Haber Detayı
06 Eylül 2017 - Çarşamba 19:20 Bu haber 815 kez okundu
 
Yıllar sonra duydu
Küçük yaşta geçirdiği trafik kazası sonrası sol kulağında işitme kaybı yaşayan 36 yaşındaki Erdal Berk, başarılı geçen ameliyat sonrası eski sağlığına kavuştu.
SAĞLIK Haberi
Yıllar sonra duydu

AYDIN- Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde, şu an yaşını bile hatırlamadığı küçük bir yaşta trafik kazası geçiren Erdal Berk, yıllarca sadece sağ kulağı ile duyarak yaşamına devam etti. Yaşı ilerledikçe çalıştığı işlerde sol kulağındaki işitme kaybı nedeni ile birçok sorun yaşadı.

Ablasının ısrarı üzerine Aydın Özel Medinova Hastanesi’ne gelerek, Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Onur Turan tarafından kontrol edilen Berk için ameliyat kararı alındı.

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Onur Turan, “Hasta bize geldiğinde, sol kulağında ileri düzeyde duyma kaybı vardı. Normal fizyolojik duyma çift taraflı olması gerektiği için, hastanın duymayan kulağına ameliyat kararı aldık. Bu tür kulak ameliyatların sonucu tam olarak öncesinde net öngörülemeyen ameliyatlardır. Hastaya, duyma kaybının geçirdiği trafik kazası nedeni ile orta kulaktaki bir problemden kaynaklandığını ve bunun ancak yapılacak olan ameliyat ile onarılabileceğini belirttik” dedi.

Ameliyat sonrası memnuniyetini dile getiren Erdal Berk, “Açıkçası daha önce yeğenim, Op. Dr. Onur Turan’a ameliyat olmuştu. Kendisinden çok memnun kaldığı için ablamın ısrarı üzerine geldim. İyi ki de gelmişim. Yeniden sol kulağımdan duymaya başladım. Sağlıkta mesafeler önemli değil. Bundan sonra oluşabilecek bu tür sorunlarımızda mutlaka doktorumuza geleceğiz. Doktor Bey ve ekibine çok teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Medinova Hastanesi, Erdal Berk, Onur Turan,
Yorumlar
Haber Yazılımı