunma.
04 Ekim 2016
Düşünebilen ve özgürleşen toplum geleceği yazar
1502 Okunma.
02 Ekim 2016
Tüm dünya insanlığına
1389 Okunma.
01 Ekim 2016
Tarih gerçekleri yazar
1359 Okunma.
29 Eylül 2016
Muharrem Ayı ve Didim Cemevi
1953 Okunma.
28 Eylül 2016
CHP VE FATÖ (2)
1424 Okunma.
26 Eylül 2016
CHP ve FETÖ (1)
2247 Okunma.
24 Eylül 2016
15 Temmuz siyasi sorun ve kriptolar
1416 Okunma.
23 Eylül 2016
ABD de öksürük dünyada fırtına
1532 Okunma.
22 Eylül 2016
Ortadoğu'da dengeler kimden yana gelişiyor
1765 Okunma.
20 Eylül 2016
Toplumsal mutabakat demokrasinin gereğidir
1221 Okunma.
19 Eylül 2016
Türkiye de eğitime devrim gerekiyor
1654 Okunma.
18 Eylül 2016
Sanatçı ülkenin sürekliliğidir
1325 Okunma.
15 Eylül 2016
Amerika katil katil… işine bak işine…
1344 Okunma.
09 Eylül 2016
CHP hangi heyecanla
1747 Okunma.
08 Eylül 2016
Yerelde dayanışma yereldeki güç
1180 Okunma.
07 Eylül 2016
Biz neden böyleyiz?
1674 Okunma.
05 Eylül 2016
Sevgi bağının çiçekleri solmasın
1764 Okunma.
03 Eylül 2016
Konuşmak delice ve çılgınca
1935 Okunma.
02 Eylül 2016
Rüzgar nereden eserse
2099 Okunma.
01 Eylül 2016
Barış kardeşlik barış sevgidir
1660 Okunma.
31 Ağustos 2016
30 Ağustos'u anlamak
1582 Okunma.
30 Ağustos 2016
Ulusal Zafer Bayramı kimin?
1441 Okunma.
29 Ağustos 2016
Stratejik düşünce analizi
1622 Okunma.
27 Ağustos 2016
Yılların sorunu
1802 Okunma.
26 Ağustos 2016
CHP Aydın'da ayağına sıkıyor
1672 Okunma.
24 Ağustos 2016
Hak edilmeyen kader değildir
1450 Okunma.
22 Ağustos 2016
Türkiye'nin hassasiyetleri
1461 Okunma.
20 Ağustos 2016
İki değil bir olmak, iri olmak gerek
1294 Okunma.
17 Ağustos 2016
Yaşamak tek ve hür demokrasi adına
2909 Okunma.
16 Ağustos 2016
Bu FETÖ neyin hikayesi
1751 Okunma.
15 Ağustos 2016
Türkiye siyasetin eşiğinde
1502 Okunma.
15 Ağustos 2016
Ekonomi seferberliği
1440 Okunma.
12 Ağustos 2016
Ben insanım sen insansın biz insanız
1513 Okunma.
11 Ağustos 2016
Darbe kalkışması ve ekonomide güven
1561 Okunma.
10 Ağustos 2016
Toplumsal mutabakat
2156 Okunma.
09 Ağustos 2016
Yeni Kapı'dan dünyaya sesleniş
1976 Okunma.
05 Ağustos 2016
Çemberi kırmak
1553 Okunma.
03 Ağustos 2016
KHK uyumlu kararlar olmalı
1552 Okunma.
01 Ağustos 2016
Kaostan Demokrasiye
1606 Okunma.
29 Temmuz 2016
Kendini görmek kendini bilmek
1465 Okunma.
28 Temmuz 2016
Onur bu kadar ucuz mu?
1547 Okunma.
27 Temmuz 2016
Humeyni ve Fetö
1794 Okunma.
26 Temmuz 2016
Demokrasi ve özgürlük
1624 Okunma.
25 Temmuz 2016
Sistem basın günü ve yavru vatan
1515 Okunma.
21 Temmuz 2016
Doğru söylem
1748 Okunma.
20 Temmuz 2016
Ülkem Türabımdır
2116 Okunma.
19 Temmuz 2016
Şimdi ne olacak?
1339 Okunma.
18 Temmuz 2016
Darbeyi önlemek demokrasiyi kurtarmaksa
1626 Okunma.
16 Temmuz 2016
Darbe biletleri pahalıydı
1720 Okunma.
15 Temmuz 2016
AB İngiltere ve Türkiye
1308 Okunma.
12 Temmuz 2016
Savaş acılar ve yeni şehitler
1222 Okunma.
11 Temmuz 2016
Devleti hiçe saymak
1626 Okunma.
10 Temmuz 2016
Ali İsmail Korkmaz neden linç edildi?
1304 Okunma.
08 Temmuz 2016
Çatışan kültürler
1890 Okunma.
07 Temmuz 2016
Aziz Nesin Hocam
1322 Okunma.
28 Haziran 2016
Bir sen varsın
1496 Okunma.
27 Haziran 2016
Türkiye savrulacak ülke mi?
1290 Okunma.
22 Haziran 2016
Bebeler
1312 Okunma.
21 Haziran 2016
Olmadı böyle
1613 Okunma.
20 Haziran 2016
Çoban Sülo ve Sülolar
1508 Okunma.
17 Haziran 2016
Kavramlar ve Kurumlar KHK ile nasıl yönetilir?
1569 Okunma.
16 Haziran 2016
Şaştım kaldım
1418 Okunma.
15 Haziran 2016
"Yaşasın Cumhuriyet" demek yetmiyor yaşatmalıyız
1217 Okunma.
13 Haziran 2016
Güç ve kuvvetlerin tek noktada ki riski
1696 Okunma.
13 Haziran 2016
İçimizde ki firavun
1439 Okunma.
10 Haziran 2016
Devletle oyun olmaz
1171 Okunma.
09 Haziran 2016
Feriştahı gelse bizi durduramaz!
1935 Okunma.
08 Haziran 2016
Kalem Susunca
1471 Okunma.
07 Haziran 2016
Dış Politika ve Türkiye gerçeği
1555 Okunma.
06 Haziran 2016
Alman Faşizmi
1707 Okunma.
03 Haziran 2016
Dönme dolapta siyaset
1538 Okunma.
02 Haziran 2016
Ermeni soykırımı ve emperyalizmin oyunları
1381 Okunma.
31 Mayıs 2016
Muhalefet olmadan demokrasi
1334 Okunma.
28 Mayıs 2016
Devrimcilik, Deniz Baykal ve Metin Lütfü Baydar
2177 Okunma.
27 Mayıs 2016
Sivilleştirilmeyen demokrasi ve başkanlık
1377 Okunma.
26 Mayıs 2016
Anayasayı bilmek mi, bilmemezlik mi?
1429 Okunma.
25 Mayıs 2016
Bir dönem kapanmadı
1659 Okunma.
21 Mayıs 2016
Türkiye meselesi mecliste çözülür
1692 Okunma.
20 Mayıs 2016
Bugün Cumhuriyetin günü
1343 Okunma.
19 Mayıs 2016
Güneşin Doğuşudur 19 Mayıs
1506 Okunma.
18 Mayıs 2016
Dokunulmazlık aba altında sopa
1400 Okunma.
17 Mayıs 2016
Parlamento yok sayılırsa, yol partili devlete gider!
1645 Okunma.
15 Mayıs 2016
Siyasete yön vermek(2)
1525 Okunma.
13 Mayıs 2016
Siyasete yön vermek (1)
1795 Okunma.
11 Mayıs 2016
Yolun sonu görülüyor
1758 Okunma.
08 Mayıs 2016
Ayağınıza turap olsak azdır
1512 Okunma.
05 Mayıs 2016
Lobi olmanın önemi
1402 Okunma.
04 Mayıs 2016
Alevilikte din ve inanç anlayışı
1581 Okunma.
03 Mayıs 2016
Barışı Kucaklamak
1451 Okunma.
28 Nisan 2016
İsmail Kahraman kendini yok saymıştır
1529 Okunma.
27 Nisan 2016
Ermeni soykırımı ve emperyalizm
1360 Okunma.
26 Nisan 2016
Barış adı, toprağın anası
1600 Okunma.
25 Nisan 2016
Demokrasi ve gerekli olan CHP
1327 Okunma.
23 Nisan 2016
Türkiye’nin var oluş nedenidir 23 Nisan
1265 Okunma.
22 Nisan 2016
Orta oyun bunun adı
1304 Okunma.
21 Nisan 2016
Ortadoğu ceheneminde bir düş
1375 Okunma.
20 Nisan 2016
Legal ideolojilere hukuk sahip çıkmalıdır
1409 Okunma.
19 Nisan 2016
Son virajda ki Türkiye!
1252 Okunma.
18 Nisan 2016
Aydın’da ve bölgede iktidar olmak
1266 Okunma.
17 Nisan 2016
Aydın’da ve bölgede iktidar olmak
1375 Okunma.
15 Nisan 2016
Kuşadası ve Özlem Çerçioğlu
1433 Okunma.
15 Nisan 2016
Yenilenebilir enerjiler varken Erzurum niye?
1257 Okunma.
13 Nisan 2016
Kendimizi anlayalım sema hanım
1486 Okunma.
12 Nisan 2016
Maraş’taki direnişi anlamak adına
1625 Okunma.
11 Nisan 2016
Dil çirkinleşirse
1494 Okunma.
10 Nisan 2016
Dünya Savaşlarından Teröre-2
1451 Okunma.
09 Nisan 2016
Dünya Savaşlarından Teröre(3)
1290 Okunma.
08 Nisan 2016
Gelinen noktada yokuz
1289 Okunma.
06 Nisan 2016
Kendimize gelelim
1329 Okunma.
05 Nisan 2016
Dünya Savaşlarından Teröre(1)
1242 Okunma.
02 Nisan 2016
Aklımızı başımıza alalım
1411 Okunma.
01 Nisan 2016
Özlem Çerçioğlu başarır
1413 Okunma.
31 Mart 2016
Ağlamak yetmez söylemeliyiz
1224 Okunma.
29 Mart 2016
Yiğidim aşka ağlarsa
1245 Okunma.
28 Mart 2016
Terör nereye, böyle mi çözülür
1363 Okunma.
25 Mart 2016
Kuzuların çığlığı
1553 Okunma.
24 Mart 2016
Bal arıları
1319 Okunma.
23 Mart 2016
Bülent Tezcan der ki!
1437 Okunma.
21 Mart 2016
Demokratik ülkede yaşamak
1352 Okunma.
18 Mart 2016
Aydın’da yerele lider olmak
1295 Okunma.
17 Mart 2016
Biz bize ve korkusuzluğa yakınız
1330 Okunma.
16 Mart 2016
Doğan Demir uğurlar ola
1771 Okunma.
15 Mart 2016
Acılar nasır bağladı
1422 Okunma.
15 Mart 2016
Büyük Söze Sarılmak Gerek Başkan
1661 Okunma.
13 Mart 2016
Sevgili Can Berkin
1378 Okunma.
11 Mart 2016
Anaların oğulları
1625 Okunma.
09 Mart 2016
İnsan amaç din araçtır
1659 Okunma.
08 Mart 2016
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününe atfen
1417 Okunma.
07 Mart 2016
Hilafet ve laiklik
1398 Okunma.
04 Mart 2016
Türkiye ve enflasyon
1358 Okunma.
03 Mart 2016
Acı ve sağlık kader mi?
1260 Okunma.
02 Mart 2016
Devlet, anayasa ile doğar ve yaşar
1944 Okunma.
29 Şubat 2016
Yanlışa direnmek gerek
1589 Okunma.
27 Şubat 2016
Sözde değil özde tüzük
1290 Okunma.
24 Şubat 2016
Atabay kamuyu neden önemsemiyor!
1251 Okunma.
23 Şubat 2016
Ahtı vefa
1577 Okunma.
22 Şubat 2016
Siyasetin ses verme zamanıdır
1261 Okunma.
20 Şubat 2016
Samimi değiller
1533 Okunma.
19 Şubat 2016
Birliğe çağrı
1234 Okunma.
18 Şubat 2016
ADÜ Aydın’ın sorumluluğunu hmeli(2)
1386 Okunma.
17 Şubat 2016
ADÜ Aydın’ın sorumluluğunu hmeli
1368 Okunma.
16 Şubat 2016
Savaşlar ekonomiyi yok ediyor
1261 Okunma.
15 Şubat 2016
Hızır oruçları
1373 Okunma.
15 Şubat 2016
Neler oluyor
1343 Okunma.
12 Şubat 2016
İnsan pazarlamak(2)
1353 Okunma.
11 Şubat 2016
İnsan pazarlamak
1418 Okunma.
09 Şubat 2016
Kuşak devrimi olacak ise tam zamanı
1510 Okunma.
08 Şubat 2016
Son Noktada Ahmet Deniz Atabay
2039 Okunma.
06 Şubat 2016
Atabay suskunluğunu bozdu
1470 Okunma.
04 Şubat 2016
Yerel yönetimlerde adalet
1407 Okunma.
03 Şubat 2016
Didim Belediye Başkanı nereden koşuyor!
2111 Okunma.
02 Şubat 2016
Didim’de sosyal demokrat başkan
1745 Okunma.
30 Ocak 2016
Anayasa evrensel değerdir
1321 Okunma.
29 Ocak 2016
Riyakat
2230 Okunma.
27 Ocak 2016
Hukuk zayıflarsa
1314 Okunma.
26 Ocak 2016
Türkiye Cenevre’ye gitmeli mi?
1297 Okunma.
25 Ocak 2016
Uğur Mumcu olmak
1473 Okunma.
24 Ocak 2016
Karne çocukların sevinci olsun
1381 Okunma.
22 Ocak 2016
Yol ve yola erkân
1453 Okunma.
21 Ocak 2016
Kurultay serin sularda terlemektir(2)
1566 Okunma.
20 Ocak 2016
Kurultay serin sularda terlemektir
1552 Okunma.
19 Ocak 2016
Basın Aydın’ın sesi olmalı
1536 Okunma.
18 Ocak 2016
Kurultay barışın ve değişimin aydınlığı olsun
1403 Okunma.
15 Ocak 2016
Birlikte yönetmek
1457 Okunma.
14 Ocak 2016
İlim irfan pazara düşerse
1442 Okunma.
13 Ocak 2016
Kurultaya giderken (5)
1448 Okunma.
11 Ocak 2016
Kardeşlik ve barış evrenseldir
1428 Okunma.
11 Ocak 2016
Kurultaya giderken(4)
1343 Okunma.
08 Ocak 2016
Kurultaya giderken(3)
1367 Okunma.
07 Ocak 2016
Kurultaya giderken (2)
1672 Okunma.
06 Ocak 2016
Kurultaya giderken
1346 Okunma.
06 Ocak 2016
İnsan yaşamında ekonomi ve basın
1350 Okunma.
04 Ocak 2016
Bu çocuk büyüyecek mi?
1406 Okunma.
01 Ocak 2016
Umuda yolculuk
1276 Okunma.
31 Aralık 2015
Yılbaşı yoldaşın olsun
1357 Okunma.
29 Aralık 2015
CHP Aydın ilde siyaset ve samimiyet
1576 Okunma.
28 Aralık 2015
Devlette Devamlılık Esastır
1944 Okunma.
26 Aralık 2015
İkinci Adam
1427 Okunma.
25 Aralık 2015
KUBİLAY
1446 Okunma.
24 Aralık 2015
Yaşamak ve Yaşatmak
1473 Okunma.
23 Aralık 2015
Büyük Söze Sarılmak Gerek Başkan
1511 Okunma.
22 Aralık 2015
Güçler Dengesi ve Aydın
1728 Okunma.
20 Aralık 2015
Maraş Katliamı insanlık suçudur
1357 Okunma.
19 Aralık 2015
Aydın’da Yerele Lider Olmak
1338 Okunma.
18 Aralık 2015
Terör Nereye, Böylemi Çözülür
1232 Okunma.
17 Aralık 2015
CHP Aydın Sırat Üstünde
1542 Okunma.
16 Aralık 2015
Nereye Gidiyoruz
1409 Okunma.
15 Aralık 2015
17 YAŞINDA OLMAK
2018 Okunma.
14 Aralık 2015
Ortadoğu Beddua Altında
1663 Okunma.
12 Aralık 2015
Durumu Kurtarmak Değil Düzeltmek Lazım
1416 Okunma.
11 Aralık 2015
Türkiye’nin var oluş nedeni
1449 Okunma.
10 Aralık 2015
LİDER OLMAK
1305 Okunma.
09 Aralık 2015
Onur’u Kırmasınlar
1393 Okunma.
08 Aralık 2015
Kuşadası’nda Siyasetin Yüzü
1459 Okunma.
07 Aralık 2015
Bir Başkanın Haykırışı
1369 Okunma.
05 Aralık 2015
Rusya ne yapmak istiyor
1564 Okunma.
04 Aralık 2015
DEMOKRASİ ve CHP
1370 Okunma.
03 Aralık 2015
Bu Gol Yenir mi?
1480 Okunma.
02 Aralık 2015
Rusya Neler Yapar?
1544 Okunma.
01 Aralık 2015
Bunları Neden Söylediniz?
1372 Okunma.
30 Kasım 2015
Barışı Kucaklamak
1490 Okunma.
27 Kasım 2015
İnançların Gölgesinde Kadın
1470 Okunma.
26 Kasım 2015
İktidar Olmak Senkronize Hükümet de
1455 Okunma.
25 Kasım 2015
Bayırbucak’ta Kızıltepe
1499 Okunma.
24 Kasım 2015
Öğretmenim Atamdır
1547 Okunma.
23 Kasım 2015
Çocuklar Üşümesin
1348 Okunma.
21 Kasım 2015
GÜÇLER DENGESİ
1528 Okunma.
20 Kasım 2015
Delegasyon Sistemi Ayrıştırır
1549 Okunma.
19 Kasım 2015
IŞİD Denilen Yüz Yılın Belası(3)
1645 Okunma.
18 Kasım 2015
Buna Parti İçi Demokrasi mi Diyorsunuz?
1763 Okunma.
14 Kasım 2015
Cumhuriyet ile yüzleşmek vazifedir
1460 Okunma.
14 Kasım 2015
Aleviler Kendilerini Korumalıymış
1280 Okunma.
12 Kasım 2015
Merkez Ölçekli Deprem
1433 Okunma.
11 Kasım 2015
Türkiye Yönetebilir Hükümetini Bekliyor(6)
1544 Okunma.
10 Kasım 2015
10 Kasım Kaybedilen Karakterdir
1383 Okunma.
09 Kasım 2015
Türkiye Yönetebilen Hükümetini Bekliyor(5)
1499 Okunma.
07 Kasım 2015
Türkiye Yönetilebilir Hükümetini Bekliyor(4)
1460 Okunma.
06 Kasım 2015
Türkiye Yönetebilir Hükümetini Bekliyor(3)
1757 Okunma.
05 Kasım 2015
Türkiye Yönetebilir Hükümetini Bekliyor(2)
1344 Okunma.
04 Kasım 2015
Hoş Görünün Barış Dili
1445 Okunma.
03 Kasım 2015
Türkiye Yönetebilir İktidarını Bekliyor(1)
1833 Okunma.
02 Kasım 2015
ÖZGÜRLÜK MAVİLİKTİR
1279 Okunma.
31 Ekim 2015
HOŞ GÖRÜNÜN BARIŞ DİLİ
1922 Okunma.
31 Ekim 2015
Ayrışan Türkiye'den Bir Olmaya 1 Kasım’a Yol Almaya
1456 Okunma.
30 Ekim 2015
ELDE KALAN CUMHURİYET BİZİMDİR
1387 Okunma.
30 Ekim 2015
TÜRKİYE KAYYUM ALTINDA
1402 Okunma.
28 Ekim 2015
Türkiye Yeni Bir Dil Bekliyor
1695 Okunma.
27 Ekim 2015
Sistemi Değiştirmek Sizin İşiniz İdi Sayın Arınç!
1532 Okunma.
27 Ekim 2015
Bu Yolu Karartma Bülent Arınç
1453 Okunma.
24 Ekim 2015
Umutların Yeşerdiği Yerdeyiz
1556 Okunma.
23 Ekim 2015
İslami Siyaset ve Sentez
1369 Okunma.
22 Ekim 2015
CHP ve GÜÇ BİRLİĞİ
1441 Okunma.
21 Ekim 2015
Kendine “HUKUK” Bireye Suç
1410 Okunma.
20 Ekim 2015
Seçimi Okumak Sonucu Belirleme İradesini Yazmak
1537 Okunma.
19 Ekim 2015
Merkel, Mülteci ve Avrupa Birliği
1945 Okunma.
18 Ekim 2015
Kavramların Özerkliği, Kurumların Dinamiği
1352 Okunma.
17 Ekim 2015
IŞİD Neden Sterilize Edilmiyor
1496 Okunma.
15 Ekim 2015
NEREYE TIRMANIYORUZ?
1559 Okunma.
14 Ekim 2015
Vicdanlar Konuşuyor, Akıllar Tutuluyor
1597 Okunma.
13 Ekim 2015
Devletin Bekasında Büyük Oynamak
1212 Okunma.
11 Ekim 2015
MUHARREM AYI
1448 Okunma.
09 Ekim 2015
Aydın’ın Mallarının Alınışı Kader mi?
1482 Okunma.
08 Ekim 2015
SİYASİ BAŞARI
1584 Okunma.
06 Ekim 2015
Rusya ve Amerika “Emperyalizm Haddini Bilecek”2
1614 Okunma.
04 Ekim 2015
Rusya ve İran;”Emperyalizm Haddini Bilecek”1
1509 Okunma.
03 Ekim 2015
İnsanı Harmana Çevirip Eze Eze Öldürmek
1490 Okunma.
02 Ekim 2015
Sistemin Holiganları
1672 Okunma.
01 Ekim 2015
Ortadoğuda Roller Değişiyor
1565 Okunma.
29 Eylül 2015
AZİZ HOCAM NESİN
1691 Okunma.
27 Eylül 2015
Bu Yaptığınız Millete Zuldür!
1849 Okunma.
25 Eylül 2015
SİYASİ BAŞARI
1337 Okunma.
23 Eylül 2015
Dünya Savaşlarından Teröre-3
1499 Okunma.
21 Eylül 2015
Dünya Savaşlarından Teröre-2
1623 Okunma.
20 Eylül 2015
Siyasal Zeminde Örgütsel Boyut ve Akademik Yapılanma
1876 Okunma.
19 Eylül 2015
DÜNYAYI YÖNETMEK
1613 Okunma.
18 Eylül 2015
BİR YAZARIN GÜNLÜĞÜ
1384 Okunma.
16 Eylül 2015
GENÇLİK KOLLARI
1584 Okunma.
15 Eylül 2015
Anarşiye Nereden Bakıyorsunuz-3
1600 Okunma.
14 Eylül 2015
Anarşiye Nereden Bakıyorsunuz-2
1512 Okunma.
12 Eylül 2015
Anarşiye Nereden Bakıyorsunuz
1720 Okunma.
12 Eylül 2015
Geçmişi Anmak Geleceğe Işık Tutmak
1565 Okunma.
11 Eylül 2015
HOŞ GÖRÜ
1588 Okunma.
09 Eylül 2015
Ülkemizin ve Milletimizin Bekası
1564 Okunma.
07 Eylül 2015
Muktedirlerin Çöküsü, Kandırılan Zihniyetler
1519 Okunma.
06 Eylül 2015
AKP PARELEL DEVLETE KARŞI
1564 Okunma.
04 Eylül 2015
MUHALFET OLMAK
1643 Okunma.
03 Eylül 2015
ALEVİLİKTE DİN VE İNANÇ ANLAYIŞI
1652 Okunma.
02 Eylül 2015
ONURLU DEVLET DURUŞU
1656 Okunma.
01 Eylül 2015
DÜNYA BARIŞ GÜNÜ
1427 Okunma.
28 Ağustos 2015
DENKLEMİ ÇÖZMEK
1552 Okunma.
27 Ağustos 2015
BARIŞ OLMALI ADI
1593 Okunma.
26 Ağustos 2015
ALEVİLER TAŞIYICILIĞA SON DİYOR
1667 Okunma.
23 Ağustos 2015
GAZETE ve HABERCİLİK
1673 Okunma.
21 Ağustos 2015
DEVRİMLERİMİZ VE İSLAMİ SİYASET
1596 Okunma.
19 Ağustos 2015
SİSTEMİ DEĞİŞTİRMEK
1526 Okunma.
18 Ağustos 2015
GÜÇ KİRLİLİĞİ
1613 Okunma.
15 Ağustos 2015
FARKLILIKLAR ZENGİNLİKTİR
1644 Okunma.
14 Ağustos 2015
TÜRKİYE’DE SİYASETİ OKUMAK
1584 Okunma.
10 Ağustos 2015
BEZ BEBEK
1707 Okunma.
26 Temmuz 2015
SİZ DEĞİL MİYDİNİZ?
1843 Okunma.
20 Temmuz 2015
BUNUN ADI IŞİD İSE
1718 Okunma.
17 Temmuz 2015
BAYRAMI YAŞAMAK
1593 Okunma.
15 Temmuz 2015
Oruç Tutmuyorsan Linç Edilirsin
1399 Okunma.
08 Temmuz 2015
DOĞAN DEMİR, İÇİMİZDE Kİ HINZIR PAŞA
2091 Okunma.
05 Temmuz 2015
Didim Cem Evi Genel Kurulu Alevilerin Sınavıdır
1958 Okunma.
30 Haziran 2015
Güney ve Kuzey Irak'taki Cehennem
1560 Okunma.
23 Haziran 2015
KAN ÇİÇEKLERİ
1882 Okunma.
19 Haziran 2015
Buharlaşan Devlet
1717 Okunma.
17 Haziran 2015
PARLAMENTER SİSTEM
1653 Okunma.
16 Haziran 2015
Kral Çıplak Kalırsa
1673 Okunma.
15 Haziran 2015
ÜFÜRÜN DÜŞSÜNLER
1495 Okunma.
11 Haziran 2015
Sür Restorasyon
1674 Okunma.
09 Haziran 2015
Bugün Dünden İyidir
1787 Okunma.
08 Haziran 2015
Bunun adı halk ne derse o
1767 Okunma.
04 Haziran 2015
EL İNSAF
1599 Okunma.
25 Mayıs 2015
Devletin Parası Çerez Parası
1695 Okunma.
19 Mayıs 2015
19 Mayıs Kalpaklı Devrim
2063 Okunma.
14 Mayıs 2015
Üstünlerin üstünlüğü akreditasyon
1456 Okunma.
13 Mayıs 2015
CHP Neleri Önerdi? AKP Neleri Reddetti?
1802 Okunma.
07 Mayıs 2015
On İki Yıldır Bu Ekonomiyi Siz Yönettiniz!
1671 Okunma.
04 Mayıs 2015
Helal Etmiyor Bu Millet Size
2087 Okunma.
01 Mayıs 2015
Aleviler katlediliyor!
2127 Okunma.
30 Nisan 2015
CHP Aydın Aday Adayları ve İl Başkanı Hikmet Saatçi
2485 Okunma.
25 Nisan 2015
Muhtar Amca Bilirse En İyisini Yapar
1996 Okunma.
23 Nisan 2015
23 Nısan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramıdır
1501 Okunma.
19 Nisan 2015
Son Yüz Yılın Kaderini Değiştirecek Seçim Bildirgesi
1826 Okunma.
13 Nisan 2015
Ölmek Barış Değildir
1785 Okunma.
10 Nisan 2015
Doğa Ana Kızarsa Hiroşima Kaç Yazar
1804 Okunma.
07 Nisan 2015
Cumhuriyet ve Demokrasi
1668 Okunma.
04 Nisan 2015
Türkiye’de Neler Oluyor!
1770 Okunma.
01 Nisan 2015
Türkiye Eşiğin Neresinde?
1580 Okunma.
09 Mart 2015
AYDIN'IN DEĞERLERİ ve TOPRAKLARI YAĞMALANIYOR
2399 Okunma.
02 Mart 2015
DEVRİMLERİMİZ
2129 Okunma.
25 Şubat 2015
Sevgi, CHP ve Güç Birliği
1796 Okunma.
16 Şubat 2015
Özgecan Sevgili Kız Kardeşim...
1726 Okunma.
12 Şubat 2015
Ermeni oyunu nereye kadar?
1680 Okunma.
05 Şubat 2015
GÜÇ KİRLİLİĞİ...
1683 Okunma.
03 Şubat 2015
Kapılar Böyle Kalsın...
1704 Okunma.
30 Ocak 2015
Cumhurbaşkanı Aleviliği Konuşursa!
1898 Okunma.
29 Ocak 2015
Aydın'ın Malları ''Aydınlının Alın teridir''
1909 Okunma.
25 Ocak 2015
Şevket Bedir diye bir sevgili kardeş...
1879 Okunma.
22 Ocak 2015
Özgürleşen Toplum Sesinin, Siyasetteki Gücü
1754 Okunma.
16 Ocak 2015
BENDEN SANA ÜSTAD
1890 Okunma.
12 Ocak 2015
Bir Sabah Uyandık, Baktık Dil Yok Olmuş
2103 Okunma.
11 Ocak 2015
Duymuyorsan Duyurayım Sayın Vekil!
1960 Okunma.
10 Ocak 2015
BABIALİ
2231 Okunma.
08 Ocak 2015
ŞEPER'E SU VERELİM
1860 Okunma.
05 Ocak 2015
Nasıl Bir Anayasa İstiyoruz!
2676 Okunma.
02 Ocak 2015
2014 DİYE BİR YIL ESTİ GEÇTİ
1917 Okunma.
01 Ocak 2015
ANAYASA ASIL OLANDIR
3566 Okunma.
23 Aralık 2014
MAHKUM OLAN TÜRKİYEDİR
2125 Okunma.
16 Aralık 2014
Özgürlükler Darbe Kaldırmaz
3411 Okunma.
04 Aralık 2014
CANLAR ALEVİ CANLAR
2405 Okunma.
28 Kasım 2014
Muhteva Analizi
2301 Okunma.
22 Kasım 2014
24 Kasım Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini Kabul Ettiği Gündür…
3849 Okunma.
20 Kasım 2014
Zeytin de sever..
1981 Okunma.
16 Kasım 2014
Siyasette Emek Hırsızlığı
2095 Okunma.
14 Kasım 2014
Selam Olsun AKP’ye Gönül Verenlere…
2632 Okunma.
10 Kasım 2014
On Kasım Güneşin Battığı Gündür…
3002 Okunma.
07 Kasım 2014
Görmeyen Gözleri Değil, Konuşamayan Dilleri Çözmek İçin
1874 Okunma.
01 Kasım 2014
Cumhuriyet Ulus Devlet Olmaktır
1946 Okunma.
26 Ekim 2014
Vatan Kan Gölü, Güldürmeyin İnsanı
2068 Okunma.
24 Ekim 2014
Ortadoğu Cehenneminde Yüzen Gemi "TÜRKİYE"
1854 Okunma.
15 Ekim 2014
Bir Sonraki Hamle Nereye?
2505 Okunma.
08 Ekim 2014
Kobali'de Katledilen Aşağılanan İnsandır
2084 Okunma.
03 Ekim 2014
CHP’yi Aydın'da Tanımlamak
3210 Okunma.
01 Ekim 2014
İNSAN ve AKIL
1872 Okunma.
27 Eylül 2014
Ya Onlarda Geri Dönerse!!..
2610 Okunma.
21 Eylül 2014
Size Yakışmadı Bekir Coşkun!
2000 Okunma.
19 Eylül 2014
ZORUNLU DİN DERSLERİ
1791 Okunma.
12 Eylül 2014
12 Eylül ve Darağacı
2049 Okunma.
12 Eylül 2014
12 Eylül ve Darağacı
2306 Okunma.
02 Eylül 2014
BASIN VE İLAN KURUMU...
2054 Okunma.
30 Ağustos 2014
30 Ağustos ve Aydın'ın Malı Aydın'ındır...
2187 Okunma.
24 Ağustos 2014
Yeni Türkiye ve Kaybolan Cumhuriyet Değerleri
2684 Okunma.
19 Ağustos 2014
Kurultay ve Kemal Kılıçdaroğlu...
1855 Okunma.
16 Ağustos 2014
Kerbela'da İmam Hüseyin… Zeytinköy'de Alevi Mezar Taşları...
2933 Okunma.
14 Ağustos 2014
Sağduyu CHP... Biraz Sağduyu CHP'liler...
1831 Okunma.
13 Ağustos 2014
SEÇİMDEN KARELER...
1953 Okunma.
08 Ağustos 2014
MARKA KIRILIRSA?...
1972 Okunma.
07 Ağustos 2014
DİNDARLIK MI? DİNCİLİK Mİ?
2237 Okunma.
04 Ağustos 2014
Samimiyetsiz Arınç
2052 Okunma.
01 Ağustos 2014
Taypelere Meşruiyet Kazandırmaktır Bunun Adı...
1943 Okunma.
27 Temmuz 2014
Gel de Yazma...
2033 Okunma.
25 Temmuz 2014
Gel de Yazma...
2268 Okunma.
22 Temmuz 2014
Gazetecilik Uzun İnce Bir Yolda...
1853 Okunma.
19 Temmuz 2014
Müslümanız Hani Neredeyiz!
1945 Okunma.
18 Temmuz 2014
Müslüman Kim?
2093 Okunma.
17 Temmuz 2014
TC'ne Cumhurbaşkanı Seçmek Vebal İster...
1598 Okunma.
16 Temmuz 2014
Yürekler Ağlıyor mu? Ağlıyor mu?
1962 Okunma.
12 Temmuz 2014
Türkiye ve CHP Kuşak Devrimini Yapmalı...
1934 Okunma.
07 Temmuz 2014
Din Medeniyettir…
2707 Okunma.
28 Haziran 2014
RAMAZAN AYI...
2057 Okunma.
26 Haziran 2014
Sahipsizlik ve Ülkenin Çobanı
2084 Okunma.
15 Haziran 2014
NASIL BİRİ...
2316 Okunma.
13 Haziran 2014
Cumnuriyet
2121 Okunma.
Haber Yazılımı