Haber Detayı
28 Haziran 2017 - Çarşamba 11:15 Bu haber 980 kez okundu
 
Tarihi Arpaz Kalesi restore edilecek
Nazilli’nin Esenköy Mahallesi’ndeki tarihi Arpaz Kalesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile eski günlerine yeniden dönecek.
KÜLTÜR Haberi
Tarihi Arpaz Kalesi restore edilecek

AYDIN- Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın uzun süredir Anıtlar Genel Müdürlüğü ile görüşmelerini yaptığı Arpaz Kalesi’nin restore edilmesi projesinde karar çıktı. Arpaz Kalesi’nde son noktaya gelindiğini ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, geçmişi 19. yy başlarına dayanan ve uzun senelerdir terk edilmiş Arpaz Kalesi’nin devletin de desteği ile restore edileceğini belirtti.

Hukuki işlemlerin halen devam ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Haluk Alıcık, "Kültürümüz ve tarihimiz açısından çok değerli olan bu yapının sahipleri olan Arpaz Ailesi bu güne kadar veraset ile ilgili hiçbir işlem yapmamış. Bu konuda biraz sıkıntılar yaşandı. Ama Kültür Vakıfları Genel Müdürlüğü’yle görüşmelerimiz sonuç getirdi. Bu gün yarın hakim ile görüşeceğim. Karar konusundaki son gelişmeye göre Arpaz Kalesi’ni restore ettireceğiz. Bunun belli bir kısmını da devlet karşılayacak. Tek gayemiz geçmişimize tarihi değerlerimize sahip çıkmak” dedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Arpaz Kalesi, Restorasyon, Haluk Alıcık
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tarihi Arpaz Kalesi restore edilecek
Tarihi Arpaz Kalesi restore edilecek
Yorumlar
Haber Yazılımı