Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
20 Haziran 2019 - Perşembe 20:07 Bu haber 853 kez okundu
 
TOBB’da, AB Coğrafi İşaret Toplantısı yapıldı
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve AYTO Başkanı Hakan Ülken, Avrupa Birliği Komisyonu’na coğrafi işaretli ürün tescil başvurusunda bulunan oda ve borsaların temsilcileri ile Ankara'da bir araya geldi.
EKONOMİ Haberi
TOBB’da, AB Coğrafi İşaret Toplantısı yapıldı

Bilgi Koleji

AYDIN- 9 oda ve borsanın AB Komisyonu’nda coğrafi işaret tescil başvurusu aşamasında bekleyen 12 dosyası için birlik merkezinde, 7 oda ve borsanın katılımıyla, coğrafi işaretler konusunda yetkili Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken başkanlığında yapılan toplantıda, başvuru sürecinde yaşanan sıkıntılar ele alınarak bundan sonraki süreçte yapılması gerekenler planlandı.

Toplantı sonunda açıklamada bulunan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve AYTO Başkanı Hakan Ülken, şöyle konuştu:

“Son aşamaya gelmiş olan Aydın Kestanesi, Milas Zeytinyağı ve Edremit Körfezi Yeşil Çizik Zeytini dosyaları tekrar gözden geçirilerek, Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan son görüşler alınacak. Ardından AB Komisyonu’ndan randevu alınarak birebir görüşülmeler gerçekleştirilecek.

Umuyorum ki yılsonuna kadar Aydın İnciri, Antep Baklavası ve Malatya Kayısısı ile birlikte AB tescilli ürün/markamız 6’ya çıkacak. Ulusal değerlerimizin katma değerinin yükselmesi için uluslararası arenada tescillerinin yapılması çok büyük önem arz ediyor.

Tüm oda ve borsalarımızı bu konuda gayretli olmaya davet ediyorum. Coğrafi işaretler konusundaki bütün bu kazanımlarımızın baş mimarı TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu her anlamda arkamızda ve süreçleri bizzat kendisi takip ediyor.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, AYSO, TOBB, Hakan Ülken, Coğrafi İşaret
Yorumlar
Haber Yazılımı