Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
05 Temmuz 2019 - Cuma 11:51 Bu haber 830 kez okundu
 
Yaz okulu, çocukların tatil sevinci oldu
Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Nazilli Belediyesi’nce Nazilli’de açılan Yaz Okulu 2019 çocukların tatil sevinci oldu.
SPOR Haberi
Yaz okulu, çocukların tatil sevinci oldu

AYDIN -  Bin 200 civarında çocuğun faydalandığı yaz okulu kapsamındaki futbol ve yüzme kursları büyük ilgi görüyor.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan öncülüğünde Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Nazilli Belediyesi tarafından Esat Ergüler Sosyal Tesisleri ve Sümer Rekreasyon Alanı’nda düzenlenen Yaz Okulu 2019’a katılan çocuklar hem tatillerini eğlenerek geçiriyor hem de futbolu ve yüzmeyi uzmanlarından öğreniyor.

Nazilli Sümer Rekreasyon Alanı’ndaki havuzda düzenlenen yaz okulu yüzme kursuna 9-14 yaş arası 40’ar öğrenciden oluşan 23 grupta 920 öğrenci katılıyor. Çocuklara, uygulamalı yüzme kurallarının öğretmenin yanı sıra bölgenin en sıcak iklimine sahip Nazilli’de tatile gidemeyen çocuklara havuzda serinleme imkanı da sunuluyor. Hafta içi her gün gün boyu süren yüzme kurslarına katılan öğrencilerle tek tek ilgilenen uzman eğitmenler velilerden de büyük takdir topluyor. Yüzme bilmeyen çocuklarının yaz okulu sayesinde uzman ellerde yüzme öğrenmesini sağlayan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na da teşekkür eden veliler, “Yaz aylarında birçok boğulma olayı duyuyoruz. Çocuklarımız en azından yüzme öğrenmelerinin yanı sıra sudaki davranışlarına dikkat edecekler” diyerek teşekkürlerini dile getirdi.

Yüzme Eğitmenlerinden Raziye Aytekin de yaptığı bilgilendirmede verdikleri derslerle çocuklara yüzmeyi en iyi şekilde öğrettiklerini ifade etti.

Esat Ergüler Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen futbol okuluna ise yaklaşık 150 öğrenci katılıyor. Çocuklara futbolun kuralları en iyi şekilde uzman eğitmenler tarafından öğretiliyor. Hafta içi her gün verilen kurslara katılan öğrenciler futbolun kurallarını uygulamalı olarak öğrendikten sonra aralarında yaptıkları maçlarla da öğrendiklerini pekiştirdikleri gibi en sevdikleri futboldan da yaz boyu kopmayarak tatillerini en iyi şekilde değerlendirme imkanı elde ediyorlar. Yaz okullarına katılan öğrenciler belediyeye Servislerle evlerinden alınıp yine evlerine bırakılıyor. Öğrencilerin her türlü ihtiyacının da karşılandığı yaz okulunun 2 ay süreceği ifade edildi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Kürşat Engin Özcan, Özlem Çerçioğlu, Yaz okulu
Yorumlar
Haber Yazılımı