Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Nazilli Belediyesi Hangar
Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 15:25 Bu haber 5163 kez okundu
 
Tüm Emekliler Sendikası Aydın Şubesi’nde şok istifa
Tüm Emekliler Sendikası Aydın Şubesi’nde yaprak dökümü başladı
- Haberi
Tüm Emekliler Sendikası Aydın Şubesi’nde şok istifa

AYDIN - Tüm Emekliler Sendikası Aydın Şubesi Yönetim kurulunda uzun süredir devam eden sıkıntılar nedeniyle istifa bekleniyordu.

07.01.2020 Salı günü yapılan yönetim kurulu toplantısında Başkan Erdal Demir’in, Eğitim ve Basın Yayın Sekreteri Sadettin Çetin’e karşı takındığı bireysel tavırları nedeniyle, toplantıda tartışma çıktı. Tartışmadan sonra Kadın, Sosyal Güvenlik Sağlık Sekreteri Sebahat Öğmen Telci, “Bu kadar çirkefliğin içinde ben görev yapamam” diyerek istifa etti.

Ardından sendikanın Örgütlenme Sekreteri Enver Delioğlan istifa etti. Genel Sekreter Mehmet Tosun’da “Arkadaşlar ben de istifa ediyorum” dedi ve istifa dilekçesini sundu.

Hukuk ve Toplu Sözleşme Sekreteri Mehmet Yantaz, “Ben yarın istifa edeceğim” dedi.

Sözlü tartışmalardan sonra yönetim kurulu üyeleri sendikadan ayrıldı.

Eğitim ve Basın Yayın Sekreteri Sadettin Çetin de ertesi günü istifa dilekçesini hem Tüm Emekliler Sendikası’nın Aydın Şubesini hem de sendikanın Genel Merkezine posta ile gönderdi.

Eğitim ve Basın Yayın Sekreteri Sadettin Çetin konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Tüm Emekliler Sendikası’nda göreve geldiğimizden bu yana Başkanlık görevini üstlenen Erdal Demir’e bir türlü resmi tasdikli bir defter tutulması yönünde ikna edemedim. Bankaya hesap açtıramadım. Yönetim kurulundaki arkadaşlara biz resmi bir sendika değiliz, böyle bir defter tutma ve bankaya da para yatırma zorunluluğumuz yok diyerek oyalama taktikleriyle sendikayı bu günlere getirdi. Yaklaşık 4 ay önce yaptığımız kongrede sendikayı kendisine 19 bin lira borçlandırdı. Kongreden bu yana geçen süre içinde 10 bin liraya yakın bir daha borçlandırdı. Toplam alacağının 28-29 bin liraya ulaştığını söyledi. Sendikanın tüzüğünde olmamasına rağmen, özel danışmanım dediği danışmanın maaşını sendikanın parasında ödedi. Sendikanın birer adet anahtarının yönetim kurulu üyelerine verilmesini defalarca hem toplantılarda hem de normal görüşmelerimizde söylememize rağmen sendikanın anahtarını alamadık. Sendika binasında misafirhane olarak oluşturulan bir odayı kendi özel eşyaları ile doldurarak haftanın büyük bölümünü bu odayı kendi evi gibi kullandı. Davutlardaki ikametgâhını Efeler ilçesine taşıdı ve birinci adres olarak Sendikanın adresini gösterdi. Şahsına gazete çıkarmaya başladı, gazetenin adresini Sendikanın adresini işyeri adresi olarak gösterdi. Gazetemde köşe yazarlığı yaptığı süre içinde kendisini Yeni Ufuk Gazetesi’nin sahibi, beni de çalışan ve köşe yazarı olarak tanıttı. Kısacası kendi şahsi çıkarları için sendikayı kullanmasına karşı çıkmam üzerine bana karşı tepki göstermeye hatta ve hatta ihraç etmeye varan kararlar aldırmaya çalıştı. Ama başaramadı. Yani kabahati kusurundan büyük oldu. Bu nedenlerden dolayı ben de istifamı PTT aracılığı ile gönderdim. Başkan Erdal Demir’in tutum ve davranışları suç teşkil etmektedir. Açlık sınırının altında bir maaşla geçinmeye çalışan emeklilerimizin ödedikleri aidatlardan birilerinin nemalanmasına asla ve asla kayıtsız kalamazdım. Umarım Sendikamızın Genel Merkezi Tüm Emekliler Sendika Aydın Şubesinde yaşanan bu olaylara kayıtsız kalmayacaktır” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Tüm Emekli Sen, Emekli, Sadettin Çetin, Erdal Demir
Yorumlar
Haber Yazılımı