Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 10:06 Bu haber 376 kez okundu
 
TEMA, çocuklara toprağın önemini anlattı
TEMA Vakfı Aydın İl Temsilciliği Eğitim Ekibi, Efeler İmam Hatip Ortaokulu’ndan aldığı davet üzerine, okulun 5A,5B,5C,5D,5E ve 7E sınıflarında okuyan 80 öğrenci ve öğretmenleri ile buluştu.
EĞİTİM Haberi
TEMA, çocuklara toprağın önemini anlattı

AYDIN- TEMA Vakfı’nın 11.Eylül.1992 yılından günümüze kadar gelen 26 yıllık yolculuğu, vakfın bu yolculuğu sırasında ülkemize kazandırdıkları anlatıldı. “Erozyonla Mücadele Haftası” öncesinde, “Toprak ve İklim Değişikliği” konulu sunum, TEMA Vakfı Aydın İl Temsilcisi tarafından yapıldı.

“Toprak ve İklim Değişikliği” konulu sunumda, bereketli toprakların, tüm canlıların hayat kaynağı olduğu kadar, besin güvenliği bakımından stratejik öneme sahip olduğu, bütün ihtiyaçların topraktan sağlandığı, toprak yoksa hayatın olmayacağı anlatıldı. Toprağın oluşması için etken tüm faktörlerle, bir cm kalınlığında toprağın oluşması için en az 200 yıla ihtiyaç olduğu vurgulandı. Toprağın oluşmasında iklimde yaşanan değişmelerle birlikte, güneş, yağmur, rüzgar ve canlıların etkili olduğu anlatıldı.

TEMA Vakfı Aydın İl Temsilcisi, öğretmen ve öğrencilere bir çağrıda bulunarak; evde, okulda, doğada; doğayı, toprağı, suyu, havayı kirletecek davranışlardan kaçınılmasını, çevre temizliğine önem verilmesini, dünya ve ülkemizde bulunan kaynakların sonsuz olmadığını, geri dönüşüme önem verilmesini istedi.

Okul ve yerel yöneticilerimizle iş birliği halinde, okul bahçesinin tesviyesi için toprak ihtiyacının karşılanması planlanıp ağaçlandırılması, dikilen fidanların öğrenciler tarafından bakılması, çalışmaların öğretim yılı içinde sonuçlandırılması için çaba gösterilmesi kararlaştırıldı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: TEMA,, çocuklara, toprağın, önemini, anlattı,
Haberin Videosu
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TEMA, çocuklara toprağın önemini anlattı
TEMA, çocuklara toprağın önemini anlattı
TEMA, çocuklara toprağın önemini anlattı
Yorumlar
Haber Yazılımı