Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 16:34 Bu haber 1259 kez okundu
 
Yeni Adliye Sarayı Projesi hız kazanıyor
AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, "Daha önceden belirlenen adliye sarayının yeriyle ilgili imar çalışmaları, belediye meclis kararıyla onaylandı” dedi.
SİYASET Haberi
Yeni Adliye Sarayı Projesi hız kazanıyor

AYDIN- Adliye Sarayı’nı 2019 yatırım programına aldırmak için Adalet Bakanlığı ile girişimleri hızlandırdıklarını belirten Savaş, AK Parti Aydın Milletvekillerinin Adalet Bakanlığıyla yaptığı görüşmeler neticesinde daha önceden belirlenen adliye sarayının yeriyle ilgili imar çalışmalarının, Efeler Belediyesi Meclis kararıyla onaylandığını söyledi..

Konuyla ilgili yazılı bir açıklamada bulunan AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, "Yeni Adliye Sarayı’nın yeri, Efeler Belediyesi Meclis kararı ile netlik kazandı ve imar durumu netleşti. Bizler de 2019 yatırım programına dahil edilmesi için Adalet Bakanlığı’mızla görüşmelerimize başladık. Aydınlı hemşehrilerimize verdiğimiz büyük bir proje sözü daha hayata geçiriliyor. Uzun zamandır çok yakından takip ettiğimiz bir projeydi. Aydın'a ve Aydınlı hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olsun diyorum. Yeniköy, Ovaeymir ve Osman Yozgatlı mahallelerimize yeni adliye sarayımızla birlikte büyük bir ekonomik ve sosyal hareketlilik getirilmiş olacak" dedi.

Savaş, sözlerini, “4 Ekim 2018 tarihli ve 256 karar numaralı imar planı Efeler Belediyesi Başkanlığı Meclis kararıyla 23 Ekim 2018 tarihinde askıya çıkarak askı süreci başlamış ve bir aylık süreci tamamlamıştır. Dosyanın Adalet Bakanlığı'na da gönderilmesinin ardından geriye sadece Yeni Adalet Sarayı’nın 2019 yatırım programı kapsamına alınarak projelendirilmesi kalıyor” şeklinde tamamladı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, AK Parti, Mustafa Savaş, Adliye Sarayı
Yorumlar
Haber Yazılımı