Haber Detayı
05 Aralık 2017 - Salı 17:59 Bu haber 446 kez okundu
 
Vali Köşger, İsmet Sezgin’i unutmadı
Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, İsmet Sezgin’in ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
GÜNCEL Haberi
Vali Köşger, İsmet Sezgin’i unutmadı

AYDIN- Vali Köşger mesajında, “Aydın’ın yetiştirdiği, devlet kademelerinde önemli görevlerde bulunmuş, bakanlıklar yapmış, değerli siyaset adamı, T. B. M. M. Eski Başkanımız Sayın İsmet Sezgin’i vefatının birinci yıl dönümünde saygıyla anıyoruz” dedi. Vali Köşger’in mesajı şöyle devam etti:

“Merhum İsmet Sezgin, ülkemize önemli hizmetlerde bulunmuş, eserler kazandırmış, halkımızın gönlünde silinmeyecek iz bırakmış, büyük bir devlet adamıdır.

Onun mücadeleci ve çalışkan kişiliğiyle yaptığı hizmetler sayesinde bizler bugün yarınlara daha bir umutla bakıyoruz. Belediye başkanlığı, milletvekilliği, bakanlık ve T. B. M. M. Başkanlığı yaptığı dönemlerde ilimizde önemli yatırımlara imza atmış, ilimizin kalkınıp, gelişip büyümesi için büyük gayret göstermiştir. Bu gayretlerinden dolayı kendisini şükranla anıyoruz. Bizler de onun açtığı hizmet yolunda azimle, inançla çalışmaya devam edeceğiz.

İnanıyorum ki aziz milletimiz, kendisine hizmet eden merhum İsmet Sezgin’i hayırla ve minnetle yâd edecek, hatırasını yüreğinde daima taşıyacaktır.

Bu duygularla Merhum İsmet Sezgin’i ülkemize ve ilimize yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı şükranla, rahmetle anıyorum.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Yavuz Selim Köşger, İsmet Sezgin
Yorumlar
Haber Yazılımı