Haber Detayı
30 Nisan 2017 - Pazar 13:48 Bu haber 388 kez okundu
 
Vegan Festivali’nde Casalini rüzgarı
Didim Vegan ve Vejetaryen Festivali’nin ilk gün etkinlikleri Zeynep Casalini konseriyle tamamlandı.
TURİZM Haberi
Vegan Festivali’nde Casalini rüzgarı

AYDIN- Didim Belediyesi, Türkiye Vegan ve Vejetaryen Derneği, Turizm Araştırmaları Derneği ve Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği işbirliğiyle Türkiye’deki ilk vegan dostu kent olan Didim’de düzenlenen Vegan Festivali’nin ilk günü, Zeynep Casalini konseriyle tamamlandı. Konsere Didimliler ile festivale katılanlar büyük ilgi gösterdi.

Konser öncesinde sahneye yerel gruplar sahne alarak alandakileri coşturdu. Festival alanında kurulan platformda sahne alan ve aynı zamanda Vegan olan Zeynep Casalini, söylediği parçalarla hayranlarını müzik dolu bir gece yaşattı.

Konserde sevenleriyle sohbet de eden Casalini,“Neden vegan olmak gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bence insan dünyaya zarar veren tek canlı zaten; insan olmadığı zaman gezegen 100 yıl içerisinde bambaşka harika bir şey haline geliyor. İnsan, insanlığını bilse, zaten her şey çözülecek. İşte hep böyle ben ego daha ne kadar ileri İleri yok falan. Yani topraksın, başka yok. Yani topraktan geldik toprak olacaksınız, başka yok yani. Bunu unutmamak lazım. Yok proteini nereden alacağım, yok vegan olmak çok pahalı, bunlar boş şeyler yani. Bunlar okumamaktan bilmemekten gelen şeyler; benim beş buçuk yaşında bir kızım var o da vegan, hiç yani. Ben de veganım. Çok mutluyum ve iyi de bir hayatım olduğunu düşünüyorum. Hem ruhsal olarak hem de bedensel olarak o yüzden sizlere tavsiye ediyorum” dedi.

Casalini, yaklaşık 2 saate yakın sahnede kalarak sevenlerini coştururken, konserin sonunda Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Casalini’ye çiçek verip teşekkür etti.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Vegan Festivali, Zeynep Casalini, konser. A. Deniz Atabay
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vegan Festivali’nde Casalini rüzgarı
Vegan Festivali’nde Casalini rüzgarı
Vegan Festivali’nde Casalini rüzgarı
Yorumlar
Haber Yazılımı