Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
15 Ağustos 2019 - Perşembe 17:37 Bu haber 790 kez okundu
 
THK, Didim'de 3 bin 223 deri topladı
Türk Hava Kurumu (THK) Didim Şubesi’nce, ilçe merkezi ve mahallelerinde Kurban Bayramı boyunca 2800 adet koyun, 250 adet keçi, 272 adet sığır derisi olmak üzere toplam 3 bin 223 adet deri topladığını açıkladı.
GENEL Haberi
THK, Didim'de 3 bin 223 deri topladı

AYDIN  - THK Didim Şubesi’nce Didim merkez, Akbük, Akyeniköy ve mahallelerdeki kesim merkezlerinde gönüllülerden ve görevlilerden oluşan 30 kişilik ekiple deri toplama işlemini tamamladı. Cumartesi Pazarı’nda kurulan toplama merkezinde, tuzlama ve temizleme işlemleri yapılan deriler, THK Genel Merkezi’nce yapılan ihaleyi alan firma yetkililerine teslim edildi.

THK Didim Şube Başkanı Mehmet Emin Tural, 9 araç 9 Şoför 10 personel ve 5 zabıta ile kendilerine yardımcı olan Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay başta olmak üzere, kuruma destek olan tüm bağışçılara öz veriyle çalışan kurum personeline de teşekkür etti. Tural, bağışlanan derilerden elde edilecek gelirlerin THK Üniversitesi’ndeki genç kanatların eğitimine ve gençlere yönelik etkinliklerde kullanılacağını belirtti. Deri toplama merkezi olarak kullanılan alan belediye ekiplerince yıkayarak dezenfekte edilerek temizlendi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, THK, Deri toplama, Mehmet Emin Tural, A. Deniz Atabay
Yorumlar
Haber Yazılımı