Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
02 Ocak 2015 - Cuma 18:55 Bu haber 950 kez okundu
 
Yüzlerce kişi çıldırmış olmalı
Kanada'da her yıl 1 Ocak günü yapılan Polar Bear Dip (Kutup Ayısı Dalışı) organizasyonu, bu yıl 30. kez gerçekleştirildi.
YAŞAM Haberi
Yüzlerce kişi çıldırmış olmalı

Rıdvan Eşin

Kanada’da, Polar Bear Dip (Kutup Ayısı Dalışı) organizasyonu kapsamında bu yıl da yüzlerce kişi yılbaşında Ontario Gölü’ne girdi.
Oakville kenti sahilindeki Coronation Park’ta toplanan yaklaşık 5 bin kişiden 700’ü, dondurucu soğukta gruplar halinde göle girdi. Etkinlik boyunca değişik yaş gruplarında kostüm yarışması da düzenlendi.

Göle dalacaklara sıcak çikolata ve kahve ikram edilirken, halka da sandviç ve içecek satışı yapıldı. Satışlardan elde edilen gelirler de organizasyonun bağış kutusuna dahil edildi.
Kutup Ayısı Dalışı’nı 30 yıl önce başlatan Trent ve Todd Courage kardeşler, AA muhabirine, bu yılki organizasyonda 120 bin dolar bağış hedeflediklerini ancak 130 bin doları geçtiklerini söyledi. Toplanan bağışlarla World Vision Vakfı aracılığıyla Ruanda’nın köylerine temiz içme suyu kuyuları açılacağını anlatan Courage kardeşler, “Bugün buraya gelen herkes, kelimenin tam anlamıyla hayat kurtardı. Kendimiz bıraktığımız dondurucu su, aslında dünyanın bir başka yerinde insanlara içme suyu oldu'' dedi.

Sadece son 20 yıldaki organizasyonlarda toplanan bağışın 1,3 milyon dolar olduğunu belirten Trent ve Todd Courage, ''Bu yıl 10 bin kişiye temiz su sağlayacak kuyular açılacak. Meyve ağaçları dikilecek ve bazı sağlık tesisleri kurulacak'' diye konuştu.
Renkli görüntülerin yaşandığı Kutup Ayısı Dalışı’nda, polis, itfaiye ve sağlık ekipleri de önlem aldı.

Kaynak: () - Yeni Şafak Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Yüzlerce kişi, çıldırmış olmalı
Yorumlar
Haber Yazılımı