Haber Detayı
17 Eylül 2017 - Pazar 13:47 Bu haber 627 kez okundu
 
Yaralı tavşan tedavi edildi
Doğada yaralı halde bulunan yaban tavşanının tedavisi yapıldı
GENEL Haberi
Yaralı tavşan tedavi edildi

AYDIN- Aydın’ın Nazilli ilçesinde bir vatandaş tarafından doğada yaralı halde bulunan yaban tavşanı tedavi altına alındı.

Aydın’ın Nazilli ilçesinde doğada yaralı halde yaban tavşanı olduğunu gören bir kişi Doğa Koruma Milli Parklar Aydın Şube Müdürlüğü Nazilli Şefliği’ne ihbarda bulunarak yaralı hayvanın tedavi olmasını sağladı. Yaralı haldeki yaban tavşanı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Nazilli Şefliği tarafından teslim alındı. Nazilli Şefliği görevlileri yaralı haldeki yaban tavşanını tedavisinin yapılması için Adnan Menderes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’ne teslim ettiler. Yaban tavşanının tedavisinin ardından tekrar doğaya bırakılacağı belirtildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Aydın Şube Müdürlüğü Nazilli Şefliği tarafından yapılan açıklamada, şöyle denildi:

“Yabani tavşanların boyu 70 cm civarında, canlı ağırlıkları 2-7 kg arasında değişir ve 10 cm civarında kuyrukları vardır. Otluk, ormanlık ve açık arazilerde, sulak alan çevrelerinde ve dağlarda yaşarlar. Genellikle ot ile beslenen bu hayvan yılda 1-2 kez yavrular. Gebelik süreleri 40-42 gün süren yabani tavşanlar bir batımda 3-6 arasında doğururlar.

Nazilli ilçesinde bir vatandaş tarafından yaralı olarak bulunan Tavşan bulan kişiler tarafından Nazilli İlçesindeki veteriner hekimlere muayene ettirilmiş ve sağ arka ayağında açık kırık olduğu, 48 saat içerisinde işlem yapılması gerektiği şahsa söylenmiştir. Şefliğimize ulaşan vatandaşımızdan teslim alınan tavşan gerekli tedavinin yaptırılması amacıyla Adnan Menderes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesine ulaştırılmıştır.

Veterinerlik Fakültesinde tedavi süreci başlatılan tavşan rehabilitasyon sürecinin ardından veteriner hekimlerce yapılacak tür tespiti doğrultusunda gerekli işlemler yapılacaktır.”

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Yaralı tavşan, Yaralı tavşan tedavi edildi
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yaralı tavşan tedavi edildi
Yaralı tavşan tedavi edildi
Yorumlar
Haber Yazılımı