301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Temmuz 2018 - Salı 11:12 Bu haber 815 kez okundu
 
Yeni kabinede Aydınlı bakan
Kültür ve Turizm Eski Bakanı Atilla Koç’un kızı Zehra Zümrüt Selçuk, yeni kabinede Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı oldu
SİYASET Haberi
Yeni kabinede Aydınlı bakan

AYDIN- Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kabinesinde "Uyuyan bakan" diye isim yapan Kültür ve Turizm Eski Bakanı Atilla Koç’un kızı Zehra Zümrüt Selçuk, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı oldu.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kabinesinde Zehra Zümrüt Selçuk, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı oldu. Bir zamanlar her dönem bakan çıkaran Aydın, Yüksel Yalova’dan sonra bakan çıkaramamış ve 2005 yılında Atilla Koç Kültür ve Turizm Bakanı olarak atanmıştı. 2007’den sonra bakan çıkarmayan Aydın, her ne kadar Aydın'da hiç yaşamamışsa da yaklaşık 11 yıl aradan sonra Atilla Koç’un kızı Zehra Zümrüt’ün Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olarak atanması ile yeniden bakana kavuştu.

Yeni kabinenin açıklanması öncesi Atilla Koç, kızının isminin bakan listesinde anılmasını ‘Hayırlı olsun’ sözleri ile değerlendirdi. Öte yanda Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, listede Aydınlı Zehra Zümrüt Selçuk'un isminin yer almasının sevindirici olduğunu belirterek, “Aydın ilimize hayırlı olsun. Bu haber bizler için çok sevindirici bir durum. İnşallah bakanımız Aydın’a hayırlı uğurlu olur. Aydın’ın buna çok ihtiyacı vardı” diye konuştu.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Yeni kabine, Aydınlı bakan, Zehra Zümrüt Selçuk, Atilla Koç
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yeni kabinede Aydınlı bakan
Yeni kabinede Aydınlı bakan
Yeni kabinede Aydınlı bakan
Yorumlar
Haber Yazılımı