Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 11:02 Bu haber 2911 kez okundu
 
Tuğba Kuruyemiş 79. şubesini törenle açtı
Aydın’da yaklaşık 40 yıl önce faaliyete başlayan ve bugün ülkenin değişik illerinde 79 şubesi bulunan Tuğba Kuruyemiş, Kuşadası’nda 2'nci şubesini törenle açtı.
GENEL Haberi
Tuğba Kuruyemiş 79. şubesini törenle açtı

AYDIN - Vatandaşların yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin de yoğun ilgi gösterdiği açılışa katılanlara çeşit çeşit geleneksel Türk lokumu ile Türk kahvesi ikram edildi. Her şeye rağmen üretim ve istihdam seferberliğini sürdürdüklerini belirten Tuğba Kuruyemiş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tonkul, “Tüm turizm beldelerinde şube açıyoruz. Hedefimiz istihdam ve üretime katkı sağlamanın yanında Türkiye’nin geleneksel tatlarını tüm dünyaya tanıtmak” dedi.

Kuşadası İnönü Bulvarı üzerindeki 2’nci şubenin açılış törenine Tuğba Kuruyemiş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tonkul, davetliler, bürokratlar ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

“Günlük 16 bin fincan kahve ikramımız var”

Firma olarak sadece ürün satmadıklarını aynı zamanda ülkenin kültürünü, gelenek ve göreneklerini yaşatmaya çalıştıklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Tonkul, “Bugün sadece Türk misafirperverliğini sürdürmek adına mağazamıza adım atan herkese alış veriş yapıp yapmamasına bakılmaksızın Türk kahvesi ikram ediyoruz. 79 mağazamızda günlük ortalama 16 bin fincan kahve ikramımız var. Bundaki amacımız da geleneksel Türk misafirperverliğini sürdürmek” diyerek özellikle yabancı turistlerin bu uygulamaya çok şaşırdıklarını kaydetti.

Yapılan konuşmaların ardından Tuğba Kuruyemiş Kuşadası 2’inci şubesi törenle hizmete açıldı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Tuğba Kuruyemiş, Ahmet Tonkul
Yorumlar
Haber Yazılımı