Haber Detayı
13 Eylül 2017 - Çarşamba 18:54 Bu haber 540 kez okundu
 
Zabıtaya hizmet içi eğitim
Nazilli Belediyesi Zabıta Personeline Hizmet İçi eğitim verildi
GÜNCEL Haberi
Zabıtaya hizmet içi eğitim

AYDIN- 1-7 Eylül tarihlerinde kutlanan zabıtalar haftasında Nazilli Belediyesi’nde görevli Zabıta memurlarına hizmet içi eğitim verildi.

Nazilli Belediyesi Zabıta Personeline hizmet içi eğitim verildi. Belediye Meclisi Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim seminerinde personel,  işyeri ruhsat yönetmeliği, zabıta yönetmeliği ve kabahatler kanunu ve diğer idari para cezaları gibi konularda Refika Yıldız Çakır tarafından bilgilendirildi.

Eğitim seminerinde ilk olarak, 9207 sayılı işyeri açma ve çalışma ruhsatlarına ilişkin yönetmelik kapsamında işyerlerinin yasalara uygun olarak denetlenmesi yönünde bilgiler verildi. Zabıta Personeli, daha sonra yasaların verdiği yetkiler kapsamında uygulanacak para cezalarının usul ve esasları hakkında bilgilendirildi.

Bu tür eğitimler ile personelin bilgilerinin tazelendiğini ve görevlerinin önemine daha iyi benimsediklerini vurgu yapan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Zabıta Personelinin Zabıtalar Haftasını da kutladı. Başkan Alıcık, şehirlerde genel düzen ve güveni korumak amacıyla 1826 yılında kolluk birimi olarak kurulan Zabıta Teşkilatı’nın bu yıl 191’ncu kuruluş yıldönümünü kutlandığını belirterek “Zabıta genel düzen ve güveni korumakla görevli bir kolluk birimidir. Belediye hizmetlerinin güvenliğini sağlayan, kamu düzenini koruyan, toplumda güvenlik, dirlik ve sağlık şartlarının bozulmaması amacıyla görev yapan Zabıta teşkilatımız, aynı zamanda şehirle alakalı alınan karar ve yasaları da uygulamaktadır. Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve huzurlu bir ortamda yaşaması için gece gündüz demeden çalışan Zabıtalarımızın daha iyi şartlarda çalışabilmesi için halkımızın zabıta ekiplerine engel değil yardımcı ve destek olmaları gerekir. Mesai gözetmeksizin gece gündüz özveriyle çalışan tüm zabıta personellerinin Zabıta Haftalarını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Zabıtaya hizmet içi eğitim, Haluk Alıcık
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Zabıtaya hizmet içi eğitim
Zabıtaya hizmet içi eğitim
Zabıtaya hizmet içi eğitim
Yorumlar
Haber Yazılımı