Haber Detayı
30 Ağustos 2017 - Çarşamba 12:12 Bu haber 665 kez okundu
 
Ülkücülerden Arakan katliamına tepki
Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanı Emre Özbey, Birleşik Myanmar Cumhuriyeti’nin Rakin (Arakan) eyaletinde Müslüman nüfusa sistematik olarak bir katliam uygulanma olduğunu belirterek, bu durumun asla kabullenilemeyeceğini söyledi.
ASAYİŞ Haberi
Ülkücülerden Arakan katliamına tepki

AYDIN- Yazılı bir açıklama yapan Başkan Özbey, Arakan’daki Müslüman halkın, kadın, çocuk, yaşlı olmalarına bakılmaksızın insanlık onurundan nasibini almamış eli kanlı caniler tarafından işkenceye maruz kalmalarının kesinlikle kabul edilebilir olmadığını da belirterek, şunları söyledi:

“Milliyetçi-Ülkücü Hareket olarak yaşanan katliamlara duyarsız kalmayacağız. Dünyayı asırlar boyunca yönetmiş asil milletin evlatları olan bizler, dünyanın neresinde olursa olsun, acı çeken, zulüm gören bütün Müslümanların sıkıntılarını kendi üstümüzde hisseder, onların derdi ile dertleniriz. Ulusal ve yerel gazetecileri konudan uzak tutmaya çalışan ve zulüm bölgelerine sokmak istemeyen Myanmar Hükümeti bu zulmü, insanlık suçunu ve katliamı saklayamayacaktır. Bizler, Müslüman Türkler olarak bu katliama, bu insanlık suçuna sessiz kalmayacağız. Duamız o durki, Kurban Bayramı’nın yaklaşmasının sevincini yaşadığımız bu günlerde bu katliamlar artık son bulur.

Masum bir insanı katletmek bütün insanlığı katletmektir. Soykırım asla kabul edilemez. Arakan’da katliam durdurulmalı ve bugüne kadar Arakan’da işkence ve katliamdan sorumlu olanlar derhal hesap vermelidir. Ülkü Ocakları olarak bizler bu yaşanan gelişmeler karşında tarihe tanıklığımızın ve insanlığa karşı sorumluluğumuzun gereği olarak en başta yöneticilerimizi ve bütün kamuoyunu duyarlı olmaya davet ediyoruz.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Arakan katliamı, Ülkü Ocakları, Emre Özbey
Yorumlar
Haber Yazılımı