Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 12:31 Bu haber 728 kez okundu
 
Üreten kadınlar başkanını seçti
Aydın'ın Didim İlçesi’nde, kadınların istihdama katılmaları ve aile ekonomilerine katkı sağlamanın yanı sıra kişisel gelişimlerinde de gerçekleştirdiği eğitimlerle destek olan S.S. Didim Kadın Uygulama ve Eğitim Merkezi (KUEM) Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, ilk genel kurulunu yaptı.
EKONOMİ Haberi
Üreten kadınlar başkanını seçti

Bilgi Koleji

AYDIN - Didim Kadın Uygulama ve Eğitim Merkezi (KUEM) hizmet binasında gerçekleşen genel kurula 50 kadın üye katıldı. Yönetim ve denetim kurullarının seçilmesi gündemi ile toplanan genel kurulda yapılan oylamada, yönetim kuruluna Sevinç Karataş, Elif Külekçi ve Elif Ata denetim kuruluna Tuba İpekçiler ve Arife Arslan seçildi. Yönetim kurulunun ilk görev dağılımında başkanlığa Sevinç Karataş seçildi.

Kooperatif Başkanı Sevinç Karataş, “Didim’de kadınlar bir araya gelerek bir iş ve güç birliği oluşturdu. Kooperatif, mevcut ortakları ve aramıza katılacak yeni ortaklarla birlikte büyük bir aile. Burada hem istihdam yaratıyor, ev ekonomisine katkıda bulunuyoruz, hem de sosyal bir ortamla kadınlarımızın günlük hayata daha aktif katılımına öncü oluyoruz. Kooperatifin temellerinin atıldığı günden bu güne hiçbir konuda desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız A. Deniz Atabay’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Sevinç Karataş, KUEM, Elif Külekçi ve Elif Ata
Yorumlar
Haber Yazılımı