Enerya Doğal Gaz Reklam
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
02 Ocak 2015 - Cuma 15:49 Bu haber 1504 kez okundu
 
Zabıtaya dayak
Şişli’de kaçak kat yapıldığı iddiasıyla bir inşaata giden zabıta görevlilerinin, firma görevlileri tarafından darp edildiği ileri sürüldü.
ASAYİŞ Haberi
Zabıtaya dayak

Rıdvan Eşin

Yaralanarak hastaneye kaldırılan bir zabıta amiri tedavi altına alınırken, belediye yetkilileri suç duyurusunda bulundu.

Olay, Şişli Abide-i Hürriyet Caddesi üzerinde öğle saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre, bazı katları ruhsatsız ve tapusuz yapıldığı belirtilen bir inşaat, Şişli Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri tarafından mühürlenmek istendi. İmara aykırı olduğu gerekçesi ile kaçak katları mühürlemek için inşaata gelen zabıta ekipleri şantiyede saldırıya uğradı. Olayda Coşkun B. adlı zabıta amiri, vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanarak Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan zabıta amirinin, hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. 

Olayın ardından Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Yıldız, Şişli Polis Merkezi’ne giderek suç duyurusunda bulundu. Emniyet çıkışında olay hakkında gazetecilere bilgi veren Yıldız, “Daha önceden mühürlenen, çalışılmaması gereken inşaatta, zabıta ekiplerimize saldırılıyor. Ciddi şekilde hırpalanıp, yaralanıyor. Şu an arkadaşımız hastanede, tahlilleri yapılıyor” dedi.
İnşaatın projeye aykırı olduğunu ifade eden Yıldız, “Mührü kırarak yapıya devam edilmesi, hukuka aykırı” şeklinde konuştu. 

MADDE BAĞIMLISI GENÇLER DARP ETTİ İDDİASI

Kaçak kat atıldığı iddia edilen firmanın avukatlarından Hikmet Güngör ise zabıta amirine yapılan saldırının inşaatta kaçak kalan madde bağımlısı gençler tarafından yapılmış olabileceğini ileri sürdü. Avukat Güngör, ayrıca olaydan sonra bir inşaat görevlisinin gözaltına alındığını da sözlerine ekledi. 

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Zabıtaya dayak
Yorumlar
Haber Yazılımı