Haber Detayı
17 Şubat 2018 - Cumartesi 19:13 Bu haber 2028 kez okundu
 
Tüm Emekli-Sen Şubeleri toplandı
Tüm Emekli-Sen Aydın İl Temsilciliği, Aydın’da bölge şubeleri toplantısını dayanışma ve örgütlenme kahvaltısı olarak yaptı.
GÜNCEL Haberi
Tüm Emekli-Sen Şubeleri toplandı

AYDIN- Toplantıda Aydın İl Temsilcisi Erdal Demir, bölgede Tüm Emekli-Sen örgütlenme modeli üzerinde istişare yaptıklarını söyledi. Aydın ve bölgesinde 250 bin üzeri emekli olduğu bu sayının devlet tarafından ekonomik ve sosyal sorunlarına çözüm bulunması konusunda, Tüm Emekliler Sendikası’nın örgütlülüğünün önemli olduğunu, bölgedeki emeklilerin bu çatı altında toplayarak yasal statünün gerektirdiği şekilde hükümet ile pazarlık yapacak masaya oturacak bir düzeye getirmek asıl amaçları olduğunu ifade etti.

Bunu gerçekleştirmek için Aydın ve bölgesinde ki emeklileri sendika çatısı altında toplayarak, “örgütlülük gücünü artırmak, Türkiye’de ki; Tüm Emekliler Sendikasının yasal ve demokratik mücadelesine bölgeden katkı koymaktır.

Bugün Türkiye’de uygulanan korku ve sindirme politikalarının emeklilerin sendika çatısı altında verecekleri yasal ve demokratik mücadeleyi, dirençlerini kıramayacağını, demokrasi adına koyacakları tavırlarından vazgeçiremeyeceğini ve emeklilerin sendika üyeliğine başvuruları sırasında, sendikanın yasal varlıklarını ve içeriklerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Tabela sendikası olan bazı kurumlarda zaman kaybetmek, mücadelenin ruhuna ters olduğunu, emeklilerin örgütlenme sürecine zarar veriyor.

İl temsilcisi Erdal Demir son olarak, “Bölge Şube Yürütme Kurulu toplantılarını her ay bir şubenin bulunduğu yerde yapacaklarını ve örgütlülük gücünün yaygınlaştırılması için gereken her yasal çalışmanın ve mücadelenin yapılacağını da” sözlerine ekledi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Tüm Emekli-Sen, Erdal Demir, Şevki Kaya, Sadettin Çetin
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tüm Emekli-Sen Şubeleri toplandı
Tüm Emekli-Sen Şubeleri toplandı
Tüm Emekli-Sen Şubeleri toplandı
Yorumlar
Haber Yazılımı