Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
01 Aralık 2018 - Cumartesi 13:38 Bu haber 912 kez okundu
 
Türk Kızılayı’ndan bağışçılarına madalya
Türk Kızılayı, kan bağışlayarak hayat kurtaran vatandaşları ödüllendiriyor.
SAĞLIK Haberi
Türk Kızılayı’ndan bağışçılarına madalya

AYDIN - Bu kapsamda Söke’de kan bağışı yapan gönüllülere madalyaları törenle verildi. Söke Belediyesi Vali Recep Yazıcıoğlu Kültür Salonu’nda gerçekleştirilen törene İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Garnizon Komutanı Per. Albay Hasan İhsan Kızgınçelik, ADÜ Söke İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Neval Genç, mahalle muhtarları ve bağışçılar katıldı.

Türk Kızılayı Söke Şube Başkanı Oğuz Eryıldız’ın açılış konuşması yaparak katılımcılara teşekkür ettiği törenin başlangıcında, Aydın Kan Bağış Merkezi Müdürü Rıdvan Şenol kan bağışı ve kök hücre bağışı ile ilgili genel bilgiler verdi. Ardından belge ve ödül dağıtım törenine geçildi.

Törende, Türk Kızılayı’nın bağış kampanyalarına katkı sağlayan Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurbeyoğlu, Garnizon Komutanı Per. Albay Hasan İhsan Kızgınçelik, ADÜ Söke İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Neval Genç ve mahalle muhtarlarına teşekkür belgeleri verildi. Ardından bağışçıların ödüllerine geçildi.

Bugüne Söke’de Türk Kızılayı’na 47 kez kan bağışında bulunan Cahit Kahraman’a plaket verilirken, 35’in üzerinde kan bağışında bulunanlara altın, 25 defa kan bağışı yapanlara gümüş, 15 kez kan bağışı yapanlara ise bronz madalyaları takdim edildi.

Ödüllendirmenin güvenli kana ihtiyacın önemini vurgulamak, mevcut ve potansiyel bağışçıları düzenli, gönüllü kan bağışlamaya teşvik etmek amacıyla yapıldığı belirtilirken; vatandaşlar bir kez daha kan bağışı yapmaya davet edildi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Söke, Türk Kızılayı, Tahsin Kurtbeyoğlu, Fatma Neval Genç
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Türk Kızılayı’ndan bağışçılarına madalya
Türk Kızılayı’ndan bağışçılarına madalya
Türk Kızılayı’ndan bağışçılarına madalya
Yorumlar
Haber Yazılımı