Enerya Doğal Gaz Reklam
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 12:56 Bu haber 1807 kez okundu
 
Yörük Ali Efe Uluslararası Halk Kültürü Araştırmaları Sempozyumu açılışı yürüyüşle başladı
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) himayesinde Aydın Valiliği, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Aydın Ekonomi Kulübü iş birliğiyle düzenlenen Yörük Ali Efe Uluslararası Halk Kültürü Araştırmaları Sempozyumu Açılış Yürüyüşü, 28 Kasım 2019 tarihinde gerçekleşti.
GENEL Haberi
Yörük Ali Efe Uluslararası Halk Kültürü Araştırmaları Sempozyumu açılışı yürüyüşle başladı

Rıdvan Eşin

AYDIN- Sempozyum açılış yürüyüşüne, Yörük Ali Efe’nin Torunu Merkez Valisi Kayhan Kavas, ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Akyol, Rektör Danışmanı Hüseyin Turgut, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kubilay Metin, Devlet Konservatuarı Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Oner Uzun, Sempozyum Düzenleme Kurulu, Aydın Ekonomi Kulübü temsilcileri, Yörük Efe ve Türkmen Derneklerinin temsilcileri, akademisyenler, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

Zeybek gösterisinin ardından Aydın Efeler Şehitler Abidesi önünden Yörük Ali Efe Heykeli’ne kadar düzenlenen protokol yürüyüşüyle başlayan Sempozyumda, milli şuurun gelişmesi, Kuvayı Milliye ruhunun her daim diri tutulması ve Türk halk kültürünün bilimsel metotlar ile gelecek nesillere aktarılması amaçlanıyor.

Yörük Ali Efe Heykeli’nin önünde devam eden programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Adnan Menderes Üniversitesi camii imamı tarafından Yörük Ali Efe, Kuvayi Milli Şehitleri ve gazileri için dua okundu. Yürüyüş programı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Akyol’un Yörük Ali Efe Heykeli’ne çelenk bırakmasıyla sona erdi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, ADÜ, Ali Akyol, Kayhan Kavas, Hüseyin Turgut
Yorumlar
Haber Yazılımı