Haber Detayı
27 Ocak 2018 - Cumartesi 16:12 Bu haber 1086 kez okundu
 
Yaşlılara mutluluk oldular
Aydın’ın Nazilli ilçesinde bulunan Türkiye’nin ilk Alzheimer Gündüz Bakım Merkezi olan Dr. Rıza Arpaz Nazilli Alzheimer Hastaları ve Aileleri için Buluşma ve Danışmanlık Merkezi’nden hizmet alan yaşlılar üniversiteli öğrencilerin ziyareti ile mutlu oldu.
SAĞLIK Haberi
Yaşlılara mutluluk oldular

AYDIN- Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sermaye Piyasası Topluluğu (SPK) Öğrencileri, Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Doç. Dr. Çağrı Eroğlu’nun Özel Kalemi Müzehher Günyol rehberliğinde Alzheimer hastaları ile buluştu.

Merkeze ilk ziyaretlerinde hastalarla tanışan Öğrenciler Dilan Arslanhan, Etem Koca, Eda Akkaş, Tülay Apak, Garip Can Şahin ve Büşra Çavdar, tanışma merasiminin ardından tansiyon ölçümü gibi günlük rutin işlemleri yaptıktan sonra yaşlılarla uzun süre sohbet ettiler. Oldukça samimi ve sıcak geçen ziyarette yaşlılar öğrencileri bağırlarına basarak adeta torunları saydılar. Yaklaşık 2 saat süren ziyaret sonunda Ankara ve Aydın yerel oyunlarını hep birlikte oynayan öğrenci ve yaşlılar mutluluktan adeta havalara uçtular. Öğrencilerin sık sık ziyarete gelmesini isteyen yaşlılar okul yönetimine ve öğrencilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Alzheimer Merkezine ilk ziyaret

ADÜ Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Çağrı Eroğlu’nun Özel Kalemi Müzehher Günyol, ziyaretin hem tanışma hem de öğrencilerin saha eğitimlerine katkı sağlamak olduğunu ifade ederek, “Türkiye’nin ilk Alzheimer Gündüz Bakım Merkezi olan Dr. Rıza Arpaz Nazilli Alzheimer Hastaları ve Aileleri için Buluşma ve Danışmanlık Merkezi’ndeki hizmetler hakkında bilgi almak, yaşlılarımızı ziyaret etmek amacıyla ziyaretimizi gerçekleştirdik. Kurum Yöneticisi Şükran Kocabaş, kurum ve çalışmaları hakkında bizi bilgilendirdi. Öğrencilerimiz ilk kez geldikleri merkezde saha eğitimlerini yapmalarının yanı sıra yaşlılarla kurdukları diyalogla onları çok mutlu ettiler. Aralarındaki sıcak ve samimi sohbetler öğrencilerimizin de ufkunu açtı. Eğitimleri nedeniyle ailelerinden uzak kalan öğrencilerimiz adeta sıcak bir yuvaya, dede ve ninelerine kavuşmuş gibi oldular. ‘Geçtiğimiz aylarda başlattığımız ‘Düşle, gerçek olsun’ projesi kapsamındaki ziyaretlerimiz devam edecek” dedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Alzheimer hastaları, ADÜ öğrencileri, yaşlılar, Çağrı
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yaşlılara mutluluk oldular
Yaşlılara mutluluk oldular
Yaşlılara mutluluk oldular
Yorumlar
Haber Yazılımı