Haber Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 12:52 Bu haber 506 kez okundu
 
Tepeli pelikanlar çalıştayda konuşuldu
Tepeli Pelikan Tür Koruma Eylem Planı Çalıştayı Doğanbey’de gerçekleştirildi.
GENEL Haberi
Tepeli pelikanlar çalıştayda konuşuldu

AYDIN - Türkiye’deki 5 yaşam alanından birisi olan Büyük Menderes Deltası’nda üreyen Tepeli Pelikanların karşılaştığı tehditler, yaşadığı sorunlar ve bunlara karşılık alınacak önlemler Doğanbey Ziyaretçi Tanıtım Merkezi’nde ele alındı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdür Yardımcısı Osman Malkoç ’un açılış konuşması ile başlayan çalıştay, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünden Uzman Burak Tatar’ın tür eylem planlarının ulusal düzeyde önemi, amacı ve Bakanlıkca yapılan çalışmaları özetlemesinin ardından, Tepeli Pelikan (Pelecanus crispus) Tür Eylem Planı Projesi yürütücüleri Ege Üniversitesi Ornitologları Prof. Dr. Mehmet Sıkı ve Doç. Dr. Ortaç Onmuş’un hazırladığı sunumlar ile devam etti.

Katılımcıların görüş ve önerileri ile Tepeli Pelikan’ın neslini tehdit eden faktörler belirlenerek çözüm önerileri ve mücadele yöntemlerinin tür koruma eylem planında yer alması konusunda görüş birliğine varıldı.

Çalıştaya, DKMP Aydın İl Şube Müdürü Özcan Mersin ile Şube Müdürlüğü teknik personelleri, Aydın İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Söke İlçe Jandarma Komutanlığı, Didim ve Söke Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlükleri, Didim- Kuşadası ve Söke Belediye Başkanlıkları, Balıkçı Kooperatifleri, Köy Muhtarları, yörede yaşayan insanlar ve Sivil Toplum Kuruluşları katıldı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Söke, Tepeli Pelikan, Osman Malkoç, Özcan Mersin
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tepeli pelikanlar çalıştayda konuşuldu
Tepeli pelikanlar çalıştayda konuşuldu
Yorumlar
Haber Yazılımı