Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
27 Ağustos 2019 - Salı 18:15 Bu haber 4191 kez okundu
 
Tavşanburnu Tabiat Parkı, doğal güzelliğiyle ilgi çekiyor
Aydın’ın Didim İlçesi’nde bulunan Tavşanburnu Tabiat Parkı, eşsiz manzarası ve doğal güzelliğiyle ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.
GÜNCEL Haberi
Tavşanburnu Tabiat Parkı, doğal güzelliğiyle ilgi çekiyor

Rıdvan Eşin

AYDIN - Tarihi ve denizi ile bölgenin gözde turizm merkezlerinden Didim ilçe sınırları içerisinde yer alan Tavşanburnu, 2011 yılında tabiat parkı ilan edildi.

Tavşanburnu Tabiat Parkı, Didim gibi tarihi ve turistik bir antik kentin kenarında yer alması, değişik türde ağaç dokusuyla kaplı oluşu, sığ, temiz ve güzel denizi, güneşin doğuşu ve batışında oluşturduğu eşsiz manzara dokusu ile görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Tabiat parkı birçok canlı türüne ev sahipliği yaparken, ardıç, kızılçam, fıstık çamı, okaliptüs, Kıbrıs akasyası, dişbudak, yabani zeytin, pırnal meşesi gibi birçok ağaç türünü de içinde barındırıyor. Yaz aylarında günübirlik tatilcilerin ve kampçıların uğrak mekanlarından olan kamp alanı yoğun olarak ilgi görüyor.

Sahip olduğu doğal kaynak değerlerinin yanı sıra içinde bulunduğu bölgenin kültürel, tarihi, arkeolojik ve doğal değerleri ile de yüksek turizm potansiyeline sahip Tavşanburnu Tabiat Parkı’nda, piknik, doğa yürüyüşü, fotoğrafçılık, yaban hayatı gözlemciliği, çadırlı kampçılık, yüzme, karavanlı kampçılık gibi aktiviteler de yapılabiliyor.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Tavşanburnu, Tabiat Parkı,
Yorumlar
Haber Yazılımı