Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
28 Ocak 2020 - Salı 21:28 Bu haber 1915 kez okundu
 
Tüm Emekliler Sendikası Nazilli temsilciliği hizmete girdi
Tüm Emekliler Sendikası Nazilli Temsilciliği, düzenlenen bir açılış töreniyle hizmete girdi.
GÜNCEL Haberi
Tüm Emekliler Sendikası Nazilli temsilciliği hizmete girdi

Rıdvan Eşin

NAZİLLİ - Cumhuriyet Mahallesi Leylek Parkı içinde bulunan Tüm Emekliler Sendikası Nazilli Temsilciliğinin Açılışı kalabalık bir katılımla gerçekleştirildi.

Nazilli Temsilciliği Başkanı A. Kadir Özçelik'in ev sahipliğinde yapılan açılışa CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu, İYİ Parti İlçe Başkanı Durmuş Kural, MHP Nazilli İlçe Başkanı Hasan Eren, HDP Nazilli İlçe Başkanı Sinan Çakmak, Tüm Emekliler Sendikası Örgütlenmeden sorumlu MKYK Haydar Pınarbaşı, sendikaya bağlı üyeler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Tüm Emekliler Sendikası Nazilli Temsilcisi Kadir Özçelik, "Emekliyi yok sayanlara karşı verilmeyen hakların mücadelesini vereceğiz. Nazilli’nin tüm emeklileri adına umut olma adına savunmak için yola çıktık. Birlikte başarmak, birlikte emeklilerin, katma değerini gelecek nesillere taşımak adına el ele verdik. Başarmalıyız çünkü çocuklarımız, torunlarımız ve geleceğimiz adına başarmalıyız. Bugün Tüm Emekliler Sendikası çatısının altında toplanmak, emekliyi yok sayanlara karşı verilmeyen hakların alınması mücadelesini vermek demektir” dedi.

Tüm Emekliler Sendikası Örgütlenmeden Sorumlu MKYK Üyesi Haydar Pınarbaşı, Tüm Emekliler Sendikası Türkiye’nin ilk yasal sendikası olduğunu söyleyerek, “Ülkemizdeki iş kollarının tüm kademelerinde görev almış olan emeklilerimiz iktidarlar tarafından yok sayılarak yoksullaştırmak istenmektedir. Emekliler bu ülkenin çok önemli bir katma değeridir. Bugün demokrasiden bahsedenler, bu ülke için yıllarca emek verenleri görmezden gelip çoğunluğuna açlık sınırının altında maaşa mahkum etmektedir. Biz emekliler gücümüzü birleştirerek haklarımızı alacağımız zaman yakındır. O nedenle tüm emeklilerimizi bu çatının altında toplanmaya davet ediyorum” dedi

Her zaman emeklilerin yanında olduklarını ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, "Bu günlere zor günlerden geçerek geldik. O zor günlere bugün emekli olan vatandaşlarımızın sayesinde geldik. O günlerde emeklerini koydular. Memleketimizi bu günlere getirdiler. Bu noktada Nazilli Belediyesi olarak emeklilerimizin yanındayız” diye konuştu.

Siyasetçi olarak gerçekleri söylemek zorunda olduğunu ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül de, “Türkiye’de 13 milyon emekli vatandaş var. O emeklilerimizin yaşam koşullarını iyileştirmedikten sonra, bu konuda gerekli çalışmaları yapmadıktan sonra, bu ülkeye demokrasi de gelmez, özgürlükte gelmez, Türkiye hak ettiği yere gelmez. Emekliye gereken saygı ve gerekli ekonomik katkıyı sunmayan devletler otoriter devletlerdir. Türkiye’de bin TL’nin altında 1 milyon düzeyinde, 2 bin TL’nin altında alan 6 milyonun düzeyinde, bu memlekette 2019 yılında 2018 yılına göre emekli olup da çalışan 94 bin artmış artmış durumda” dedi.

Açılış töreni protokol konuşmalarının ardından kesilen kurdeleyle sona erdi. Açılışın ardından protokol sendika binasını gezdi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Tüm Emekliler Sendikası, A. Kadir Özçelik
Yorumlar
Haber Yazılımı