Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 12:53 Bu haber 582 kez okundu
 
Temiz deniz için mücadele büyüyor
Aydın'ın Didim İlçesi açıklarında kurulması düşünülen balık çiftlikleri ile yine aynı bölgede karada yapılacak olan Su Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi yatırımına tepki amacıyla Mavişehir Mahallesi’nde imza kampanyası başlatıldı.
GÜNCEL Haberi
Temiz deniz için mücadele büyüyor

Bilgi Koleji

AYDIN - Mavişehir Mahallesi’nde muhtarlık ve Didim Turizm Derneği öncülüğünde bir toplantı düzenlendi. Amfi tiyatroda düzenlenen toplantı öncesinde imza kampanyası gerçekleştirildi.

Toplantıya Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş, Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk, Mavişehir Mahallesi Muhtarı Ramazan Ökmen, çevre derneklerinin temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve bazı mahalle sakinleri katıldı.

Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk, 30 yıldır Didim’de yaşadığını ve denizlerdeki kirliliğin giderek arttığını belirterek, yeni yapılacak balık çiftlikleriyle bu kirliliğin daha da artacağını ifade etti.

Mavişehir Mahallesi Muhtarı Ramazan Ökmen ise, Mavişehir Bölgesi’nde denizdeki kirliliğin giderek arttığını ve yağ tabakalarının oluşmaya başladığını belirterek, konuyu ilgili mercilere iletmeye gayret ettiğini dile getirdi.

Toplantıya katılan diğer sivil toplum örgütü başkan ve temsilcileri ise, balık çiftliklerine neden karşı oldukları konusunda açıklama yaparak, Didimlilerin birlikte mücadelesi ile bunun önüne geçilebileceğini dile getirdi.

Toplantıda son sözü alan Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş ise, İl Tarım Müdürlüğü yetkilileri ve ticari firmalarla toplantı yapıldığını, yatırımın düşünüldüğü alanda ÇED raporu hazırlanması noktasındaki çalışmaya imza verdiklerini kaydeden Erbaş, oda olarak en başından itibaren bu yatırıma karşı olduklarını açıkladı. Süreçle ilgili yaptıkları ziyaretlere de değinen Erbaş, konuyu Turizm Bakanı’na ilettiklerini ve bakanın da aynı fikirde olduğunu paylaştı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Hilmi Erbaş, Mustafa Şentürk, Ramazan Ökmen
Yorumlar
Haber Yazılımı