Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 13:13 Bu haber 1277 kez okundu
 
Vakıf Katılım’dan ekonomiye dev destek
‘’Türkiye’nin Milli Altın Bankası’’ sloganıyla 2017 yılında ‘’Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Taşlar Piyasasında’’ fiziki külçe altın işlemlerine başlayan Vakıf Katılım’ın, 2018’de yaklaşık 13 tonluk standart külçe altın ihracatı gerçekleştirdiği bildirildi.
EKONOMİ Haberi
Vakıf Katılım’dan ekonomiye dev destek

AYDIN- Vakıf Katılım, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçılar Birlikleri (İMMİB) verilerine göre, 2018’de yaklaşık 425 milyon dolar değerinde standart işlenmemiş altın ihracatı gerçekleştirerek ülke ekonomisine önemli bir katkı sağladı. Bu ihracatla 854 kurum arasında 3. sırada yer alarak büyük bir başarıya imza atan Vakıf Katılım, gerçekleştirdiği yüksek işlem hacmiyle 2017 yılında Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda "Piyasa Yapıcılık" unvanını alan ilk kamu bankası olmuştu.

İKRAM GÖKTAŞ: ‘’BORSA İSTANBUL KIYMETLİ MADENLER VE TAŞLAR PİYASASI’NDA EN FAZLA İŞLEM HACMİNE SAHİP KAMU BANKASI OLDUK."

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Vakıf Katılım olarak, altın bankacılığında kısa sürede önemli başarılara imza attıklarını dile getirirken “Altın bankacılığı alanında referans kurum olma hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Geçtiğimiz sene yaklaşık 425 milyon dolarlık külçe altın ihracatı gerçekleştirdik ve bu başarımızdan dolayı ‘’Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Taşlar Piyasası”nda’ en fazla altın işlem hacmine sahip kamu bankası olduk.

2019 yılında da ulusal ve uluslararası işlemlerimizin hacmini, daha yukarı seviyelere taşımak için çalışmalarımıza büyük bir gayretle devam ediyoruz” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Türkiye’nin Milli Altın Bankası, İkram Göktaş, Vakıf Katılım
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vakıf Katılım’dan ekonomiye dev destek
Vakıf Katılım’dan ekonomiye dev destek
Yorumlar
Haber Yazılımı