Enerya Doğal Gaz Reklam
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 13:08 Bu haber 2084 kez okundu
 
Yörük Ali Efe’nin torunu ADÜ Rektörü’nü ziyaret etti
Merkez Valisi Yörük Ali Efe’nin torunu Kayhan Kavas, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’i makamında ziyaret etti.
GENEL Haberi
Yörük Ali Efe’nin torunu ADÜ Rektörü’nü ziyaret etti

Kent Sokakları

AYDIN- Yörük Ali Efe Uluslararası Halk Kültürü Araştırmaları Sempozyumu dolayısıyla Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ)’nde bulunan Merkez Valisi Yörük Ali Efe’nin torunu Kayhan Kavas, Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’i makamında ziyaret etti.

Geçmişi Unutmayarak Geleceğine Sahip Çıkacak Gençler Yetişmeli

Aydınlık günlere ulaşmamızı sağlayan milli mücadele dönemi kahramanlarını yaşatmanın ve yeni nesillere aktarmanın önemine vurgu yapan Kayhan Kavas, “Dününü bilmeyenler bugünü yaşayamazlar, bugünü yaşayamayanlar yarınlarına sahip çıkamazlar. Bu kapsamda birer eğitim kurumu olan üniversitelerin rolü, geçmişi unutmayarak geleceğine sahip çıkacak gençler yetişmesinde çok büyüktür” dedi.

Geçmişinden ve Kültüründen Beslenen Bir Toplumuz

Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ), ilimizin sosyokültürel ve ekonomik gelişimine önemli katkılar sağlamak sorumluluğu içinde çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda Kuva-yi Milliye’nin 100. Yılı münasebetiyle düzenlenen Yörük Ali Efe Uluslararası Halk Kültürü Araştırmaları Sempozyumu ile yerelden- ulusala, ulusaldan- evrensele kültür aktarımı sağlanmıştır. Geçmişinden ve kültüründen beslenen bir toplum olarak ilk defa düzenlenen bu Sempozyumun devamını getirmek istiyoruz” sözleri ile sempozyumun önemine vurgu yaptı.

Yörük Ali Efe’nin eğitime verdiği öneme dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, eğitimin varlık sebebi ve hedefi olan insanlık değerlerinin kültürle oluştuğunu, akademik anlamda donanımlı gençlerin aynı zamanda kültürüne sahip çıkması hedefi ile çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti ve Kayhan Kavas’a sempozyuma katkılarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, ADÜ, Osman Selçuk Aldemir, Kayhan Kavas
Yorumlar
Haber Yazılımı