Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 18:00 Bu haber 1144 kez okundu
 
Teknoloji bağımlılığına Efeler Belediyesi’nden hamle
Efeler Belediyesi’nin, teknoloji bağımlılığını önlemek adına başlattığı Anneler Buluşması’nın birincisi gerçekleştiği bildirildi.
GÜNCEL Haberi
Teknoloji bağımlılığına Efeler Belediyesi’nden hamle

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, çağımızın hastalığı olarak tanımlanan teknoloji bağımlılığı ile mücadele eden ailelere destek sağlayan buluşmalar, ailelerin bilinçlenmesini sağlayıp çocukların bağımlılıklarından kurtulmalarını hedefliyor.

Psikiyatri Uzmanı Dr. Gökhan Aksu’nun konuşmacı olduğu projeyi, Efeler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü yürütüyor. İlk olarak Girne Mahallesi’nde gerçekleşen çalışmada annelere, başta aile içinde birlikte geçirilen zamanlarda elektronik cihazlardan uzak durulmasının büyük önemi olduğu belirtildi. Ailenin birlikte faaliyet gerçekleştirmesinin büyük önemi olduğunu ifade eden Dr. Gökhan Aksu, “Sadece aile içerisinde değil, mahallede de çocuklarımız dışarıya ellerinde telefonlarıyla iniyor. Arkadaşları ile geçirdikleri zamanı telefon çalıyor” dedi.

İnteraktif gerçekleşen çalışma da anneler, çocuklarının teknoloji bağımlılıklarındaki sıkıntıları paylaştılar. Problem, öneri ve çözüm şeklinde ilerleyen buluşma toplantısında anneler kendileri ve çocukları için çok verimli olduğunu dile getirdiler.

Girne Mahallesi Coşkun’un Kahvesi’nde birincisi gerçekleşen buluşma, Mimarsinan, Fatih ve Mesudiye Mahalleleri’nde devam edecek.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Teknoloji bağımlılığı, Gökhan Aksu, Efeler Belediyesi
Yorumlar
Haber Yazılımı