Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
24 Nisan 2019 - Çarşamba 10:29 Bu haber 1748 kez okundu
 
Tüm Emekliler Sendikası şiddeti kınadı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan çirkin saldırının yankıları sürerken saldırıya bir kınama da Tüm Emekliler Sendikası Aydın Şube Başkanı Erdal Demir’den geldi.
GÜNCEL Haberi
Tüm Emekliler Sendikası şiddeti kınadı

AYDIN- Saldırıyı çirkin ve demokrasiye vurulmuş bir balta olarak değerlendiren Başkan Erdal Demir, yayınladığı kınama mesajında demokrasiye vurgu yaptı.

‘’Muhalefetten vazgeçmeniz, korkmanız ve sessizliğiniz sizi, bizi ve yandaş olmayan kimseyi kurtarmayacaktır’’ diyen Başkan Demir,  demokrasiden şaşan yönetimin, medya ve sermayeyi korku ve baskı altına alıp, tüm demokratik kitle örgütlerine gözdağı vermeyi amaçladığını belirtti.

‘’BENİM ÜLKEMDE KRAL NE İSTİYORSA ÖYLE KONUŞACAKSANIZ’’

Her türlü yolu mubah kabul eden ve iktidarı elinden bırakmayanların, halkın gücünü unuttuklarını ifade eden Başkan Demir, ‘’Halk iyi gitmeyen her şeye tepki vermeye başladı. 11 Hazirandan dersini almayanlara halk, 1 Kasım da denenen her türlü kirli yola rağmen demokrasi adına daha büyük ders verecektir. Buna şimdiden alışsınlar. Halk demokrasi adına tepki verir. İktidar her rejimde var. Ama muhalefet sadece demokrasilerde vardır.

Siz muhalefeti susturarak mı ileri demokrasi ye ulaşacaksınız. Emperyalizm bir ülkeyi işbirlikçileri ile hainleriyle vurur. Ülke, kanı ile sulanmış yiğitlerin ve onun kahramanların omuzlarında bu hainlere rağmen ilelebet payidar kalacaktır. Yeter ki uyanmasını bilen bir toplum olalım. İnançlarda öyledir, bir toplumun inancını yok edersen o toplumu bir daha var etmek imkânsızdır. Birçok sözde inanç emperyalistlerinin elinde kul olursunuz. İnanç sadece tevhit ile vardır.

Bugün ülkem insanı kendi hükümetinden ve Cumhurbaşkanından, yarın nelerin gelişeceğinin endişesini yaşıyorsa, sabah kalktığımızda medya için tehlike çanlarının çaldığını duyuyorsak, bir sonraki gün sermaye için tehlike çanlarının sirenleri kulağımızı tırmalıyorsa, bir sonra ki gün de kalemlerimiz elimizden alınacak ve belki de sabahın köründe nereye götürüldüğümüz belli olmayan bir kervana nakledileceğiz.

Benim ülkemde kral ne istiyorsa öyle konuşacaksanız.  ‘O söyler ve ister, siz muhalefet yapamayacaksınız’ böylece ülke ileri demokrasiyi yakalar diyorsa Kral, ülkenin muhalefetini yaşatmak ve direnecek gücünü göstermemiz gerekiyor. Yoksa dişini görmediği muhalefetin canını almaya hazırlanmış bir zihniyetle karşı karşıyayız’’ şeklinde konuştu.

‘’ÇEMBER DARALIYOR, YAKINDA BU ZİHNİYET BİZLERİ SUSTURMA ADINA HER TÜRLÜ YOLU DENEYECEK’’

Bu gidişin sonu hiç iyi görünmüyor, gözü dönmüş bir anlayışın amaçları uğruna her türlü çirkin yolu izleye bileceğini savunan Başkan Demir, sözlerine şöyle devam etti:

‘’İntikam ve kinle davranan bir dikta, tek adamlılık yolunda demokrasiyi kullanıp sonrası hiçe sayan bir otokrasi, dahası seçimlerin ortamının şimdiden bulandığı bir Türkiye’yi büyük bir muhalefet sınavı bekliyor. Bu sınav dağdan değil, bu sınav sandıktan çıkmalıdır.

Bu direniş ve demokrasiyi sahiplenme duygusu sandıktan her ne şekilde olursa olsun demeyeceğim, sandıklara sahip çıkarak sonuca götürülmek zorundadır. Bu sandıktan doğmayacak bir demokrasi asla bir daha yaşanmayacaktır.

Bu millet hala ülkeyi yönetenin dudaklarının arasından çıkacak bir barış sözcüğünü beklemiyor artık. Umutlarımızı bu yönde algı politikaları ile uyutularak yitirdik. Bu millet direnmek ve demokrasi adına muhalefeti bu gün yapamayacaksa, artık bir kez daha demokrasiyi yaşama şansına sahip olamayacaktır. Sonu görmek konusunda geciktik ama sistemi, demokrasiyi koruma adına gecikmeyelim.

Çember daralıyor, yakında bu zihniyet bizleri susturma adına her türlü yolu deneyecektir. Yani biz bugün hiçbir menfaat beklemeden, yaşamımızı ve özgürlüğümüzü tahsis ve temin etme adına, ülke insanımın insanca yaşaması adına yazmayacaksak, korkacaksak, ne zaman yurt severliğimizi, halkımızın yanında olmayı, onların geleceğinin kararmaması adına üstümüze düşeni yapacağız.

Ülkem insanının bilmesi gereken şey, birlik beraberlik adına, onurlu bir duruş sergilemezsek, yarın kendimizi ve geleceğimizi yaşadığımız topraklarda ikame ettirmemiz asla, taraf olmayı kabul etsek bile artık bu tarafta bırakıldık, kabul edilmeyeceğiz.

Demokrasiyi kullandılar, güçlendiler, toplumu iki uçlu yaptılar, ayrışan toplum yabancılaştırıldı.

Ülke bertaraf edildi, soyuldu, satıldı. T.C bile yok artık. Bir tek bizler ve bizleriz diyecek yurt severler kaldı. Korkunun ecele faydası yok. Biz demokrasiyi kollayalım, yurdumuzda tüm renkler özgür ve güvende yaşasın. Komşularımız biz saygı duysun. Bu ancak demokrasiler de olur, dahası Muhalefetin varlığı ile olur.

Ülkemizin Ana Muhalefet Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan bu saldırı demokrasimize indirilmiş bir balta olarak görüyor ve Tüm Emekliler Sendikası olarak yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kemal Kılıçdaroğlu, Tüm Emekliler Sendikası, Erdal Demir
JESDER
Yorumlar
Haber Yazılımı