Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
19 Temmuz 2020 - Pazar 21:21 Bu haber 1285 kez okundu
 
Yalancının mumu yatsıya kadar yanar
CHP Koçarlı İlçe Başkanı Hasan Akın yaptığı basın açıklamasında Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplanı, dünyadan haberin yok, bi yaralı parmağa bevlet önce diyerek eleştirilerde bulundu.
SİYASET Haberi
Yalancının mumu yatsıya kadar yanar

Rıdvan Eşin

KOÇARLI - Başkan Akın açıklamasında sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eyy Nedim Kaplan senin dünyadan haberin yok tabi Büyükşehir Belediyesi bamyaları aldı şuan paketleniyor yarında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtacak. Sen bamyanın alınıp alınmadığına bakacağına bi yaralı parmağa bevlet önce. Bu işler gelip orada podyumda yürümekle olmuyor. Bak fotoğrafları da mı görmüyorsun alınmış mı bamyalar?

Ege’nin en verimli topraklarına sahip memleketimizde çiftçiler bizlerin gözbebeğidir. Üreten ve güçlü Aydın için onların alın teri kutsaldır ve biz Cumhuriyet Halk Partililer olarak bu emekçi hemşerilerimizi asla yalnız bırakmıyoruz.

Özellikle Büyükşehir Belediyemiz çiftçinin dertli olduğunu her gördüğü anda yanlarında olmuştur. Bunların somut olarak da birçok örneği vardır. Son olarak Koçarlı’da bamya üreticisinin derdi de bizleri dertlendirdi. Büyükşehir Belediyemiz destek olmak adına 5 ton bamyayı aldı ve ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan ise ürünleri tarlada kalmış, satış fiyatları yarı yarıya düşmüş çiftçinin yanında olması gerekirken, derdi yine Aydın Büyükşehir Belediyesi olmuş. Tabi yalancının mumu da yatsıya kadar yanar.

AKP’nin tarım politikası yok

Amaçları çiftçi sayısını azaltmak ve köyden şehre göçü artırmak. Tarımı ve ekonomiyi getirdikleri hali görmezden gelen, çiftçiyi kuru soğana muhtaç eden zihniyet, tutmuş o şuna derman olmaz, bu şu işe yaramaz diye açıklama yapıyor.

Vatandaşın derdiyle dertlenen, üretime verdiği destekle ülke çapında saygıyla anılan Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun icraatlarına çamur atmaya çalışmadan önce bir kez aynaya dönüp bakın ve biz çiftçiyi bu hale nasıl getirdik diye düşünün.

Tohumdan gübresine, elektriğinden mazotuna ve vergisine varıncaya kadar çiftçinin sırtındaki yükleri azaltmayı hiç düşünmeyen, çiftçinin alın terini aracılara peşkeş çeken sistemi hiç eleştirmeyen kişilerin yaptığı açıklamaların aslında bizim nezdimizde bir karşılığı yoktur.

Üreticinin karşısında boynu bükük, yüzlerine bakamayan Nedim efendi, 5 ton, 10 ton derken küçümseyerek konuşuyor ve çiftçinin halini hiç anlamadığını ortaya koyuyor. Büyükşehir Belediyemizin bu alımı ile konu ülke gündemine taşınmış ve gözlerin bu konuya çevrilmesini sağlamıştır!

Aylarca gecesini gündüzüne katıp, toprağı işleyip emek veren çiftçinin yollara döktüğü sadece ürün değil bu memleket için verdikleri alın teridir. O terin hesabını sandıkta elbet sorulacak bundan hiç şüphemiz yok. Ve unutmayın ki, çiftçinin alın terini sömürmek isteyenler ağalara, beylere karşı çiftçimizi sahipsiz bırakmayacağız.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin sosyal belediyecilik anlayışı dertlere derman olmaya devam edecek. Aydın’da kimse kendini yalnız hissetmeyecek ve Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun dediği gibi “Aydın’da kimse yatağa aç girmeyecek” bizlerde bunun için mücadelemize devam edeceğiz."

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Koçarlı, CHP, Hasan Akın, Bamya, Nedim Kaplan, Büyükşehir, bamya alımı
Yorumlar
Haber Yazılımı