301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Nisan 2018 - Cumartesi 12:18 Bu haber 530 kez okundu
 
TARİŞ Alanı Projesi’ni ‘Fikri’ anlatacak!
Kuşadası’ndaki “TARİŞ Alanı” olarak bilinen alanın düzenlemesiyle ilgili tartışmalar sürerken, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Necmettin Ünüvar’dan esprili, fıkralı bir açıklama geldi.
SİYASET Haberi
TARİŞ Alanı Projesi’ni ‘Fikri’ anlatacak!

AYDIN- Aydın Büyükşehir Belediyesi’nce kamulaştırılan, yeniden düzenlenip halkın hizmetine sunulması kararlaştırılan alanla ilgili projeye karşı çıkanlara yanıt niteliğindeki açıklamasında, “Bizim Fikri anladı, Kuşadası’nda kendilerine platform diyenler, kocaman kocaman isimler anlamadı” diyen CHP’li Ünüvar’ın gülümseten açıklaması şöyle:

“Kendilerine platformlu dayanışmalı kocaman kocaman isimler veren üç beş kişiye konuyu bir türlü anlatamadık. Çünkü bu yüksek yüksek platformlara çıkıp birbirleriyle dayanışan arkadaşlar halkın sesini duymamakta ısrar ediyorlar. Söyledik, uzun uzun anlattık olmadı. Belki duymazlar yazalım dedik olmadı. Okumazlarsa görürler dedik, Kuşadası’nın her köşe başına resimler koyduk, yine olmadı. En sonunda Büyükşehir Belediyemiz bir basın açıklaması yapmak zorunda kaldı.

Bu sabah alt kat komşumuzun oğlu Fikri ile karşılaştım. ‘Abi’ dedi, ‘sizin bu Kuşadası TARİŞ Projesi’nde, Kocaman, modern bir kent meydanı varmış’ dedi.

‘Evet Fikri’ dedim.

‘Park ve yeşil alanlar varmış’ dedi.

‘Evet Fikri’ dedim.

‘İki tarihi bina güzelce restore edilip turizmin hizmetine sunuluyormuş’ dedi.

‘Evet Fikri’ dedim.

‘İçinde sergi salonları, konferans ve etkinlik alanları, olan bir kültür merkezi varmış’ dedi.

‘Evet Fikri’ dedim.

‘Büyükşehir’in Denizcilik Dairesi Karacasu’da olacak değil ya, Kültür Merkezinin küçük bir bölümünde Denizcilik Daire Başkanlığı hizmet birimleri varmış’ dedi.

‘Evet Fikri’ dedim.

‘Üstelik tüm bu alanın altı komple yer altı otoparkı olarak değerlendirilmiş’ dedi.

‘Evet be Fikriciğim’ dedim.

‘Abi inanamadım… Buraya ne yapılacağını vatandaşa sormuşlar, halk ne istediyse onu yapmışlar ya…” dedi.

‘Fikriimmmm…’ demişim.

Fikri anladı… Siz anlamadınız.

Biz CHP örgütü olarak hepimiz, her gün sabahtan akşama kadar CHP İl Başkanlığında çalışıyoruz. Büyükşehir Belediye Binasına 60 metre mesafedeyiz. Bir adım yani… Çayımız var, kahvemiz var. Fikri de burada… Ah bir gelseniz… Biz anlatamadık artık Fikri anlatır size.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Necmettin Ünüvar, TARİŞ Alanı Projesi, CHP, Büyükşehir
Yorumlar
Haber Yazılımı