Haber Detayı
25 Temmuz 2017 - Salı 15:46 Bu haber 424 kez okundu
 
Tercih Fuarı’na akın ettiler
Üniversite seçmekte zorlananlar Tercih Fuarı’na akın etti. Adayların kafa karışıklığını, HangiOkuldaOkumaliyim.com giderdi.
EĞİTİM Haberi
Tercih Fuarı’na akın ettiler

AYDIN- Üniversite tercih döneminin son günlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Educaturk Üniversite Tercih Fuarı üniverisiteye tercih yapacak öğrenci ve velilerinin akınına uğradı. Fuara katılan ve okul seçiminde zorlanan binlerce öğrenci ve veliye fuarda stant açan Hangi Okulda Okumalayım danışmanları da destek oldu.

İnsan hayatında en önemli dönüm noktalarından birinin okul ve meslek seçimi olduğunu bu nedenle fuarın yoğun ilgi gördüğünü belirten Hangi Okulda Okumalıyım Proje Koordinatörü Turgut Kavaklı, “Binlerce veli ve üniversiteli adayı okulları araştırmak, tercihlerini en doğru şekilde yapabilmek için Türkiye’nin dört bir yanından fuara akın etti. Pek çok devlet ve vakıf üniversitesinin standının bulunduğu Educaturk Üniversite Tercih Fuarı aynı zamanda üniversite adaylarına ücretsiz tercih danışmanlığı verdi. HangiOkuldaOkumaliyim.com standından da üniversitelere diledikleri zaman ulaşabileceğini öğrenen öğrenci ve veliler, sitenin sunduğu pratik sistem sayesinde fuarda bulunmayan okullara dahi kolaylıkla ulaşabileceğini keşfetti. Çünkü Hangiokuldaokumaliyim.com eğitim platformu sayesinde öğrenciler online olarak Türkiye geneli özel okulları araştırabiliyor, detaylı bilgilerine ulaşabiliyor. Hatta okul yetkililerine soru sorabiliyor, okul fırsatlarından yararlanabiliyor ve randevu alarak yüz yüze görüşmeler de gerçekleştirebiliyor” diyerek verimli bir fuar sezonu gerçekleştiğini kaydetti.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Tercih Fuarı, Üniversite adayları
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tercih Fuarı’na akın ettiler
Tercih Fuarı’na akın ettiler
Yorumlar
Haber Yazılımı