Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Nazilli Belediyesi Hangar
Haber Detayı
01 Mart 2017 - Çarşamba 10:18 Bu haber 1176 kez okundu
 
Turkuazlı kadınlar basınla buluştu
Nazilli Turkuaz Kadınlar Derneği çalışmalarına devam ediyor
GÜNCEL Haberi
Turkuazlı kadınlar basınla buluştu

AYDIN- Nazilli’de kurulan ilk kadın derneği olan Turkuaz Kadınlar Derneği, 15 Temmuz sürecinde yanlışlıkla kapatıldıktan sonra durumun düzeltilmesi ve hakları yeniden verilmesi nedeniyle basın toplantısı yaptı.

Nazilli’de görev yapan yerel ve ulusal basın çalışanları ile bir araya gelen dernek yönetimi, yaşadıkları sürecin yanı sıra faaliyetleri hakkında da bilgi verdiler. Nazilli’de kurulan ilk kadın derneği olduklarını ifade eden Dernek Başkanı Fatma Ergün, “Zorlu süreci atlattık. Şimdi önümüze bakacağız. Kadın derneği olarak faaliyetlerimiz hızla devam edecek” dedi.

15 Temmuz hain darbe kalkışması sonrası 667 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle (KHK) kapatılan ve daha sonra KHK ile yeniden açılan Turkuaz Kadınlar Derneği, Nazilli Belediyesi’ne ait Hangar Kafe-Restoran’ta verilen kahvaltılı basın toplantısında yeni dernek üyelerini tanıttıktan sonra faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Hangarlar içerisinde bulunan sosyal etkinlik salonundaki stantlarını gezdiren Başkan Fatma Ergün ve yönetim kurulu, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası derneklerinin kapatılma döneminde yaşadıklarını anlatırken, darbeyi de lanetledi. Ergün, “15 Temmuz gecesi yaşananlar malumunuzdur. Huzurunuzda bir kez daha milletimize ve devletimize yönelik bu hainliği lanetliyoruz. Adı ne olursa olsun, nereden gelirse gelsin, bu hainliklere karşı yüce Türk Milleti, bizler, hep ayakta ve hep birlikteyiz. Bizler yüce Türk milletine âşık, vatan, bayrak, Atatürk sevdalısı, Türk Milliyetçisi kadınlarız. Bu süreçte ne yazık ki derneğimiz bu hainlerin dernekleri kapatılırken yanlışlıkla bizim derneğimizde kapatıldı. Bu olay bizleri önce büyük şaşkınlığa, ardından da üzüntüye sevk etti. Yanlışlık ilk andan itibaren gün gibi ortada olduğundan sıkıntılı süreç sonrası 677 sayılı KHK ile hakkımız ve de haklılığımız tescil edildi. Derneğimiz yeniden faaliyete geçti. Her zaman dediğimiz gibi, Ne Mutlu Türküm Diyene” dedi.

Kadınlara ‘gün’ desteği

Dernek olarak ürettikleri çok çeşitli yiyecek, reçel, toz biber, salça gibi yiyeceklerin yanı sıra el örgüsü başta olmak üzere çok çeşitli işlemeler yaptıklarını da ifade eden Başkan Ergün, “Dernek üyesi bayanlarımızın hazırladığı ürünlerin geliri ile öğrenciler için sağladığımız burslara katkı sağlamak amacıyla şimdi de bayanlar için yeni bir uygulamamız olan ‘alo, günüm var. Yardım eder misiniz?’ çağrısı ile yiyecek ve içecek desteğini hayata geçirdik. Özellikle çalışan bayanların bizleri arayarak destek almalarını bekliyoruz. Dernek Başkan Yardımcım Münire Işık, Sekreterimiz Gonca Yelkovan, Sayman Bediha Kaya, Yönetim Kurulu Üyemiz Medine Öztunç, Denetim Kurulu Üyelerimiz Fadime Aksoy, Filiz Bozan ve Nilgün Akçakaya ile birlikte tüm dernek üyelerimiz ihtiyacı olan bayanlarımızın yanında olacak” dedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Turkuaz Kadınlar Derneği, Fatma Ergün
Yorumlar
Haber Yazılımı