Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
19 Nisan 2019 - Cuma 10:38 Bu haber 1898 kez okundu
 
Turizm, sempozyumda ele alındı
Didim Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi’nde yapılan sempozyum Didim Kaymakamı Mehmet Türköz'ün başkanlığında gerçekleşti.
TURİZM Haberi
Turizm, sempozyumda ele alındı

AYDIN- Sempozyuma, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Didim İlçe Jandarma Komutanı Ali Uçar, Didim İlçe Emniyet Müdürü Serkan Demircioğlu, ADÜ Meslek Yüksek Okulu’ndan Evrim Kamacı, Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden Fahrettin Türk, Didim Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Ulusoy, Milet Müzesi Müdürü Mehmet Çelebi, Didim Ziraat Odası’ndan Hüseyin Yamankaçar, Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği’nden Satı Tan, Didim Turizm Derneği’nden Tayyar Cengiz, TURSAB Didim Temsilcisi Nazif Karakuş, Didim Esnaf Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubaliç, Didim Toplum Sağlığı Merkezi’nden Dr. Veysel Kılıç ve vatandaşlar katıldı.

Sempozyum, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay konuşmasıyla başladı. Başkan Atabay, konuşmasında şunları söyledi:

“1989’dan beri Didim’de turizm ile uğraşıyorum. Her kademesinde görev aldığım Turizm Derneği’nin 4 senedir başkanlığını yaptım. Birçok tanıtım fuarlarına katıldım. İnanın dışardan görüldüğü üzere hiç kolay değil bu tür organizasyonlara öncü olmak.

Tabii geçmişteki gibi çok zorlu yanları kalmasa da, teknolojik faaliyetlerin de ilerlemesiyle birlikte, ulaşılabilecek kitle sayısı her yıl bir öncekine göre daha fazla. Sezona girmeden yeniden bir turizm toplantısı gerçekleştireceğiz ve Didim'de turizm ile ilgilenen birçok vatandaşımızın da istikrarlı katılımları sayesinde bunu gerçekleştireceğiz. Bu katılımlar ciddi bir emek ister. Alınacak kararlarda, biz hepimiz istiyoruz ki, herkes fikrini beyan etsin. Etsin ki alınan kararlara katılım sağlanmadığı takdirde itirazlar çıkmasın. Ortak bir paydada buluşalım.

Didim, oldukça turizm için doğru kararlar ile oluşturulabilecek stratejik bir yer. Fakat o kadar avantajlar varken, biz bunları dezavantajlara çeviriyoruz. Her şey dahil konseptindeki otellerimizin programları yerine, yarım pansiyon ve oda kahvaltı servisleri gibi hizmetleri arttırabilseydik, bugün küçük esnaf gibi birçok esnafımızın kazanmasına da katkı sağlayacaktır.

Bu haftanın Turizm Haftası olması ve Vegan Festivalimizin de yarın üçüncüsünü gerçekleştirecek olmamız, Didim Turizmi için oldukça önemli faaliyet olmaktadır.”

Didim İlçe Kaymakamı Mehmet Türköz de kısa konuşmasında, “Ortada bir hata varsa eğer, bu hepimizin hatasıdır. Didim bünyesinde barındırdığı tüm yerel yönetimin, sivil toplum örgütlerinin ve turizmde söz sahibi olan her bir ferdin ortak bir paydada buluşamamasından kaynaklıdır' dedi.

Program, ADÜ Meslek Yüksek Okulu Akademisyenlerinin hazırladığı, ‘Yaratıcılık Kültürünün Turizme Katkıları' ile ilgili sempozyum ile devam etti.

Sempozyumdan sonra Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Turizm' konulu slogan yarışması ile ‘Heredot’un Aydın için söylediği, ‘Bizim Yeryüzünde Bildiğimiz En Güzel Gökyüzünün Altı ve En güzel İklimin bulunduğu Yer' cümlesini konu alan Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması’nda birinci olan öğrencilere ödülleri verildi. Ödüller, Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve Didim Kaymakamı Mehmet Türköz tarafından verildi. Kaymakam Türköz ve Başkan Atabay’ın, çocuklara hediyelerini verdiği esnada, bisikletlere binip gülümseyerek kameralara  poz vermeleri toplantı ortamına renk kattı.

Haber: Yasin Şentürk

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Turizm sempozyumu, A. Deniz Atabay, Mehmet Türköz,
Yorumlar
Haber Yazılımı