Haber Detayı
12 Ekim 2017 - Perşembe 11:40 Bu haber 607 kez okundu
 
Vali Köşger, gününü yaşlılara ayırdı
85 yaşındaki Yusuf Dede, “Eskiden valilerin yanına giremezdik, ne mutlu ki Vali bizim ayağımıza geldi” dedi.
GÜNCEL Haberi
Vali Köşger, gününü yaşlılara ayırdı

AYDIN- Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, eşi Fatma Köşger ile gününü yaşlılara ayırıp yaşlıların gönlünü aldı. Valiyi yanlarında gören yaşlılar, bol bol dua edip jestinden dolayı Köşger Ailesi’ne teşekkür ettiler.

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger eşi Fatma Köşger ile birlikte Mimarsinan Mahallesi’nde bulunan ve yüzlerce yaşlıya sosyal hizmet ceren Aymelek Derneği’ne giderek yaşlılarla birlikte sohbet edip yemek yedi. Oldukça renkli geçen ziyarette karşılarında Valiyi gören yaşlılar, gördükleri tevazu karşısında bol bol dua ettiler.

Bir milletin en önemli değerlerinden birinin de yaşlıları olduğunu ve yaşlıların huzur içinde yaşamaları için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Aydın Valisi Yavuz Selim Köşker, merkezde yaşayan vatandaşlarla tek tek ilgilendi. Merkezin çalışmaları hakkında Vali Köşger’e bilgi veren Dernek Başkanı Yurdagül Altınbaş, hazırladıkları programlarla Aydın’daki yüzlerce yaşlının belli periyotlarla bir araya gelip birlikte hoş vakit geçirdiklerini belirterek, “Maalesef belli yaşın üstündeki kişiler evden çıkamadıkları için sürekli aynı ortamda yaşamaktan sıkılıyor. Biz Aymelek Derneği olarak yaşlılarımızı belirli aralıklarla evlerinden özel aracımızla alıp merkezimize getiriyoruz. Burada toplanan yaşlılarımız birlikte hoş vakit geçiriyor. Derdi sıkıntısı olanın derdini sıkıntısını dinleyip çözümü elimizden geliyorsa çözüyoruz. Elimizden gelmeyen konuları ilgili makamlara iletiyoruz. Yaşlılarımız hep birlikte yemek yiyip namazlarını kılıyor. Akşam da evlerine teslim ediyoruz” dedi.

Bu tür sosyal hizmetlerin çok önemli olduğunu belirterek çalışmalara katkı sunan herkese teşekkür eden Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, yaşlılarla uzun uzun sohbet etti. Merkezdeki yaşlılar adına duygularını dile getiren 85 yaşındaki Yusuf Yeşilyurt, Vali Yavuz Selim Köşger’e hitaben yaptığı konuşmada, “Tevazu insana sonradan verilmez Allah senden razı olsun” diye başladığı konuşmasında “Eskiden Valimiz kimdir. Nasıl biridir bilmezdik. Zaten yanına da almazlardı. Öyle günlere geldik ki Vali ayağımıza geldi. Allah razı olsun” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Yavuz Selim Köşger, Aymelek Derneği, Yaşlılar
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vali Köşger, gününü yaşlılara ayırdı
Vali Köşger, gününü yaşlılara ayırdı
Vali Köşger, gününü yaşlılara ayırdı
Yorumlar
Haber Yazılımı