Haber Detayı
12 Şubat 2018 - Pazartesi 13:34 Bu haber 420 kez okundu
 
Üç FETÖ sanığına 21 yıl 8 ay hapis cezası
Aydın 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden FETÖ Silahlı Terör Örgütü davalarından üçü daha sonuçlandı. Bugün karara bağlanan davalarda, üç kişiye toplam 21 yıl 8 ay hapis cezası verildi.
ASAYİŞ Haberi
Üç FETÖ sanığına 21 yıl 8 ay hapis cezası

AYDIN-  Nazilli Göz Hastanesi’nde göz doktoru ve hastanenin ortağı, Özel Aydınlık İlköğretim Okulu’nun hissedarı olan, ByLock kullanıcısı, Bank Asya katilim hesabi bulunan, hakkında gizli tanık beyanları olan, dernek üyesi sanık Feridun Y., (FETÖ) Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan 7 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılırken, KHK ile görevden ihraç edilen ByLock kullanıcısı Astsubay Muzaffer Y.’ye ise, (FETÖ) Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan 7 yıl hapis cezası verildi.

Yine Aydın 3. Ağır Ceza Mahkemesi, KHK ile görevden ihraç edilen ADU de görevli Doçent, ByLock kullanıcısı Astsubay Ümit T., (FETÖ) Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan 7 yıl hapis cezasına mahkum etti.

FETÖ İltisaklı Kurumda görevli, ByLock kullanıcısı, polis kişilerin mahrem imamlığını yapan, hakkında etkin pişmanlık beyanları bulunan, aramada FETO kitapları ele geçirilen, Bank Asya katılım hesabi olan öğretmen Uğur D. ise (FETÖ) Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak suçundan cezalandırılması istendi. Ancak, sanık ve müdafiinin esas hakkında savunma için süre talebi üzerine duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, FETÖ Davaları, Hapis cezası
Yorumlar
Haber Yazılımı