Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
13 Nisan 2018 - Cuma 13:04 Bu haber 821 kez okundu
 
Tüllüşah için resim yarışması düzenlendi
Kuşadası Belediyesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü, Adnan Menderes Üniversitesi Biyoloji Bölümü ile EKODOSD işbirliğinde Kuşadası’na özgü endemik bir tür olan Tüllüşah ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla Yayla İlkokulu öğrencileri arasında “Tüllüşah” başlıklı bir resim yarışması düzenlendi.
SANAT Haberi
Tüllüşah için resim yarışması düzenlendi

Bilgi Koleji

AYDIN- Yayla İlkokulu öğrencisi 25 çocuğun katıldığı yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen bir törenle verildi.

Kuşadası Yayla İlkokulu’nda düzenlenen törene Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, Yaylaköy Muhtarı Cafer Çiftçi, EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü, Yayla İlkokulu Müdürü Gürcan Öztürk ve Sınıf Öğretmeni Oya Üyücü katıldı. Adını Samson Dağları’nın antik ismi Mykale’den alarak, ilk defa Kuşadası’ndan toplanıp bilim dünyasına tanıtılan Tüllüşah bitkisinin konu olduğu resim yarışmasında Meliha Yıkılmaz birinci, Soner Atıcı ikinci, Osman Yünaçar üçüncü, Gamze Ertan ise dördüncü oldu. Yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllerini Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Şerioğlu, Yayla İlkokulu Müdürü Öztürk, EKODOSD Başkanı Sürücü ve Yaylaköy Muhtarı Çiftçi’nin elinden aldı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Resim yarışması, Tüllüşah bitkisi, Bahattin Sürücü
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tüllüşah için resim yarışması düzenlendi
Tüllüşah için resim yarışması düzenlendi
Yorumlar
Haber Yazılımı