Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
09 Temmuz 2016 - Cumartesi 17:59 Bu haber 1903 kez okundu
 
Tatilcilerin dönüş çilesi başladı
Ramazan bayramı tatilini Muğla’da geçiren yaklaşık 3 milyona yakın yerli turistin araçları ile tatil dönüş yolculuğu karayolunda uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu.
RESMİ İLAN Haberi
Tatilcilerin dönüş çilesi başladı

9 günlük Ramazan Bayramı tatilini tamamlayan yerli turistler Muğla’dan araçları ile dönüş yapmaya başladı. Gelişleri gibi gidişlerinde de Muğla’nın Sakar geçidinde uzun kuyruklar oluşurken, öğle saatlerinde yola çıkan tatilciler sıcak havanın da etkisi ile stresli bir dönüş yolculuğuna çıktı. 

Muğla’ya Ramazan Bayramı nedeniyle 9 günlük tatil için Fethiye, Denizli ve Aydın karayollarından yaklaşık 800 bin aracın giriş yaptığı tahmin ediliyor. Ramazan Bayramı tatilinde 3 milyona yakın yerli turisti ağırlayan Muğla’da tatil dönüşü Marmaris ve Fethiye karayollarının tek geçiş noktası olan Sakar geçidinde ve tırmanma sonrası araçlar uzun kuyruklar oluşturdu. Karayolunda hem gidiş, hem de geliş noktasındaki yoğunluğun tali çıkış yollarında sıkıntı yarattığı açıklandı. 24 saat süre ile Muğla Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik ekipleri kritik noktalarda trafik akışını yönlendirirken, dönüş yolculuğunun Pazar akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.

Tatilcilerin bayram dönüşü devam ediyor

Bayram tatilini İstanbul dışında geçiren tatilcilerin dönüşleri devam ediyor. Tatilciler dönüşlerinde bayram boyunca ücretsiz olan Osmangazi Köprüsü'nü tercih ederken, her bayram dönüşü yoğunluğa sahne olan Topçular-Eskihisar feribot iskelesinde ise adeta yaprak kıpırdamıyor. 

Ramazan Bayramını sevdikleriyle geçiren tatilciler dönüşlerini sürdürüyor. Bu kapsamda tatilciler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesi ile 11 Temmuz 2016 Pazartesi gününe kadar ücretsiz olan Osmangazi Köprüsü'nü tercih ediyor. Akıcı bir trafiğin hakim olduğu köprüden geçen tatilciler yaklaşık 4 dakikada Yalova'nın Altınova ilçesinden Kocaeli'nin Gebze ilçesine ulaşıyor.

Öte yandan her bayram kilometrelerce araç kuyruklarının oluştuğu, vatandaşların İstanbul'a geçebilmek için saatlerce sıra bekledikleri Topçular-Eskihisar feribot iskelesinde ise tarihi bir durgunluk hakim. Araç istif alanında çoğu kez hiç aracın bulunmadığı hatta bir kaç feribot dışında hiç bir feribot çalıştırılmıyor.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Bayram tatili, tatil dönüşü, trafik, Aydın, Muğla, Fethiye,Ramazan Bayram
Yorumlar
Haber Yazılımı