Haber Detayı
01 Ağustos 2017 - Salı 12:33 Bu haber 492 kez okundu
 
YADEM ile hizmet ayağınıza gelecek
Germencik Belediyesi’nin yaşlılara hizmet için kurduğu Yaşlı Danışma ve Eğitim Merkezi (YADEM), evden çıkamayan hasta ve yaşlılara hizmet vermek için hazırlanıyor.
SAĞLIK Haberi
YADEM ile hizmet ayağınıza gelecek

AYDIN- Demos (Demans Mobil Servis) ve Evde Bakım Hizmetleri için kolları sıvayan Germencik belediye personelleri eğitimine son hızla devam ediyor. Ağustos ayının sonlarına doğru başlayacak olan ziyaretlerin ardından bakıma ve desteğe ihtiyacı olan hastalar sağlık uzmanları eşliğinde ziyaret edilerek sağlık hizmeti sunulacak. Saha çalışmaları ile halkın beklenti ve ihtiyaçlarını öğrenen YADEM personeli ve uzmanlar Germencikli yaşlıların özbakım, sağlık, sosyal yardımlar gibi konularda hizmet almasını ve gerektiği takdirde diğer kurumlar ile koordinasyon sağlayarak yönlendirilmesini ve takibini sağlayacak.

Yaşlılara yönelik hizmetlerin zamanla artacağını söyleyen Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın şunları söyledi:

“Yaşlılarımıza hizmet vermek bizi çok mutlu ediyor. Onlara psikolojik, sosyal, kültürel ve sağlık alanlarında destek olmaya her zaman hazırız. Hemşerilerimizin aktif, üretken ve sağlıklı ömür sürmeleri adına elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Yaşlılarımıza, YADEM ile dünya standartlarında eğitim ve hizmet verilecek. Personellerimiz uzmanlardan alınması gereken bütün eğitimleri alıyor. Sağlık uzmanlarımız ile birlikte yaşlılarımızın yanında olacağız. ‘Germencik’te yaşlanmak ayrıcalık haline gelecek’ sloganıyla personellerimizle birlikte en kısa zamanda hizmet vermeye başlayacağız.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Germencik, YADEM, Ümmet Akın
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
YADEM ile hizmet ayağınıza gelecek
YADEM ile hizmet ayağınıza gelecek
Yorumlar
Haber Yazılımı