Haber Detayı
08 Ocak 2018 - Pazartesi 09:29 Bu haber 465 kez okundu
 
Yaban hayvanları için yem bırakıldı
Aydın’da kış aylarının gelmesi ile kar örtüsü ile kaplanan yüksek kesimlerde yaşayan yaban hayvanları için yem bırakıldı.
GÜNCEL Haberi
Yaban hayvanları için yem bırakıldı

AYDIN- Aydın Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, Nazilli Doğa Koruma ve milli Parklar Şefliği tarafından karla kaplı yüksek kesimlerde yem bulmakta zorluk çeken yaban hayvanları için yem bırakıldı.

Nazilli’de belgeli avcılık yapan Halil Erçoban ve Alptekin Özdemir’in yaban hayvanlarının kış şartlarında beslenebilmesi amacı ile Nazilli DKMP Şefliği’ne ulaştırdığı 150 kilogram buğday ve 100 kilogram saman, avcıların da katılımı ile tabiata bırakıldı.

Nazilli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği yetkilileri yaban hayvanlarının beslenmesi için yem bırakmak isteyen duyarlı vatandaşlara çağrıda bulunarak, “Bölgemizde bulunan avcılarımız, avcılık ve atıcılık derneklerimiz veya yem yardımı yapmak isteyen duyarlı vatandaşlarımızın yaban hayvanları için yem ve yiyecek yardımı yapma taleplerini Nazilli DKMP Şefliğimize telefon, e-posta veya sosyal medya aracılığı ile ulaştırmaları halinde, kış boyunca devam edecek olan yemleme çalışmalarımıza yapacak olduğu katkıları tabiat ve yaban hayvanları ile buluşturulacaktır. Konu hakkında duyarlılık göstererek katkıda bulunan ve bulunacak olan bütün vatandaşlarımıza teşekkür ederiz” denildi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Yaban hayvanları, Yem,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yaban hayvanları için yem bırakıldı
Yaban hayvanları için yem bırakıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı