Haber Detayı
25 Ağustos 2017 - Cuma 11:32 Bu haber 384 kez okundu
 
Yaşlıları bayrama hazırlıyor
Nazilli Belediyesi yatalak hasta ve yaşlıları bayrama hazırlıyor
GÜNCEL Haberi
Yaşlıları bayrama hazırlıyor

AYDIN- Sosyal belediyecilik hizmetlerinde sınır tanımayan Nazilli Belediyesi, Evde Bakım Birimi yatalak hasta ve yaşlıları bayrama hazırlıyor.

Evlerinden çıkamayan yatalak hasta ve yaşlı kişilerin haftalık ve aylık kişisel bakımlarını yapan Nazilli Belediyesi’ne bağlı evde bakım biriminin elamanları bayram öncesi çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. 2’şer kişilik guruplar halinde oluşturulan evde bakım birimleri Kurban Bayramı yaklaşırken ihtiyaç sahiplerinin evlerine ve kaldıkları yerlere giderek el ayak tırnak kesimleri ve temizliği, saç kesimi erkeklerde saç sakal tıraşı ile gerekirse vücut temizliklerini yapıyor.

Bayram öncesi yoğun talep gören hizmet için “Her koşulda ve her şartta halka hizmet etmek bizim görevimizdir” diyen Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, ekibin faaliyete geçtiği günden bu yana çok fazla talep gördüğünü, haftanın her günü yoğun bir şekilde gerçek ihtiyaç sahibi kişilere hizmet verildiğini ve bu hizmeti Nazilli merkez ile mahallelerinde sürdürüldüğünü belirtti. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, her geçen gün sayının daha da arttığını vurgulayarak, “Oluşturduğumuz bu ekibe yoğun ilgi ve talep geliyor. Bu güne kadar sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde pek çok hizmeti vatandaşlarımıza sunduk. Sosyal Belediyecilikte önceliğimiz ihtiyaç sahibi kişilerin yanlarında olmaktır. Onlara hizmeti sunarken mutlu olmalarını sağlamaktır. İhtiyaç sahibi kişinin ve yakınlarının da memnuniyetle karşıladığı hizmetimiz ile ihtiyaç sahibi kişilerin yaşam kalitelerinin artmasını sağlamıştır. Unutmamalıyız ki; bir gün hepimiz bakıma muhtaç yatalak bir hasta haline gelebiliriz. Kendi kişisel bakımlarımızı yapamayacak halde olabiliriz. Bu bakımlarımızı yapabilecek etrafımızda kimseleri bulamayabiliriz. Biz de bunları düşünerek böyle bir hizmeti uygulamaya koyduk. Bu hizmeti verilmeye başladığı andan itibaren de misyonumuz kendimize nasıl davranılmasını istiyorsak ihtiyaç sahibi kişilere de o şekilde davranmaya özen göstermek oldu. Bizim tek derdimiz var, her koşulda ve her şartta halka hizmet etmektir. Bayram öncesi de personelimiz ihtiyaç sahibi kişilerin temizlik ve bakımlarını yaparak kurban bayramına hazırlamaktadır” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Haluk Alıcık, Yaşlılar bayrama hazırlanıyor
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yaşlıları bayrama hazırlıyor
Yaşlıları bayrama hazırlıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı