Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
03 Haziran 2019 - Pazartesi 15:44 Bu haber 1949 kez okundu
 
TGF’den Makalio’ya sert tepki
Yunanistan’da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çok ağır hakaret, saldırı ve saygısızlık içeren bir haber fotoğraf yayınlanması ülkemizde büyük infial yarattı.
SİYASET Haberi
TGF’den Makalio’ya sert tepki

Rıdvan Eşin

AYDIN- Erdoğan’ı infaz edilmiş halde gösteren bir fotoğraf yayınlayan ve ölüm çağrısı yapan gazeteye Türkiye Gazeteciler Federasyonu’ndan, “Bu Yunan paçavrasına haddini bildirin!” çağrısı yapıldı.

Konu ile ilgili olarak TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca’nın yaptığı açıklamada, “Makelio adlı paçavranın haberi, dünya basın tarihine geçen kara bir lekedir. Gazetecilikle uzaktan yakından alakası olmayan bu habercilik biçimi, silahın açıkça kağıda dönüşmüş şeklidir. Ha tabancayı doğrultup tetiği çekmişsin, ha böyle doğrudan şiddet içerip, ölüm kusan bir haber yapmışsın. Hiç farkı yok. Bunun amacı; geçmişteki yaraları, zaten tam anlamıyla saramamış olan her iki ülke halkında kin ve nefret tohumlarını bir kez daha ekip, tarihsel düşmanlığı hortlatmaktır. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yapılan saldırı, hakaret ve saygısızlık, doğrudan Türk halkına yapılmış demektir. Şiddetle kınıyoruz. TGF olarak Yunan Hükümet Yetkililerine, acilen gereğini yapmaya çağırıyor, halen daha var olduğuna inandığımız, evrensel basın etik kurallarını savunan Yunan basın meslek kuruluşları ile kişi hak ve özgürlüklerine duyarlı Yunanlı gazetecileri derhal göreve davet ediyoruz”

Yunanistan’da yazılı ve dijital ortamda yayın yapan ve geniş bir okuyucu kitlesi olduğu bilinen “Makelio” Gazetesi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili tüyler ürpertici fotoğraflı bir haber kullanmış ve haberde, “Gelecekten bir fotoğraf. Yunan Ordusu, Hristiyanlık’ın Aziz Kurucuları ve Amerikan Petagonu’ndan ‘Kartallar’ Onu köşede bekliyorlar. CIA’dan Ölüm Senaryoları” ifadeleri kullanıldı.

Birinci sayfanın tamamını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı bu iğrenç saldırıya ayıran gazetenin haberinde, “Aya Sofya’nın çan kulesinde Yahuda’nın sonu” şeklinde dikkat çeken bir yorum da yer aldı. Kaynak: Kanal101.tv

 

Kaynak: () - Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Yunanistan, Makalio, Recep Tayyip Erdoğan
Yorumlar
Haber Yazılımı